Trip 2016

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Mieszkanie jest nieco drozsze niz hostel, jesli porownamy go z wieloosobowymi dormami. Gdyby nie to, ze na tripa jedzie dwojka dzieci, mieszkanie w ciasnocie nie stanowiloby problemu. Jest jednak inaczej. W mieszkaniu dzieci latwiej gdzies upchnac. Dodatkowo 150m2 to przestrzen, po ktorej moga biegac podczas gdy my bedziemy w salonie otwierac jakies greckie wino. Tak jak pisalem wczesniej, dwuosobowy pokoj w hostelu w centrum to 120 za noc ze srody na czwartek i 160 za nastepna (nie mam pojecia czemu czwartki sa tam drozsze). My i Janusze musielibysmy wiec zaplacic 560zl za nasz pobyt w Atenach albo obrzydzic reszcie nocleg w dormie.

Mieszkanie jest kolo Akropolu, ma niedaleko parking za 4euro/dobre. na glowny plac miasta - Syntagma jest 1200m. Tak jak napisal Gad - odpadna nam koszty podrozowania metrem. Ustalilem z wlascicielka ze max do tygodnia damy znac czy to bierzemy czy nie. Termin mija wiec we wtorek. Trzebaby wplacic 1/3 sumy jako zaliczke a reszte na miejscu, w gotowce. Teraz trzebaby wiec zebrac po ok 60-70zl od osoby, co nie jest zawrotna suma. Wlasciciele maja na airbnb 152 pozytywne komentarze. Szansa na wychujke jest wiec minimalna.

Jesli do konca tygodnia uzbiera sie 16 deklaracji to zarezerwujemy ten nocleg i jeden etap podrozy bedziemy mieli juz bezstresowy.

Rozumiem ze jest jeszcze poltora miesiaca do wyjazdu ale na prawde nie jest latwo znalezc sensowne lokum, z parkingiem dla grupy prawie 20 osobowej, w ostatniej chwili. To bylo jedyne mieszkanie w dobrej lokalizacji, ktore bylo w takiej cenie. Wystarczy ze ktos nam podbierze jeden pokoj i juz calosc nam przepada.

Jesli nie bedzie wystarczajacej ilosci chetnych to nie bedzie wspolnej rezerwacji. Ja juz nie bede sie tym zajmowal i kazdy bedzie sobie szukal noclegow na wlasna reke. Wzialem dzien wolnego w pracy zeby ogarnac ten temat i kolejnego juz nie wezme. Za duzo mam innych rzeczy na glowie. Temat ma 200 odslon dziennie i praktycznie zadnego odzewu slownego. Robi sie to troche zalosne.
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2016

Post autor: Stopx »

Fox pisze: Wstępnie policzyłem takich uczestników:
-My
-Gady
-Janusze
-Rafal
-Jozek
-Helter
-Vrooble
-Morfeusz
-Szyba
-Bananowce

Przy dwóch osobach na samochód mamy 20 osób.
Proszę doliczyć jeszcze mnie i ewentualnie Florka, przed godziną wynegocjowałam urlop :)
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Ale rewelacyjna wiadomosc!. Az nie moge uwierzyc ze Ci sie udalo:)
Dodam jeszcze dla formalnosci pytanie , wiedzac ze Florkowi oba graniczne weekendy tripu kolidowaly z innymi aktywnosciami, czy jedziecie w pelnym wymiarze dwoch tygodni?

Temat noclegowy: Dostalem potwierdzenie checi nocowania na kwadracie, wybranym przeze mnie w Atenach, od kilku osob. Jesli Vroobel, tak jak obiecal, dzisiaj jeszcze da znac co i jak z nimi, to razem z toba i Florkiem mamy 16 osob. Bede wiec pewnie niedlugo rezerwowal ten nocleg i dam znac ile trzeba wplacic zaliczki.
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2016

Post autor: Stopx »

Foxiu Florek póki co to imprezuje na nartach, więc mam utrudniony kontakt, prawdopodobnie wrócilibyśmy 1-2 dni wcześniej, ale wyjazd byłby razem z Wami (inaczej trudno to sobie wyobrazić). Sama dziś byłam w szoku odnośnie otrzymania urlopu, nawet nie wiesz jak się cieszę, że dołączę do tak zacnego składu :)
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Vroobell205 »

Daje znać.
Nam z Pauliną bardzo pasuje ta opcja. Jesteśmy za i prosimy o dopisanie.
Klarujemy pozostałe sprawy tak by i nam nic już nie krzyżowało planów.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: gad »

Teraz będzie trochę prywaty. Na wyjazd kupiłem sobie nowe CB radio i stare chętnie wymienię na bilety NBP. W Turcji co prawda nie działało zawsze perfekcyjnie, ale z tego co się orientowałem jest to kwestia gruszki.

Bardzo fajnie jest czytać pozytywne wieści napływające od Stopixowej, Florka i Vroobli. Trochę mnie to zmotywowało i poczyniłem jeszcze jedną wersję magnesu. Mam nadzieję że ostateczną bo nam się ona bardzo podoba 8)
Załączniki
magnes grecja - ver 3.jpg
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Trip 2016

Post autor: nowak68 »

Mnie się podoba :Y
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: RafGentry »

Też mi się podoba. Ale też podobała mi się propozycja Foxa z "Hellas Rallye". Jak masz cierpliwość Gadzino, to zmontuj jeszcze taką :)

Jak nie, to to jest jak najbardziej OK.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Po dość intensywnej wymianie zdań ze Stellą, finalna oferta (dla 18 osób) to 673euro za dwie noce (przysłała mi wyliczenia, z których wynika że za pierwsze 6 osób płaci się w sumie 241 euro za dwie noce, gdyż dolicza się tam jeszcze opłatę za sprzątanie. Ponad ten stan jest 18euro za osobonoc). Przy obecnym kursie euro wychodzi średnio po mniej więcej 81 zł od osoby za noc. Myślę że to dość dobra oferta. Osoby, które wyraziły chęć rezerwacji:

my z Ulą,
Janusze,
Gady,
Helter + Gosia,
Szyba + ?,
Vrooble,
Józek + M?,
Olga+Florek,
Bananowce

akurat sumują się do 18.

Rafał stwierdził, że to jeszcze za wcześnie na rezerwacje, Morfeusz (tradycyjnie jak co roku) obudził się z ręką w nocniku i odkrył, że to wcale nie jest pewne czy uda mu się pojechać.

Przeleję w weekend PayPalem Stelli 180euro zaliczki (tak aby na osobę wyszło po 10 euro i łatwo było na miejscu ustalić kto ile dopłaca), sprawdzę ile mi zeżarło z konta i podzielę tą kwotę na 18 i będę liczył że mi coś oddacie:)

Pozostałe osoby, kwaterowane na miejscu, będziemy rozliczać również już tam, w Atenach. Mam nadzieję że jakoś się doliczymy tego co, kiedy i jak zostało zapłacone:)

Jeśli będzie nas ponad 18 to trzeba będzie jej dać jakoś wcześniej znać, żeby wstawiła tam dodatkowe łóżka. Wtedy trzeba będzie pewnie dopłacić 18euro za każdy taki luksus. Nie wiem niestety ile ona tych dodatkowych łóżek ma. Osoby ponad stan 20, podejrzewam, dostaną tylko legowisko na karimacie.

PS: W ostatnim logo, wyprodukowanym przez Gada, słówko "Greece" ma za mało liter. No chyba że to nie po angielsku miało być.
Awatar użytkownika
pilot-84
Uzalezniony
Posty: 538
Rejestracja: 02 sty śr, 2013 11:29 am
Posiadany PUG: 5008 mk2 1.2 ||| były: 205 CTI Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: pilot-84
Lokalizacja: Łódź

Re: Trip 2016

Post autor: pilot-84 »

Fox pisze:
RafGentry pisze: Nie lepiej dać Fanpage, na którym relacjonuję na bieżąco tripa? Albo Instagram? Teraz właściwie każdy korzysta z mediów społecznościowych i prędzej da lajka, czy napisze komentarz, niż zaloguje się na naszym forum 8)7
Adres fanpage'a ma ten minus, że jest za długi. Zająłby pewnie cały spód magnesu. Może warto napisać jakąś krótką notkę po angielsku na 205.pl i dodać przekierowanie do fanpage'a?
Można kupić jakas domene na wyjazd np. 205grecce.pl i na niej dac przekierowanie do FB.
Moje Peugeot: 5008 mk2 1.2 | 205 RG 1.4
Wcześniej: 205 CTI 1.9 Mi16 | 307sw 2.0HDi | 407sw 2.0 HDi | 5008 mk2 1.2puretech
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2016

Post autor: Stopx »

Moi Drodzy, w jakim dokładnie dniu przewidywany jest wyjazd i o której godzinie z Krakowa?
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Chyba nie było to ustalane ale podejrzewam że standardowo - sobota, 30 kwietnia, pewnie jakoś względnie wcześnie.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Zarezerwowałem nocleg. Jest jedna kiepska wiadomość. Stella w końcu chciała aby zrobić rezerwację przez bnb. Żeby uniknąć ogromnej opłaty rezerwacyjnej zrobiliśmy to tak aby zaliczkę zapłacić przez ten serwis. Ona wystawiła mi więc ofertę na 180euro a ja ją zaakceptowałem. Jak tylko będę wiedział ile to 180 euro kosztowało mnie w złotówkach to dam znać i podam numer konta. Niestety airbnb i tak doliczyło opłatę serwisową w wysokości 127zł. Nie będę jej na razie doliczał do kosztów rezerwacji. Podzielę ją już w Atenach pomiędzy tyle osób ile tam ostatecznie przybędzie. Inaczej nigdy się nie doliczymy kto ile i komu ma zapłacić.

Tutaj kilka podsumowań:
Stella pisze:The exact address is Syggrou Avenue 18, 1st floor and the ring bell writes ΔΗΜΑΚΗ.

The apartment has 4 double bedrooms with double beds to each one, 3 of the bedrooms have a double couch bed to each of them, and one bedroom -the master bedroom where can the families with children accommodate - has a private salon-living room, which has a double couch bed as well (so 6-8 persons can sleep together and with privacy). And also, if it is needed, we are able to add extra single beds too. So yes, 18 persons can be accommodated easily and with convenience. Also, there is a living-dining room, a kitchen, a bathroom with a tub, and one extra wc-toilet room.

Also, our apartment as you will see, it's brand new and with great decoration.. You will like it a lot, I can assure you!!!!! :)
Jakby ktoś miał jakieś pytania to proszę pytać - przekażę właścicielce
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Dopiero teraz miałem chwilę sprawdzić stan konta i jego ubytek po dokonaniu rezerwacji. Zeżarło mi w sumie 918zł (jakby co to wyciąg z konta mogę przedstawić do wglądu). 127zł to opłata serwisowa AirBnb. Pozostała kwota, podzielona przez 180 daje 4,394444444444. Bardzo bym więc prosił osoby z listy szczęśliwej osiemnastki, o przelanie mi po 44zł od łebka za nocleg w Atenach. Na miejscu oczywiście te osoby zapłacą o 10 euro mniej za nocleg niż osoby niefigurujące na liście.

Wiem że niecnie zaokrągliłem rachunek w górę. Jest to skandaliczne zachowanie i się kajam. Postanowiłem jednak zarobione w ten sposób 10gr przeznaczyć na jakieś uciechy rekompensujące mi włożony w tą rezerwację trud.

Mój numer konta:

79 1090 2053 0000 0005 4002 8832

Jeśli chodzi o opłatę serwisową to rozliczymy ją na miejscu. Greczynka coś zająknęła się na temat tego że (jeśli dobrze wyczułem niuans) jeśli będziemy się upierać to oni część tej opłaty wezmą na siebie (jako że uparli się żeby zrobić to oficjalnie a nie paypalem). Zobaczymy na miejscu co uda się jeszcze ugrać. Czy na sali jest jakiś dobry negocjator?:) W najgorszym razie podzielę te 127zł na ilość osób, które faktycznie dotrą na miejsce.
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: bananowiec »

Dzięki Fox, że zająłeś się rezerwacją tego strategicznego noclegu.
Myślę, że nawet jeśli będzie trzeba zapłacić za rezerwację przez AirBnb z własnej kieszeni to na te 18 osób nie wyjdzie to specjalnie dużo ;)
Oczywiście piniądze przelewamy jak najszybciej na Twoje konto.

Jeśli chodzi o projekt magnesów, ostatnia wersja zaproponowana przez Gada wydaje nam się najfajniejsza :Y Tylko faktycznie brakuje jednej literki w słowie greece ;)

Przygotowanie naszego auta do trip'u przebiega jak do tej pory strasznie mozolnie. Niestety nie dysponujemy zadaszoną powierzchnią garażową aby dokonać modyfikacji w naszym aucie. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić ten nieszczęsny układ chłodzenia co pozwali nam się cieszyć z jazdy w krajach o ciepłym klimacie ;)

Tutaj taka zajawka filmowa z podróży do grecji jakby ktoś nie mógł się zdecydować czy z nami jechać :Y
https://www.youtube.com/watch?v=ER7H5DeBENc
ODPOWIEDZ