Trip 2016

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Da się zrobić. Nie wiem czy dobrze policzyłem ale wypada że bylibyśmy w Atenach na noc z czwartku na piątek. Trzeba będzie rozglądnąć się za noclegowniami wyposażonymi w parking. Z tego co widzę to zielona linia metra dociera do obwodnicy. Można by poszukać czegoś w okolicach stacji Nea Ionia i stamtąd kontynuować zwiedzanie metrem. Rafał byłby zadowolony bo zaraz obok jest stadion olimpijski. Na ewentualną przejażdżkę samochodami można by udać się w nocy.
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Trip 2016

Post autor: MichalKowalski »

Grecję polecam w 100%. Jest masa dróg przez góry zbudowanych z kasy UE z minimalnym ruchem, jazda tam to sama przyjemność. Jedyne co, to trzeba nie mieć problemu z olewaniem znaków ograniczeń prędkości: 80kmh na autostradzie to nierzadki widok, 50kmh w górach to standard.
Ja w zeszłym roku zrobiłem moim 205 Cabriolet:
Hamburg-Wiedeń(pociąg), Wiedeń-Tessaloniki-Ateny, (tutaj tydzień na jachcie na cykladach), tydzień na Peloponezie, Patras-Wenecja (prom), Wenecja-Monachium, Monachium-Hamburg(pociag).
Oczywiście sam transport wyszedł zdecydowanie drożej (pewnie nawet 2-3x) niż Ryanair+Panda z wypożyczalni, ale nie o to chodzi - frajdy było co niemiara.
Także planujcie, planujcie, a ja niewykluczam, że do was dołączę.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: gad »

Postanowiliśmy rozpętać małą gównoburzę.
Czekamy na komentarze w stylu "Fox to krypto-gej"
Załączniki
magnes grecja - ver 1.jpg
Ostatnio zmieniony 05 mar sob, 2016 8:43 pm przez gad, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Trip 2016

Post autor: jozek »

To będą magnesy w tym roku? :D
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

gad pisze:Czekamy na komentarze w stylu "Fox to krypto-gej"
Jako że słowo "journey" ma niezaprzeczalny wydźwięk romantyczno-pedalski, to od razu nadmienię, że nie miałem udziału w tym pomyśle:) Inaczej komentarzom, takim jak sugerowany, nie było by końca;) Ula mówi że to logo wygląda trochę jak "Grecki jogurt" ale tak poza tym jest bardzo spoko.
jozek pisze:To będą magnesy w tym roku? :D
Muszą być. Inaczej nie byłoby czym rzucać:)

Dzięki Gadzino za tą zacną inicjatywę i sporządzenie projektu. Dobrze że coś się dzieje.
MichalKowalski pisze: Także planujcie, planujcie, a ja niewykluczam, że do was dołączę.
Ja muszę przyznać że zaniedbałem ostatnio temat. Obiecuję jednak że jak tylko skończę samochód i zeszłoroczną relację (zwłaszcza to drugie okazało się wyjątkowo trudne) to postaram się wrzucić kilka nowych pomysłów na tegoroczną trasę i więcej szczegółów odnośnie tejże. Każda dołączająca do nas osoba będzie przyjęta serdecznie. Kilka załóg z zeszłego roku pewnie się tym razem wykruszy. Dobrze by było jakby miał kto ich zastąpić.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: gad »

Zrobiliśmy jeszcze jedną, mniej tęczową wersje.
Praca nad kolejnymi wersjami projektu może być jednak utrudniona ze względu na rosnące stężenie % we krwi.

Macie jakiś pomysł na inne hasło na tegoroczny magnes?
Myśleliśmy jeszcze nad hasłem: Voyage en Grèce ale nie mamy pojęcia czy to poprawne gramatycznie jest.
Załączniki
magnes grecja - ver 2.jpg
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Słówko "Journey" jest wyjątkowo kiepskie. Byłbym za tym żeby wymyślić coś innego. Dodatkowo sam napis chyba lepiej wyglądałby na środku, pod "205", niż tak na boku. Rozumiem że to też może być efekt procentów:)
Przeszło mi przez myśl żeby, parafrazując tytuł filmu "my big fat greek wedding" nazwać to big fat greek trip ale z tego co udało mi się wyszukać to ktoś już tak nazwał swoja wyprawę. Jakby "greek" się nie kombinowało z niczym sensowniejszym to można sięgnąć po inne słówka. Jakiś akropol, peloponez czy cholera wie co jeszcze się z tym krajem kojarzy, może też by się udało jakoś wykorzystać?
Pewnie się niedługo zobaczymy to możemy zrobić burzę mózgów.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Trip 2016

Post autor: woocash »

jest grecja, to musi być i grecka miłość ;)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Trip 2016

Post autor: nowak68 »

Jeśli mogę trzy grosze :) Ten trzykolorowy pasek pod 205 wygląda trochę jak flaga niemiecka i tak trochę myli co do pochodzenia uczestników tripa :wink:
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: RafGentry »

Z jednej strony fajny projekt, z drugiej faktycznie tych pasków za dużo. Ale nie mam pomysłu na wkomponowanie ich tam.

No i zajrzałem sobie na www.205.pl, a tam ostatni news z 2013 roku. Zastanawiam się nad sensem umieszczania tego adresu na magnesie.

Nie lepiej dać Fanpage, na którym relacjonuję na bieżąco tripa? Albo Instagram? Teraz właściwie każdy korzysta z mediów społecznościowych i prędzej da lajka, czy napisze komentarz, niż zaloguje się na naszym forum 8)7
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

RafGentry pisze: Nie lepiej dać Fanpage, na którym relacjonuję na bieżąco tripa? Albo Instagram? Teraz właściwie każdy korzysta z mediów społecznościowych i prędzej da lajka, czy napisze komentarz, niż zaloguje się na naszym forum 8)7
Adres fanpage'a ma ten minus, że jest za długi. Zająłby pewnie cały spód magnesu. Może warto napisać jakąś krótką notkę po angielsku na 205.pl i dodać przekierowanie do fanpage'a?
gad pisze:
Macie jakiś pomysł na inne hasło na tegoroczny magnes?
Myśleliśmy jeszcze nad hasłem: Voyage en Grèce ale nie mamy pojęcia czy to poprawne gramatycznie jest.
Ula mówi że to voyage en Grece jest poprawne. Mi się średnio podoba ale też mam problemy z wymyśleniem czegoś chwytliwego. Rozważałem jeszcze coś z "hellenic" zamiast greek. Np Hellenic Rally czy Rally Hellas. Nie wiem czy to ma sens.

Teraz sprawy inne. Na życzenie Janusza umieściłem na trasie przejazdu Ateny. Zakładam dwa noclegi. Jeden to jednak by było za mało a trzech (tak jak w Stambule) nie ma jak zmieścić w grafiku. I tak wylecieć musiał półwysep Pilion oraz nocleg na wyspie Elafonisi (chociaż na upartego możnaby go jeszcze wcisnąć). Trasa teraz wyglądałaby mniej więcej tak:

Obrazek

Dużym minusem jest to, że dość długo przyjdzie nam czekać na nocleg nad morzem. Tutaj kilometraż na każdy dzień:

Obrazek

W prawej kolumnie są wycieczki fakultatywne. Nie dopracowałem jeszcze tego wszystkiego ale chwilowo nie mam więcej czasu.

Teraz noclegi. Napisałem maila do hostelu Sova w Nowym Sadzie. To ten, w którym mieszkaliśmy w 2013 roku. Poprosiłem o rezerwację dwóch dwójek dla nas i Januszów. Założyłem że nikt nie wytrzyma z płaczącym dzieckiem. Dobrze wiemy jaki to jest koszmar. Pozostałe miejsca to będzie dormitorium. Jeśli ktoś ma inne preferencje to dajcie znać. Jak tylko dostanę odpowiedź na mojego maila to wkleję go tutaj na forum.

Wstępnie policzyłem takich uczestników:
-My
-Gady
-Janusze
-Rafal
-Jozek
-Helter
-Vrooble
-Morfeusz
-Szyba
-Bananowce

Przy dwóch osobach na samochód mamy 20 osób.

ATENY:

Nie jest tutaj tanio. Jako że mamy tam spędzić 2 noce to możemy sobie pozwolić na nocleg bardziej centralnie usytuowany. Niestety w Atenach parkowanie to koszmar. Gdzie bym nie szukał tam wszyscy odradzają wjeżdżanie tam samochodem. Parkingi, które ogłaszają się w internecie, kosztują 5 euro za godzinę. Hostele kosztują ok 70-80zł od osoby na noc w pokojach 6 i więcej osobowych. Dwójka to wydatek ok 120-160zł za noc od osoby) Przeszukałem kilka serwisów, wysłałem maile i skłaniam się na chwilę obecną ku wynajęciu dużego mieszkania. Znalazłem takie 150m2 niedaleko Akropolu:

https://www.airbnb.pl/rooms/11053129

Przy 16 osobach wychodzi po 104zł za noc od osoby. Jeśli by pojechało nas więcej - mogłoby być taniej. Dodatkowym plusem jest to że łatwie tutaj wcisnąć dodatkowe osoby, zgłaszające się w ostatniej chwili, niż robić dodatkową rezerwację w hostelu, w którym już nie ma miejsc.
Odpowiedź, jaką dostałem od właścicieli:
Stella pisze: Good morning. Thanks a lot for your message. Yes, you are able to stay all together to our brand new, just renovated, huge and modern apartment with convenience. The apartment has 4 double bedrooms with double beds to each one, 3 of the bedrooms have a double couch bed to each of them, and one bedroom -the master bedroom where can the families with children accommodate - has a private salon-living room, which has a double couch bed as well (so 6-8 persons can sleep together and with privacy). And also, if it is needed, we are able to add extra single beds too. So yes, 18 persons can be accommodated easily and with convenience. Also, there is a living-dining room, a kitchen, a bathroom with a tub, and one extra wc-toilet room.
Also, in Athens city center to be honest the parking is very difficult and the private parkings cost 10-12 euro per day. but I know one parking that costs 4 euro only per day, but after 18:00 in the evening is closed and then opens in the morning, so if you leave the cars inside its ok, just notice that you will be able to take them only in the morning. Also, to find another apartment for all of you all together, to be honest it is too difficult.. So if I were you, I would reserve this apartment, and I would put the cars to the private parking i mentioned or otherwise, you can park somewhere else far away from city center -without paying in a safe place - but near a subway, and then go to the apartment with subway. If you choose that you can let me know, and I will try to find you a safe place somewhere near.
For whatever else you may need, please don't hesitate to contact me anytime!! Thanks, Stella.
Przemawia do mnie ta oferta parkingowa. Jeśli nie uda się zaparkować na ulicy to 4euro za dzień jest jak najbardziej do przeżycia.
Dajcie proszę znać co o tym sądzicie. Jeśli będzie konsensus to pewnie trzeba będzie zrobić zrzutkę i to zarezerwować. Jeśli ktoś uważa że oferta jest kiepska to proszę o dołączenie do odmowy namiarów na lepszą propozycję. Ja nie mam specjalnie czasu aby dalej przeszukiwać internet.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Update:

Stella napisała mi właśnie, że jeśli chcemy, możemy zapłacić jej paypallem zamiast przez tą stronkę airbnd. Będzie więc o 100 euro mniej. Powinniśmy zmieścić się w 3tys zł do podziału na wszystkich uczestników (ok 90zł za osobę za noc przy 16 osobach).
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: RafGentry »

Fox pisze:
RafGentry pisze: Nie lepiej dać Fanpage, na którym relacjonuję na bieżąco tripa? Albo Instagram? Teraz właściwie każdy korzysta z mediów społecznościowych i prędzej da lajka, czy napisze komentarz, niż zaloguje się na naszym forum 8)7
Adres fanpage'a ma ten minus, że jest za długi. Zająłby pewnie cały spód magnesu. Może warto napisać jakąś krótką notkę po angielsku na 205.pl i dodać przekierowanie do fanpage'a?
Można zrobić bardzo prosty zabieg - dodać na dole "wtyczki społecznościowe". Każdy będzie wiedział o co chodzi,a zostaje flaga i adres stronki klubowej, na której od 2013 nic się nie dzieje i nawet administracja nie aktualizuje tego przestarzałego miejsca.
grecja magnes v2.jpg
grecja magnes v3.jpg
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

RafGentry pisze:
Można zrobić bardzo prosty zabieg - dodać na dole "wtyczki społecznościowe".
Jak dla mnie druga wersja jest ok. Tak by the way - kto jest administratorem 205.pl? Jak można tam dodać jakąś notkę odnośnie tripa?

Tymczasem przyszła odpowiedź z hostelu w Nowym Sadzie:
Hostel Sova, Novi Sad pisze: Hi Michal,

no problem, when you know the exact number let us know. We have available for this date, two double room and two big dormitories and we confirm your reservation. When you sure exact number, we will sent instruction for deposit.

We will be happy to see you again! J

Best regards,

Miki, hostel Sova
Jak widać - jak tylko wyklaruje się lista uczestników (albo będzie pewność że jest ich chociaż 16) to moglibyśmy ogarnąć noclegi i mieć ten temat już z głowy. Pani z Aten napisała że jeśli szybko się zdecydujemy i jesteśmy pewni na 100% odnośnie dat to możemy jej przelać zaliczkę paypalem a resztę zapłacić w gotówce po przyjeździe. Taki manewr oszczędziłby nam parę groszy na przewalutowaniu transakcji.

PS: Napisałem do muzeum starych samochodów w Bitoli (licząc że może mogliby nas przenocować gdzieś pomiędzy eksponatami) ale dostałem tylko "quota exceeded". Kontaktu z nimi więc nie ma. Trzeba poszukać hostelu w Bitoli lub campingu gdzieś w okolicy. Ktoś może tam już kiedyś był? Są jakieś preferencje? Ktoś może czegoś poszukać?
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: gad »

Pozwolę wtrącić sobie parę uwag na temat kwestii noclegowych jeśli chodzi o pobyt w Atenach.

Przede wszystkim absolutnym must have jest zakwaterowanie blisko centrum, czyli tak jak miało to miejsce w Stambule. Czasu na zwiedzanie będzie tak mało, że szkoda trwonić go na siedzenie w metrze, które dodatkowo może nie kursować w godzinach nocnych.

Wynajęcie całego domku na wyłączność daje nam gwarancje bezpieczeństwa rzeczy pod naszą nieobecność. W przypadku hostelu nigdy nie ma pewności czy część z nas nie trafi do pokoju z innymi podróżnymi. Taka sytuacja miała właśnie miejsce podczas tripa do Rumunii. Szukanie noclegu w Bukareszcie na ostatnią chwilę spowodowało rozdzielenie ekipy na 2 pokoje, z których jeden był już częściowo zajęty. Rezerwacja miejsca w hostelu może skutkować tym samym. W pokoju zostanie 2 miejsca na które mogą przyjąć kolejne osoby. No i oczywiście gdyby ktoś zdecydował się na ostatnią chwilę to chyba łatwiej będzie zmieścić go w domu z jakimiś salonem, niż w hostelu gdzie każdy metr podłogi zajęty jest łóżkami które nie koniecznie będą wolne.

Nie bez znaczenia jest też gwarancja bezpiecznego miejsca postojowego. Ateny to nie to samo co Stambuł, nie będziemy chyba musieli czaić się na wjazd w nocy. Konkretne namiary i wcześniejsza rezerwacja na pewno usprawnią cały proces wjazdu do centrum.
W Twojej propozycji pozostaje jeszcze kwestia ceny. Ta nie jest o wiele wyższa niż opcja hostelowa, a wydaje się być o wiele bardzie komfortowa. Trzeba więc szybko przeprowadzić sondę ile osób faktycznie deklaruje się na wyjazd, spróbować wynegocjować jakiś nieznaczny rabat, zebrać talary i robić rezerwację.

Tak to przynajmniej wygląda z mojego punktu widzenia.
ODPOWIEDZ