Peugeot 205 Winner - czy warto ten egzemplarz?

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
Semmao
Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: 26 lip wt, 2016 11:55 am
Posiadany PUG: 205 Forever 1.4 80HP 1994r + 308 BlueHDI 1.6 2018r.
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Peugeot 205 Winner - czy warto ten egzemplarz?

Post autor: Semmao »

Chciałem się podzielić wiedzą dla przyszłych interesantów, może kogoś zaciekawi ten Winner.

Oglądałem go dzisiaj w Smolnie Wielkim, jakby co stoi przy samym płocie przy DK32, można go zobaczyć z szosy. ;)

Generalnie moim skromnym, nieprofesjonalnym zdaniem, w miarę dobra baza do renowacji dla kogoś, kto ma trochę czasu, ambicji i pieniędzy na zabawę. :)

Kondycja auta jest dostateczna, blacharsko dużo mankamentów, trochę rudej jest, ale nie ma tragedii, tylko miejscowo. Ogniska są z przodu przy zderzaku, pod drzwiami, jakby kant drzwi obił na dole (przy kierowcy i przy drzwiach pasażera też), lewy bok na tylnym nadkolem raczej robiony (jest równo, ale farba/szpachla popękała, nie widać korozji farba jednak nie różni się odcieniem z resztą). Zajrzałem jak radzono pod dywanik w bagażniku i trochę rudej było. W niektórych miejscach wypłowiały bezbarwny. Błotnik tył do wymiany: pęknięty, poskręcany. Przedni błotnik jedno mocowanie z prawej strony zerwane.

Klapy silnika nie można zamknąć, bo pękła śruba mocująca ją do karoserii, trochę rdzy się tam zebrało i element mocujący się obluzował. Bagażnik tył trochę ciężko się otwiera, ale raczej niewielki problem przy zamku. (w bagażniku była niewielka 'tuba' i wzmacniacz o których obecny właściciel nie miał pojęcia ;) )

Felgi niestety nie nadają się do polerki, tylko szkiełkowanie i malowanie.

Lewy leflektor przód ma jakąś nieszczelność, zalany trochę wodą, mały 'meszek'.

Tylne reflektory wymienione, stare są w środku.

Brak emblematów Winnera na drzwiach pasażera i klapie bagażnika.

Środek, również dostateczny. Pod pokrowcami fotele kubełkowe, ten kierowcy trochę zużyty, kilka przetartych elementów, kawałek gąbki brakuje. Fotel pasażera i kanapa w db stanie, do wyczyszczenia. Są naszywki Talbota na fotelach, znaczek Talbota na kierownicy. Szyberdach działa, szczelny.

Połamana gałka dźwigni zmiany biegów, ułamana klamka na drzwiach pasażera od wewnątrz.

Silnik spocony, trochę usmarowany olejem, ale na bagnecie stan ok, być może uszczelka pod głowicą do wymiany. Układ wydechowy z nalotem, ale szczelny, tylni tłumik wymieniony razem z końcówką. Nie odpalałem go.

Generalnie obecny właściciel chce się go bardziej pozbyć niż na nim zarobić, cenę wyjściową jaką zaproponował to 800zł, więc wydaje mi się, że wytrawny negocjator za 500-600zł wyrwie go celem ukochania. ;)

Jakby co nr kontaktowy do właściciela: 791 188 944
ODPOWIEDZ