Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
dexen
Junior
Posty: 453
Rejestracja: 23 paź ndz, 2011 4:12 pm
Posiadany PUG: XS '91r; Xsara VTS '00r
Numer Gadu-gadu: 3222175
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Post autor: dexen »

Dzisiaj klient wszedł do biura, zobaczył model 205 na biurku i przez dobry kwadrans gadaliśmy o jego autku :-) Opisywał problemy z hamulcami i jak były naprawione, mówił, że to jego ulubiony samochód jeżeli chodzi o prowadzenie. Znał nawet projekt Mi32 z Bośni ((korekta -- dzięki, Florek2b)). Dostał kilka linków do projektów 205.

A wszystko to mimo tego, że miał pilną rzecz do załatwienia u nas ;-)
Załączniki
sprawca zamieszania ;-)
sprawca zamieszania ;-)
Ostatnio zmieniony 08 mar czw, 2012 2:33 pm przez dexen, łącznie zmieniany 2 razy.
return -ENOCOMPREHEND; || my other ride is a Kerbal Space Program rocket ^^
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Post autor: Florek2b »

Mi32 nie jest z UK :P 8)7
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Post autor: Manwe »

wczoraj podczas ogarniania Puga zawitał do garażu młodociany (10 lat chyba nie miał) miłośnik motoryzacji z pytaniem czy może zobaczyć auto, przejecie na twarzy dziecka siedzącego na fotelu kierowcy bezcenne :D
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
andi_kamachi
Junior
Posty: 471
Rejestracja: 28 kwie czw, 2011 1:58 pm
Posiadany PUG: 205 1,4 Roland Garros, 205 1,8DT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa (praca i mieszkanie), Trzcianka k. Wilgi (stąd pochodzę)
Kontakt:

Re: Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Post autor: andi_kamachi »

Wczoraj wieczorem po zakupach w biedrze idę obładowany, i z daleka widzę dwóch umundurowanych osobników, którzy z radiotelefonami w rękach kręcą się obok rolanda...
Pozwolili mi (o dziwo!) otworzyć bagażnik, a potem dopiero przesłuchali... :wink:
Efekt jest taki, że jeden z nich będzie przeczesywał allegro w poszukiwaniu egzemplarza dla siebie..
Pozdrawiam chłopaków z Solidu ;)
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Post autor: Manwe »

wczoraj na kkn pewien mały Arek ( :W ) stwierdził, że moje 205 to szczyt marzeń jego jest :D , z dwoch moich postów tutaj wynika, że moje autko jakoś dzieci przyciąga
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Altowiolistka
Uzalezniony
Posty: 832
Rejestracja: 26 gru pt, 2008 10:09 pm
Posiadany PUG: 205 1.9D forever
Lokalizacja: Warszawa; Sadowa

Re: Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Post autor: Altowiolistka »

pracownik z peugeota Bielaka w łomiankach powiedzial mi ze widzial moje auto na drodze, i ze nie spodziewal sie ze az takie ladne, i ze kolor powala :) ( slyszal juz pare razy o aucie, bo czasem cos tam u nich kupujemy ) :) milo sie robi na sercu...

do tego pare osob na uczelni z ktorymi sie tak naprawde nie znam, powiedzialo ze piekny kolor i cudowne felgi- czyt. ranty :)
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Post autor: tomek05229 »

Dzis zostalem zatrzymany przez nieoznakowany, radiowoz do, kontroli... powod-pan policjant kiedys mial rolad garossa i spodobal mu sie moj PUG :-) obejrzal go dokladnie i powiedzial ze chyba synowi kupi taki wozidlo :-)
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Post autor: scaliburgreg »

Mi zdarzyła się podobna sytuacja jeszcze poprzednim, tym czerwonym XSem na stacji Shell'a. Podbiegł młody koleś z obsługi, rzucił tekstem, że "to taki jakim się kiedyś rajdy wygrywało" _O_ i zaczął wypytywać o silnik, osiągi itd Spieszyło mi się akurat dlatego rozmowy nie przeciągałem, ale nie ukrywam, że było to przyjemne doświadczenie.

I co mogę dodać.. Było to w dniu kiedy 2 godziny później miałem wypadek.. I wtedy nawet w karetce, jeden lekarz mnie ogarnia, a drugi wypytuje o auto twierdząc, że wielka szkoda, bo dziś już się takich nie robi.
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Post autor: RafGentry »

Ostatnio - jakieś dwa tygodnie temu - jadę sobie w CTI z otwartym dachem i widzę, że ściga mnie Octavia. Zjeżdżam na lewy pas, ustępując drogi, a Skodzina zrównuje się ze mną, a jej kierowca obczaja moje auto.
Na światłach macha do mnie, więc uchylam szybę. Koleś krzyczy "Zaje**sty! A ja mam 106 GTI!". Uśmiecham się pod nosem i jadę dalej.
Za zakrętem widzę znów Octavię. Koleś wysiada i mnie zatrzymuje. Pogadaliśmy dobre pół godziny. Wypytywał o 205-tki i opowiadał o swojej "jedynej w Krakowie" 106-tce GTI którą trzyma do startów na ćwierć mili. Na koniec zostawił numer telefonu ("Dzwoń, jakbyś coś potrzebował" )i kazał się wpisać jako "Gruby".
Awatar użytkownika
HideoOSW
Junior
Posty: 269
Rejestracja: 14 lis sob, 2009 3:23 pm
Posiadany PUG: 205 Winner PTS / 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Post autor: HideoOSW »

Ja również spotykam się z różnymi akcjami ludzi, co ciekawe mimo iż autko trochę poobijane (można zobaczyć w moim temacie: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 03#p282603), jednak myślę że to przez kolor lakieru Miami Blue... ale do rzeczy.
Już jak wracałem w trasie z Ciechanowa, jeden koleś na shelu pytał się czy to GTI, a ja że nie bo to 1.1 8)7

Będąc już na końcu 5-cio godzinnej trasy powrotnej z Ciechanowa, przejeżdżałem koło klubu bluesowego i ludzie którzy stali na dworze, machali żebym przypierd***ł 8)7

Na przeglądzie miły dziadek diagnosta opowiadał że już takimi nikt do niego nie przyjeżdża (wcale nie dziwne, w OSW widziałem dotychczas może 2 looki, forevera i 5d... no i brata XS;)) i gadka szmatka aż z warsztatu obok przyszli panowie mechanicy dopytywać ile koni itd... i musiałem sie tłumaczyć że to nie GTI ale limitowana wersja:) Takie zainteresowanie dodaje jednak siły żeby zreanimować to auto.

Na światłach z lewej podjechał dziadek beczką i przez ponad minutę kukał przez ramie żony po swojej prawej, aż zapaliło się zielone, ja odjechałem, a dziadek zaspał 8)7

Ludzie oglądają się na mieście...
dzieciaki ciągną mamę/babcię za nogawkę (2 przypadki).

Ostatnio jechałem na poczte i za mną tłukło się BMW E36, miałem wrażenie że chcą się ścigać ale wkońcu dojechałem do celu, a pasażer wyskoczył do mnie i sie pyta: czy to prawdziwe GTI i czy jest na sprzedaż bo on chętnie odkupi, szuka takiego auta do remontu. Po wymianie kilku informacji na temat remontu mojego sprzęta i GTI, rozeszliśmy się, bo bym nie zdążył przed zamknięciem poczty :D
Obrazek 1991 GTI [M0TW]
Obrazek 1993 WINNER [M0MY]
Obrazek 1992 XS [P3XY] RIP
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Wyrazy sympatii w stosunku do 205-tek

Post autor: scaliburgreg »

Wczoraj gdy na pasach przechodziła kobieta z dzieckiem, małe wyciągnęło rękę wskazując znaczek lwa na atrapie i krzyknęło "mama zobacz" :D

Przypomniała mi się również sytuacja z imprezy Youngtimer Party, gdy wjeżdżając na teren toru zrównało się ze mną Klasyczne 911. Kierowca się popatrzył na mojego XS'a, uniósł kciuk do góry i dodał gazu. Później na wystawie oba auta stanęły obok siebie, co udokumentowałem fotką w temacie o swoim Pugu :)

Niedawno z kolei jak wymieniałem hamulce pod domem, przyszedł sąsiad i zaczął rozmowę pytaniem, czy prowadzę jakiś warsztat z bratem, bo często widzi jak coś grzebiemy. Odpowiedziałem, że po prostu dbamy o swoje auta, a on na to, że niedawno kupił Lancie i ciągle z nią do mechaników jeździ, bo cały czas padają czujniki i pali 15/100. Jak dodałem, że w 205 można prawie wszystko zrobić samemu, odpowiedział, że kolejne auto kupi podobne, starsze i bez elektroniki. Po czym pozwolił mi wrócić do pracy przy wymianie hamulców. :wink:
Obrazek
ODPOWIEDZ