Renault vs PSA

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Renault vs PSA

Post autor: szasz »

Dzisiaj stwierdziłem ostatecznie, że posiadacze renaultów trawi kompleks względem właścicieli peugeotów. Zaliczyłem właśnie kolejną akcję pt. "Żaden Peugeot nie będzie szybszy ode mnie". Przy czym przeciwnik był trudny, nawet jak na możliwości mojego XS'a, bo Renault Mégane sport (wersja żelazko). Użytkownicy trójmiejskich szos może znają typa, pomarańczowy wóz, gdańskie blachy. Nie pisałbym o tym, gdyby wszystko odbywało się z uśmiechem, na sportowo ;-) ale tego kierującego cechowało zawzięte spojrzenie z gatunku "niepopuszczę" ;-)

Nadmieniam, iż jakiś czas temu na łostowickiej pod górę zaliczyłem udane wyścigi z właścicielem golfa VI GTI, następnie na światłach, przez uchylone szyby, zaliczyliśmy miłą pogawędkę na temat swoich wozów.

Więc jak ktoś zna człowieka z reno, to proszę pzdr ode mnie ;-) i przekazać że życzę więcej uśmiechu na co dzień.

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Renault vs PSA

Post autor: grzesiek309 »

Syndrom ten szczególnie widać u kierowców Królów całej wsi -passatów w TDI :lol: No i wszelkiej maści wyrobów VAG. Nawet jak GTI dosłownie odfruwało, to przy najbliższej okazji próbowali udowodnić, że są "lepsi".
Wczoraj taki jeden się ze mną ganiał po obwodnicy, ale wymiękł na pierwszym rondzie 8)7 Niestety paseratti nie jest w stanie dogonić 205 na winklach :mrgreen:
A dziś zaliczyłem wygrany sparing z 307 HDI :) Kierowca na skrzyżowaniu zapytał co za swapa mam i nie wierzył, że to 1,4 :mrgreen:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Renault vs PSA

Post autor: simon3 »

grzesiek309 pisze:No i wszelkiej maści wyrobów VAG.
No wypraszam sobie 8) Ja na codzień jeżdzę VW :P
Ale też 1.4 w benzynie :D
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Renault vs PSA

Post autor: szasz »

grzesiek309 pisze: paseratti nie jest w stanie dogonić 205 na winklach :mrgreen:
No właśnie Grzesiu, zauważyłem w moim 205 zadziwiającą wręcz lekkość w pokonywaniu rond. To rezultat konstrukcji zawieszenia i układu kierowniczego czy tylko mi się tak wydaje?? Mam świadomość że to najlepszy samochód rajdowy B grupy ever :-)

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Renault vs PSA

Post autor: grzesiek309 »

Zawieszenie jakieś ponadprzeciętne nie jest, ale rozkład mas odgrywa tu duże znaczenie. Pisałem już kiedyś, że testuje pugi regularnie na pewnym dużym rondzie. GTi było podsterowne i na mokrym było strach za szybko wpadać. RG natomiast potrafi nieźle zarzucić tyłem na mokrym :mrgreen: Lekki silnik i dodatkowo dociążony tył butlą LPG robią robotę :twisted:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: Renault vs PSA

Post autor: szasz »

Czytałem tę dyskusję. Było tam też o cięższych silnikach od GTI, TCT i MI16 i zachowaniach samochodu. Czytałem też wątki o jeździe po torze, gdzie z kolei skrzynią biegów ma duże znaczenie. Dlatego mimo, że GTI stanowi szczyt osiągnięć 205, bardzo cenię sobie XS'a i jego braci mniejszych - roland garrosy, z przywołanych wyżej powodów :-) czyli lekkiego silnika, zrzucania tyłem po puszczeniu gazu w zakręcie i krótkiej skrzyni.

205 XS rulez :-)
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Renault vs PSA

Post autor: grzesiek309 »

GTI z ory 1,6 lub 1,9 jeździ oczywiście lepiej od XSa czy RG. Nieco właściwości trakcyjnych traci po zmianie silnika na cięższy. Niestety albo prowadzenie albo osiągi :wink:
Od czasu awarii GTI jeżdżę bardzo dużo RG i jestem z niego bardzo zadowolony. No ale mocy mu brakuje, dlatego muszę na wiosnę GTI poskładać :P
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Renault vs PSA

Post autor: woocash »

To niby gti nie rzuca tyłem jak się odejmie gazu w zakręcie?

Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Renault vs PSA

Post autor: grzesiek309 »

Tego nie napisałem :N Mój częściej jednak przodem wyjeżdża, szczególnie na śliskim :( A RG ostatnio obróciłem na śniegu bez użycia ręcznego :twisted: Polecam zabawę z gazem na śniegu/lodzie. Jedziemy po łuku, gaz w podłogę na chwilę i gwałtownie odpuszczamy :mrgreen: Nadsterowność gwarantowana. A jak to za mało, to wystarczy leciutko przyhamować na skręconych kołach :P
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Renault vs PSA

Post autor: woocash »

ten tego, że tak?

to już też przerabialiśmy ;) /tym razem to nie ja za kierownicą.../

Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Renault vs PSA

Post autor: sekator »

akurat zamiatanie tyłem po kilku latach jazdy rallye czy gti znam bardzo dobrze, to jest największy plus dla tych starych poczciwych 205-tek, bo nowe auta już się tak nie prowadzą. Koledzy mający nowsze auta, co się przejechali moją 205gti byli w szoku, że to tak tyłem zamiata :W
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
ODPOWIEDZ