205 w automacie - dyskusja

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

205 w automacie - dyskusja

Post autor: RafGentry »

Colicab pisze:
mateon pisze:Czerwony Automatic,czyli wychodzi na to że wersje na pełnym wtrysku miały zwykłe maski :(
http://otomoto.pl/peugeot-205-gt-102-ps-C25502825.html
Interesuje mnie ten egzemplarz - 205 z automatem nieczesto widuje (lenistwo mi wroslo odkad kupilem auto z taka skrzynia :P). Jak sie spisuje ta skrzynia? Czy ktoś to auto zna lub ma o nim jakies informacje?
Automatyczna skrzynia dosyć zamula ten silnik. Ma to 102 konie niby, ale biegi zmieniają się już przy 2500 RPM. Wygoda - to fakt, ale rośnie też zużycie paliwa w porównaniu do zwykłej manualnej wersji.
A jak chcesz jeździć dynamicznie, to kickdown, sandał w podłogę i nerwowe spoglądanie na wskaźnik paliwa.

Rozwiązaniem jest zagazowanie automata. Wtedy nie trzeba się zbytnio przejmować...

Jakie masz wymagania odnośnie 205-tki? Szukasz konkretnego modelu? Coś na pewno się dla Ciebie znajdzie. Forum wielu już dopomogło 8)
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: ...:::: 205 - Ogłoszenia z netu :::... 2012

Post autor: Marin205 »

Colicab pisze:
mateon pisze:Czerwony Automatic,czyli wychodzi na to że wersje na pełnym wtrysku miały zwykłe maski :(
http://otomoto.pl/peugeot-205-gt-102-ps-C25502825.html
Interesuje mnie ten egzemplarz - 205 z automatem nieczesto widuje (lenistwo mi wroslo odkad kupilem auto z taka skrzynia :P). Jak sie spisuje ta skrzynia? Czy ktoś to auto zna lub ma o nim jakies informacje?
ja kiedyś miałem Hondę Accord na automacie, i na pewno będę miał jeszcze jakiegoś automatica bo jestem fanem (pewnie jakaś skoda z DSG), ale.... wyznaję zasadę duże auto - automat, małe auto - ręczna skrzynia.

Automat w 205 to taki sam badziew jak ABS :( niestety. Opcja jest ale szkoda jej rozważać.
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: ...:::: 205 - Ogłoszenia z netu :::... 2012

Post autor: cejot »

Marin205 pisze:Automat w 205 to taki sam badziew jak ABS :( niestety. Opcja jest ale szkoda jej rozważać.
Nie zgodzę się z tym!
Jeśli skrzynia jest w dobrym stanie i chcemy po prostu się przemieszczać, a nie szaleć to jest to bardzo fajne rozwiązanie. Automat w 205 bardzo płynnie zmienia biegi. Oczywiście łopatek zmiany biegów przy kierownicy nie znajdziemy, ale redukcja biegu z 4 na 3 jest bardzo prosta i praktycznie nie absorbuje uwagi kierowcy. Spalanie nie jest takie wysokie jeśli nie staramy się wyciskać z automatu siódmych potów. Ale raczej nie do tego został stworzony.
W związku z tym, według mnie 205 z taką skrzynią bardzo fajnie nadaje się do spokojnego jeżdżenia po mieście i wyjazd za miato.

P.S.
Marin, mogę się mylić, ale DSG to nie automat, a zwykła skrzynia dwusprzęgłowa sterowana hydraulicznie.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: Marin205 »

cejot pisze: P.S.
Marin, mogę się mylić, ale DSG to nie automat, a zwykła skrzynia dwusprzęgłowa sterowana hydraulicznie.
a właściwie 2 skrzynie w jednej obudowie + 2 sprzęgła. Nie jest to klasyczny automat, (i dlatego jest lepszy).
Ważne że można włączyć D, więc dla mnie automat.
cejot pisze:..... W związku z tym, według mnie 205 z taką skrzynią bardzo fajnie nadaje się do spokojnego jeżdżenia po mieście i wyjazd za miato.
Różnica pomiędzy skrzynią w 205tce a innymi automatami (nie koniecznie najnowszymi) jest taka jak pomiędzy jazdą na bicyklu a rowerze górskim, albo pomiędzy kosą i cepem a kombajnem :)
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: cejot »

Marin205 pisze:
cejot pisze:..... W związku z tym, według mnie 205 z taką skrzynią bardzo fajnie nadaje się do spokojnego jeżdżenia po mieście i wyjazd za miato.
Różnica pomiędzy skrzynią w 205tce a innymi automatami (nie koniecznie najnowszymi) jest taka jak pomiędzy jazdą na bicyklu a rowerze górskim, albo pomiędzy kosą i cepem a kombajnem :)
OK, każdy ma swój punkt widzenia. Swój nam, a w szczególności nowemu koledze Colicab, zaprezentowałeś . Tylko jeszcze poprzyj go, proszę, argumentami. Jakieś doświadczenie, rozwiązania techniczne itp.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Colicab

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: Colicab »

dzieki za pokierowanie do wlasciwego watku. Jezdzilem starym automatem (1990 Range Rover 3.9) - jest dosc wolny, ale spalanie jest nizsze, jesli nie takie samo jak w manualu (ktory notabene byl rzadkoscia). Chyba trzeba sie przejechac, zeby zobaczyc jak to smiga, bo nie kazdemu moze odpowiadac. Jesli faktycznie zmienia tak biegi jak piszecie, to nie jest to dobre rozwiazanie do takiego fajnego, dynamicznego auta. Dynamiczne stałoby sie "dychawiczne" ;)
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: Lord Devil »

Nie mialem osobisice 205 w automacie, kiedys taka pare razy jezdzielm. Mialem 306 cabrio 1,6 98hp w automacie, do miasta wygoda jak cholera ale zamula mocno.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: Marin205 »

cejot pisze:......OK, każdy ma swój punkt widzenia. Swój nam, a w szczególności nowemu koledze Colicab, zaprezentowałeś . Tylko jeszcze poprzyj go, proszę, argumentami. Jakieś doświadczenie, rozwiązania techniczne itp.

Jakie doświadczenia, jakie rozwiązania techniczne. 8)7 o rozwiązania zapytaj np: Józka, który wywalił z Gentry automata i ma najlepsze porównanie, jak było i jak jest.

To trzeba przeżyć. Skrzynia w 205 to konstrukcja baaaardzo stara. 205tka bez względu na to czy to junior czy nie junior daje radochę z jazdy, więc po co sobie ją odbierać automatem.

Skoś kosą, pomłóć cepem a potem zrób to samo kombajnem to będziesz wiedzieć jaka jest różnica. Owszem kosiłem kosą i młóciłem cepem ale to było w skansenie. Sąsiad ma kombajn i dosłownie za moim ogrodzeniem nim jeździ, więc wiem jaka różnica.

Jestem zwolennikiem i fanem automatów. Ale 205 to tylko ręczna skrzynia. No chyba że kupić tak jak Rafał jako trzecią 205tkę i pojeździć dla przyjemności co jakiś czas.


Czy kupiłbym automata, nigdy przenigdy.

(RAF oczywiście jak będziesz swoje Gentry na automacie sprzedawać to jestem pierwszy w kolejce, ale Twoje auto to coś więcej niż 205 z automatem i to coś w 100% wynagradza zamontowany w aucie automat).

Można być fanatykiem 205tki, ale bez przesady. Jak coś jest do du.. to nie bójmy się o tym powiedzieć.
Lord Devil pisze:Nie mialem osobisice 205 w automacie, kiedys taka pare razy jezdzielm. Mialem 306 cabrio 1,6 98hp w automacie, do miasta wygoda jak cholera ale zamula mocno.
tak samo jak w moim accordzie, zamulało ale w życiu bym się tego nie pozbył. Wygoda jak cholera. Wykończenia drewniane z Bentley'a też są super, ale to nie znaczy że trzeba je montować do 205tki. Drzwi jak w Lambo :) też nie warto montować itd przykłady można mnożyć, choćby bezsensowny ABS (właściwie ABR) w 205tce.

ZOSTAWCIE AUTOMATY DUŻYM LUB CIĘŻKIM POJAZDOM (lub kolekcjonerskim egzemplarzom _O_ tak jak RafGentry).
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: RafGentry »

Marin jak zwykle wywód godny pracy maturalnej, ale małym druczkiem powinieneś dodać, że nigdy nie jeździłeś 205-tką z automatem :lol:

Masz jednak sporo racji. Dużo większa frajda z jazdy jest z manualną skrzynią. Zwłaszcza jak 205-tka ma benzynowy silnik. A już BE1 z 1,6 GTI to już w ogóle bajeczka (no dobra - na trasie już nie jest tak ciekawie).

Marin205 pisze:
cejot pisze: Czy kupiłbym automata, nigdy przenigdy.

(RAF oczywiście jak będziesz swoje Gentry na automacie sprzedawać to jestem pierwszy w kolejce, ale Twoje auto to coś więcej niż 205 z automatem i to coś w 100% wynagradza zamontowany w aucie automat).

ZOSTAWCIE AUTOMATY DUŻYM LUB CIĘŻKIM POJAZDOM (lub kolekcjonerskim egzemplarzom _O_ tak jak RafGentry).
Muszę Cię niestety rozczarować. Nie jesteś pierwszy w kolejce. Wcześniej wepchnęły się już do niej dwie osoby. Jedna z Polski, druga z południowego wybrzeża Francji.
Ale ta kolejka jest tylko teoretyczna - Gentry na razie zostaje w rodzinie. Choćby po to, żeby oddawać się ulubionym zajęciom, którymi są bierny wypoczynek w stodole i nienabijanie kilometrów 8)
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: Marin205 »

RafGentry pisze:Marin jak zwykle wywód godny pracy maturalnej,.......
:lol:
RafGentry pisze:............ ale małym druczkiem powinieneś dodać, że nigdy nie jeździłeś 205-tką z automatem :lol:

Masz jednak sporo racji. .......
mam nadzieję że będę mógł to w końcu nadrobić
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: PrezesBednarz »

RafGentry pisze:A już BE1 z 1,6 GTI to już w ogóle bajeczka (no dobra - na trasie już nie jest tak ciekawie).

No bajeczka, fakt latam po mieście na piątce 50 km/h, ale na trasie 80km/h bo już ponad 3 tyś obrotów.

Dobrze, że to CTI i nie można szybko latać po trasie, ale chciałbym chociaż zeby mnie ciężarówki nie wyprzedzały 8)7
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: Marin205 »

PrezesBednarz pisze:
RafGentry pisze:A już BE1 z 1,6 GTI to już w ogóle bajeczka (no dobra - na trasie już nie jest tak ciekawie).

No bajeczka, fakt latam po mieście na piątce 50 km/h, ale na trasie 80km/h bo już ponad 3 tyś obrotów.

Dobrze, że to CTI i nie można szybko latać po trasie, ale chciałbym chociaż zeby mnie ciężarówki nie wyprzedzały 8)7
ja przy 85 km/h mam 3000 obrotów na piątym biegu, przełożenie główne 4.2
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
marcinpug
Junior
Posty: 442
Rejestracja: 11 lis ndz, 2007 6:21 pm
Posiadany PUG: 205 GTI 167KM 305 GT 205 1.6 automatic 205 1.9 automatic
Numer Gadu-gadu: 2052464

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: marcinpug »

Ja dodam od siebie tylko tyle, że automat w 205 to świetna sprawa . Sam mam dwie 205 w automacie , jedna 1,6 na zwykłym gazie i faktyczne spalanie jest ciut za wysokie jak dla mnie a druga 1.9 na sekwencji i tu spalanie jest mniejsze średnio 8l/100 . Skrzynia zmienia biegi gładko i płynnie . Zapytajcie o opinie Xtracka to pewnie powie Wam to samo . Sam byłem kiedyś przeciwnikiem skrzyń automatycznych ale odkąd kupiłem stare Volvo 940 z przebiegiem 500tyś. km to szybko zmieniłem zdanie . A co do nowszych konstrukcji DSG TIPTRONIC MULTITRONIC itd. to życzę powodzenia w serwisowaniu i naprawach tego dziadostwa ze względu na koszty :lol:
Ostatnio zmieniony 23 sie czw, 2012 12:00 am przez marcinpug, łącznie zmieniany 1 raz.
Colicab

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: Colicab »

czuje sie przekonany. Wygoda w miescie ogromna, ale zabija to cala radosc jazdy zwawym silnikiem. Czy zmiana skrzyni na reczna jest w ogole mozliwa (ten sam kod silnika?)? Sama skrzynia to nieduzy koszt, ale może nie warto się babrać tylko szukać już z manualem?
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: 205 w automacie - dyskusja

Post autor: Marin205 »

marcinpug pisze:....... . A co do nowszych konstrukcji DSG TIPTRONIC MULTITRONIC itd. to życzę powodzenia w serwisowaniu i naprawach tego dziadostwa ze względu na koszty :lol:
masz rację w 100 %, ja natomiast wychodzę z założenia, że auto sprzedaję jak się kończy gwarancja i idę po kolejne do salonu :) wszystko jest cacy do czasu kiedy coś zaczyna się dziać
Colicab pisze:czuje sie przekonany. Wygoda w miescie ogromna, ale zabija to cala radosc jazdy zwawym silnikiem. Czy zmiana skrzyni na reczna jest w ogole mozliwa (ten sam kod silnika?)? Sama skrzynia to nieduzy koszt, ale może nie warto się babrać tylko szukać już z manualem?
Wygoda naprawdę jest super, nie chcę byś źle mnie zrozumiał jako przeciwnika. Za automatami jestem za. Osobiście lubię sobie po dokręcać i nie wyobrażam sobie 205tki na automacie chyba że:

traktować będziesz auto głównie jako wozidło
pogodzisz się z wyższymi kosztami komfortu w postaci spalania
odpuścisz sobie dokręcanie

to TAK - kupuj automat

Wymiana skrzyni jest jak najbardziej możliwa, skontaktuj się z Józkiem powie Ci co dokładnie u siebie wymieniał przy zmianie.
Zawsze możesz kupić automat i szukać części na ewentualną podmianę automata na ręczną skrzynię.
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
ODPOWIEDZ