Witam serdecznie.Czy mam kupić 205?Wasze opinie.

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Jimmy15

Witam serdecznie.Czy mam kupić 205?Wasze opinie.

Post autor: Jimmy15 »

Witam i pytam . Wcześniej jeździłem mercedesem , ale 2 tyg. temu mi ukradli. Życie toczy się dalej , wyszedłem z głębokiej depresji (auto bez AC) i myślę o zakupie nowego autka.Kiedyś miałem Citroena BX i mam jakiś sentyment do francuzów , a 205 bardzo mi się podoba . Co myslicie o 205 , czy to autko jest godne uwagi , czy jest mocno awaryjne, jak blachy , silnik , czy koszty eksploatacji są duże . Ogólnie chodzi o Wasze odczucia i opinie . Jak kupie to na dobre tu zagoszczę . Pozdrawiam .
Para

Post autor: Para »

Dawaj dawaj. Dołącz do nas. Nie zawiedziesz sie jak chcesz to ci moge przesłać mailem test 205 1.3 z Auto Świata. Tam wszystko znajdzieśz
Jimmy15

Post autor: Jimmy15 »

Para pisze:Dawaj dawaj. Dołącz do nas. Nie zawiedziesz sie jak chcesz to ci moge przesłać mailem test 205 1.3 z Auto Świata. Tam wszystko znajdzieśz
OK , przesyłaj , będę wdzięczny . Pozdro .
piotrek

Post autor: piotrek »

hej ja też mysle o kupnie puga 205 i prosze o ten test z auto świata z góry dzięki :)

piotrek_2604@op.pl
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Moze zamiesc to gdzies na jakiejs stronce :)

Jak kupisz 205 GTI 1.9 to napewno sie nie zawiedziesz , duza moc, wspomaganie kierownicy wygodny :) ale nie tak miekki jak BX czy mercedes , dla mnie to akurat duzy plus :) . ale i tak za miekki :P

Pozdrawiam
DUŻY

Post autor: DUŻY »

Na temat blach moge się chyba wypowiedzieć. Mój staruszek ma 14 lat. Nie wiem jak dbał o niego poprzedni właściciel ale rdzy na nim nie znajdziesz. Silnik? Mam dopiero od 3 miesięcy więc nie moge sie wypowiedzieć na temat jego trwałości. Ciągle wymieniam to czego nie wymienił poprzedni właściciel. Ale nie jest źle.
Para

Post autor: Para »

W tescie napisali że do blachy nie ma zastrzeżeń. Podobno każde miejsce które jest w szczególny sposób narażone na korozje zostało ocynkowane i rdza raczej nie siada. :) A co do testu to to Jimmy dawaj maila a Piotrkowi wysłałem.
WINKiel
Uzalezniony
Posty: 513
Rejestracja: 08 cze ndz, 2003 2:51 am
Posiadany PUG: 205GTI -> 306S16 -> 406coupeV6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WINKiel »

Moje GTI 1.9 nie ma wspomagania. Co do blach jest rewelacja, mechanik nie mogl uwierzyc jak go kupilem ze tak dobrze wyglada auto z 1989. Moc odpowiednia, chociaz juz mysle o jakiejs turbince. Niestety z awaryjnoscią różnie bywa - zalezy od sztuki. Ja mam drobne problemy z gasnieciem i z przepustnica, ale wszystko jest do zrobienia - w koncu to nie nowy samochod. Pamietaj, ze kupuijac GTI narazasz sie na wyzsze koszty czesci zamiennych, bo czesto nie pasuja od standardowych wersji 205. Ale warto!!!
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Nie przesadzaj , nie jest az tak zle z czesciami , musialbys miec Mi16 to wtedy mozna nazekac :P Ale tez nie jest tak jak z Polonezem :P
WINKiel
Uzalezniony
Posty: 513
Rejestracja: 08 cze ndz, 2003 2:51 am
Posiadany PUG: 205GTI -> 306S16 -> 406coupeV6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WINKiel »

no oczywiscie, nie jest zle - klopot jest jak chcesz znalezc cos tanio.
DZIKU

Post autor: DZIKU »

na stronach http://www.trader.pl śa ciekawe autka 205
Ostatnio zmieniony 25 cze śr, 2003 8:13 pm przez DZIKU, łącznie zmieniany 1 raz.
VIZARD

Nie trać szansy

Post autor: VIZARD »

Mój wozik nie moze sie równać co do osiągów do pugów z klubu, bo mam tylko 60 koników, mimo to polecam nawet taką wersję 1.1 wtrysk.....samochodzik naprawdę nie sprawia problemów..do jazdy nawet szybkiej po mieście się nadaje....na dalekie trasy..no cóż zależy od wymagań....ja byłem nim dwa razy we Włoszech i problemów nie sprawiał....zrobiłem 40.000 km i nigdy nie odmówił posłuszeństwa........polecam ..za małą kasę ogromna przyjemność...
DZIKU

Post autor: DZIKU »

znalazłem do kupienia cti 205 z silnikiem 1,6 za 5000 - kupił bym jeszcze jedno bo mam konflikt w domu, (ogólnie kupiłem swojej żonce, ale ja pomykam, wole nim niż vw) co powiecie o tym silniku?
Para

Post autor: Para »

Jak kogoś to interesuje :) to znalazłem tescik w necie. Wczesniej mialem go na dysku i nawet nie wiedzialem skąd. Teraz wiem :arrow: http://autoswiat.redakcja.pl/archiwum/a ... tykul=3877
fajter

Post autor: fajter »

Ja pomykam 1.1 z jednopunktowym :shock: . Nawet nie narzekam. Jak go doprowadzilem do stanu uzywalnosci :evil: to chodzi calkiem milo. Sam silnik bajka ale sypia sie czasem duperelki - troche uciazliwe. No i oczywiscie wszystko zalezy od stylu jazdy - bo za to co wydalem na hamulce i polosie to bym juz 406 coupe 3.0 V6 pomykal :wink: .

Ale to auto ma DUSZE - zadne niemieckie szroty czy japonskie wynalazki!!!
ODPOWIEDZ