Trip 2016

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Trip 2016

Post autor: RafGentry »

Zakładam wątek, bo chyba trzeba powoli myśleć nad nową destynacją.

Zostało nam pół roku na opracowanie master-planu :)

Jakieś pomysły, sugestie, marzenia?

Dyskusję uważam za otwartą :Y
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Ja co prawda wciaz nie mam sprawnego samochodu. Malo tego. Nie wiem gdzie i w jakim stanie sa niektore jego czesci, ktore rozeslalem po calym kraju:) Mimo wszystko chcialbym zglosic dwie preferencje na ten rok. Zwlaszcza do Szkocji chetnie bym sie wybral, pojezdzic gdzies z dala od nudnych dwupasmowek. Dodatkowo, skoro juz Fenkju-Szyba ma cabrio z dziurawym dachem i bez windshota to dobrze byloby pojechac gdzies, gdzie pada deszcz:)

1.Szkocja.

Tak na prawde wystarczy na street view wylosowac dowolny fragment na polnocnym zachodzie tego kraju zeby zobaczyc co mnie tam ciagnie. Np pierwszy z brzegu, losowy widoczek:

https://www.google.pl/maps/place/Szkocj ... 14!6m1!1e1

Ewentualnie troche bardziej boczna droga do wyboru:
https://www.google.pl/maps/place/Szkocj ... 14!6m1!1e1

Artykul:
http://www.dailymail.co.uk/travel/trave ... ruins.html

Fotki z google:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

2.Norwegia:

Atlantic road:
Obrazek
Trollstigen:
Obrazek

Lysebotn. Tutaj juz kiedys bylem ale jako ze nie w 205 to sie nie liczy:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Vroobell205 »

Maroko!

Proszę państwa tak! To już Afryka!
Skoro byliśmy już w Azji to teraz kolejny kontynent.
Trochę przekornie i trochę ponad dotychczasowe możliwości ale na razie możemy sobie pogdybać.
Około 4000km w jedną str do kraju w którym 205 są nadal w powszechnym użytku jednym z częściej wybieranych samochodów.
Załączniki
kozeluzny-derb-chaouwara-fes-10632.jpg
b_Morocco_Legzira_03.JPG
13769064771010010312.jpg
109822_maroko_w_drodze_do_agdz.jpg
90356_maroko_poludnie_maroka_atlas.jpg
0594.jpg
127115_maroko_okolice_agadiru.jpg
6b3d267a319ca0b9e8ee24191a0b307b.jpg
2a9047d206478a6f7081234efde49ca6.jpg
Awatar użytkownika
jadak
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 13 cze pn, 2011 10:08 pm
Posiadany PUG: XUD9
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 2016

Post autor: jadak »

Maroko - całkiem spoko ;) a tak na poważnie, to mimo najszczerszych chęci, to myślę, że technicznie i czasowo byśmy nie wyrobili :/ licząc przejazd ponad 8000 km w 14 dni to wychodzi lekko ponad 600 km dziennie. Nie dość, że wyścig z czasem byłby straszny, to wydaje mi się, że ryzyko bardzo duże (nigdy nie podróżowałem samochodem poza Europę, ale mam wrażenie, że to już trochę trzeci świat :/ a poza tym koszt samego paliwa by wyszedł >2500zł licząc, że nadal będzie kosztowało ok 4,5zł (przypominam, że to jest jedna wielka niewiadoma, bo nie tak dawno tankowaliśmy Pb95 po 5,5zł, co dało by koszt paliwa ok 3200zł)
A co byście powiedzieli na to, żeby jakimś cudem spróbować jeszcze raz ugryźć Ukrainę i Krym (ja właśnie na tego tripa się szykowałem, ale się niewystarczająco naszykowałem :/ a potem zmiana planów była i w ogóle się to jakoś rozmyło... Na Ukrainie można by ok 2 dniowy postój zrobić w okolicach Czarnobylu i Prypeci (możecie wierzyć, że jest co zwiedzać (relacje na napromieniwani.pl albo relacje chłopaków z Urbex History na https://www.youtube.com/user/urbexhistory/videos ) Dalej można pojechać do Gruzji, jeżeli istnieje w tej chwili w ogóle taka możliwość (chyba płynęło się do Gruzji promem z Krymu, jak kiedyś to obczajałem - nie wiem czy teraz wogóle wpuszczają na Krym) zdjęć z Gruzji nie wrzucam. Chyba każdy kiedyś miał w ręku jakiś przewodnik po Gruzji, a jeśli nie, to sobie wygoogluje (Gruzja, Armenia)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Ja do Maroka bardzo chetnie bym sie wybral. Odkad ogladnalem film Jarmuscha "tylko kochankowie przezyja", w ktorym wampiry lataja do Tangeru pic krew to pomyslalem ze fajnie byloby tam pojechac:) Trzeba sie jednak liczyc z tym ze wyjazd do tego kraju to raczej 3tyg a nie dwa. Przy dwutygodniowym turnusie trzebaby juz raczej wracac promem. Mozna zaladowac sie na droge powrotna w Tangerze i wysiasc w Bolonii. Taka podroz dla dwoch osob i samochodu to ok 2tys zl przy wczesnej rezerwacji. Prom nie jest jakis superszybki ale plynie non-stop i mimo wszystko psuje sie chyba rzadziej niz 205:)

Ogolnie koszt wyjazdu do Maroka to mysle ze spokojnie wyniesie 7-8tys jesli nie 10. Dwa lata temu 2tygodniowa podroz po Francji z noclegami na campingach kosztowala nas wlasnie 8tys a nie wjezdzalismy nawet na autostrady. Sam przejazd autostradami w jedna strone przez Francje i Hiszpanie to ok tysiac zlotych. Dodatkowo noclegi nawet na campingach to juz nie 30zl jak w Turcji a przynajmniej 100 za noc dla dwoch osob. Jedzenie jest tam horrendalnie drogie. Francja jest pod tym wzgledem chyba najdrozszym krajem w Europie. Hiszpania jest niewiele tansza.
Z tego powodu ja bym stawial jednak na Szkocje. Do UK mozna pomknac stosunkowo tanio. Jedyna wieksza oplata to prom z Calais (tunel odpada ze wzgledu na samochody LPG w naszym towarzystwie). Autostrady w UK sa chyba darmowe. Nie wiadomo jeszcze co Niemcy wymysla ze swoimi autostradami ale nawet jak wprowadza 10euro oplaty to i tak jest to duzo mniej niz w sumie 200euro tam i z powrotem przez Francje. Trip do Turcji mysle ze pozostawil niedosyt jesli chodzi o malownicze i krete drogi. Wlasciwie tylko na Chalkidiki mielismy odcinek specjalny na ktorym moznaby poszlec. Nie wiem jak tam inni ale mi sie marza rowne drogi wiodace przez odludzia na ktorych moznaby poczuc troche wiatru we wlosach. Minusem jest oczywiscie pogoda. Pewnie nie raz bedzie padalo. Plusem sa krajobrazy, loch ness, whisky, 0.8 promila limitu dla kierowcow, Edynburg i niezliczone zamki otoczone wrzosowiskami. Musze sie rozeznac jak tam jest z noclegami na prowincji. Taki wyjazd moznaby zorganizowac wyjatkowo nie na poczatku maja a w okolicach bozego ciala. Bedzie cieplej i dzien bedzie bardzo dlugi.
W zeszlym roku byla tez rozwazana Grecja. Nie skreslam tego kierunku i trzeba sie tam kiedys wybrac na pewno. Mozemy go i tym razem poddac glosowaniu. Osobiscie na ten rok ten kierunek nie wydaje mi sie az tak ciekawy z dwoch powodow. Pierwszy to powtorzenie trasy przez Wegry i Serbie, ktora znamy z zeszlego roku i tripu do Albanii. Drugi to uchodzcy, zamieszki i zasieki na granicach.

Jesli chodzi o Gruzje to nie da sie tam wjechac z Rosji. Byly promy dopoki Krym byl ukrainski. Rosjanie ich blokuja wiec mozna sie tam wybrac tylko przez Turcje.
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Vroobell205 »

jadak pisze:Maroko - całkiem spoko ;) a tak na poważnie, to mimo najszczerszych chęci, to myślę, że technicznie i czasowo byśmy nie wyrobili :/ licząc przejazd ponad 8000 km w 14 dni to wychodzi lekko ponad 600 km dziennie.


Tak jak już wspomniałem to na razie luźne rozważania ale w odpowiedzi na Twój wpis to dystans 8000 km to mniej więcej to samo co zrobiliśmy w 2015 na Tripie do Turcji. Wszyscy go ukończyli. Co do niewyrobienia technicznie to nie bardzo wiem jak się odnieść bo przecież wszystkiego się nie przewidzi bez względu na destynację, a na pewno każdy wychodzi z założenia że auto powinno być sprawdzone i przygotowane do dłuższej podróży.
jadak pisze:Nie dość, że wyścig z czasem byłby straszny, to wydaje mi się, że ryzyko bardzo duże (nigdy nie podróżowałem samochodem poza Europę, ale mam wrażenie, że to już trochę trzeci świat :/ a poza tym koszt samego paliwa by wyszedł >2500zł licząc, że nadal będzie kosztowało ok 4,5zł (przypominam, że to jest jedna wielka niewiadoma, bo nie tak dawno tankowaliśmy Pb95 po 5,5zł, co dało by koszt paliwa ok 3200zł)
Podróżowanie poza Europę samochodem to nic czego należy się bać.
Co do ceny paliwa to Twoja prognoza jest bardziej optymistyczna od mojej bo wyszło mi więcej.
Dla przykładu podam ceny w przeliczeniu na złotówki w krajach zachodniej Europy:
Niemcy - benzyna 5,66zł ON 4,84zł
Francja - benzyna 5,48zł ON 4,69zł
Hiszpania - 5,06zł ON 4,65zł
Samo Maroko to ceny paliw poniżej 1 USD za litr więc niby taniej ale większość trasy i tak trzeba przejechać przez w/w kraje.
jadak pisze:A co byście powiedzieli na to, żeby jakimś cudem spróbować jeszcze raz ugryźć Ukrainę i Krym (ja właśnie na tego tripa się szykowałem, ale się niewystarczająco naszykowałem :/ a potem zmiana planów była i w ogóle się to jakoś rozmyło... Na Ukrainie można by ok 2 dniowy postój zrobić w okolicach Czarnobylu i Prypeci (możecie wierzyć, że jest co zwiedzać (relacje na napromieniwani.pl albo relacje chłopaków z Urbex History na https://www.youtube.com/user/urbexhistory/videos ) Dalej można pojechać do Gruzji, jeżeli istnieje w tej chwili w ogóle taka możliwość (chyba płynęło się do Gruzji promem z Krymu, jak kiedyś to obczajałem - nie wiem czy teraz wogóle wpuszczają na Krym) zdjęć z Gruzji nie wrzucam. Chyba każdy kiedyś miał w ręku jakiś przewodnik po Gruzji, a jeśli nie, to sobie wygoogluje (Gruzja, Armenia)
Zgadzam się z Tobą, że to na pewno ciekawe miejsca do odwiedzenia. Nie zapominaj jednak, że wjeżdżając na Krym jako europejczyk "obcostraniec" przywita Ciebie uzbrojona kamanda żołnierzy, która sama sobie jest władzą i wykonawcą.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Fox »

Vroobell205 pisze: Podróżowanie poza Europę samochodem to nic czego należy się bać.
Najwiekszy minus to tak na prawde brak ubezpieczenia Assistance, ktory obejmowalby inne kontynenty. Jako osoba, ktora na razie jako jedyna musiala z czegos takiego korzystac na tripie, musze uznac to za powazny argument:) Gdyby moje auto , zamiast w Grecji, rozsypalo sie na poludniu Turcji to teraz mialbym z niego na pamiatke co najwyzej tablice rejestracyjne.
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Trip 2016

Post autor: jozek »

Burzliwa dyskusja...
Awatar użytkownika
tok
Junior
Posty: 474
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 3:24 pm
Posiadany PUG: 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 8405207
Lokalizacja: Kraków

Re: Trip 2016

Post autor: tok »

To wypowiem się w tej burzliwej dyskusji :D
Jestem zdecydowanie za Szkocją, nie wiem czy w maju będą takie ładna widoki nie znam się - szkojca chyba ładniejsza na jesieni, ale nie wiem.
Co do Maroka - bardzo fajnie i też chętnie ale raczej za rok - trzeba moim zdaniem większych przygotowań i fundusze trzeba poważne znaleźć.
Ja osobiście po rumuńskich Karpatach bym się jeszcze pojeździł, Ukraina z Gruzją - bardzo fajna opcja - ale chyba też warto jeszcze chwilę poczekać - zwłaszcza na Ukrainę.
Ale Szkocja i lokalne bimbrownie - bardzo fajny pomysł.

Może dla odmiany do Estonii - nie wiem co tam jest -ale może coś się znajdzie :D
" Kto w młodości głupim nie był, ten na starość nie zmądrzeje!"...
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: RafGentry »

Też dołożę swoje trzy grosze.

Dla mnie w naszych tripach najfajniejsze jest to, że nie pchamy się na Zachód, a zamiast tego eksplorujemy różne ciekawe i egzotyczne zakątki. Są przygody, jest ciepło i w miarę przystępnie budżetowo.

Szkocja, ani Norwegia to miejsca ciekawe, ale nie są dla mnie magnesem, jeśli spojrzę na nie przez pryzmat klubowej wyprawy.

Wiadomo, że mając na koncie kilkanaście odwiedzonych wspólnie krajów, Europa powoli zaczyna nam się kurczyć, ale bardziej kusi mnie np. Ukraina, Gruzja, Mołdawia, czy nawet ponowna wizyta na Bałkanach (Albania :Y ), niż rajd przez ucywilizowaną Europę.
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Vroobell205 »

Bosnia i Hercegiwina?
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: sekator »

Łotwa jest fajna, przynajmniej Ryga :W
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: Florek2b »

Do mnie zachód też jakoś szczególnie nie przemawia, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie finansowe :P

Natomiast może ciekawe by były Litwa, Łotwa i Estonia.
Ja na pewno mam jedno miejsce do odwiedzenia w Tallinie :)

Nie udało mi się odwiedzić tego miejsca jak byłem w Tallinie w 2011 a chciał bym nadrobić zaległości

https://youtu.be/t6ABhQ8I-z4?t=18m6s


A może od razu zaatakować Nordkapp? Tylko tu duża część trasy biegnie przez Finlandię (ulubiony kraj Kwacha),
tylko Finlandia ma jeden duży problem:
Kraj Benzyna bez.oktan cena Diesel Gaz Waluta
Finlandia 95E10/98 1,57/1,63 1,37 niedostępny dla sam. prywatnych EUR
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Trip 2016

Post autor: woocash »

rozmawiałem jakiś niedługi czas temu z pewną dziewczyną, która organizuje wyjazdy do Maroka - takie real life :) a nie dekoracje od frontu.

mówiła, że maroko jest spoko co najmniej, i nie ma strachu, ludzie mili...

co prawda za cholerę nie potrafiła zrozumieć, po co ktoś miałby tam jechać starymi pezotami a nie wypożyczyć sobie białe 4x4 tojoty na miejscu, ale... cóż.

jesli byłaby decyzja że maroko - to dam na nią namiar, ma na miejscu znajomości, prawie tam mieszka i takie tam :)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2016

Post autor: RafGentry »

Podbijam temat, bo obejrzałem właśnie film z wyprawy Francuzów, zwanej Europ Raid.

Nie mówię już nawet, że byli w Wieliczce, Nowym Sączu, czy Oświęcimiu w kilkanaście 205-tek i nikt ich nie zauważył, ale zwróćcie uwagę na ich rozmach.

Trip 22-dniowy, 19 krajów, 10 tysięcy kilometrów. Zresztą, co Wam będę robił spoilery. Oglądajcie, może kogoś najdzie inspiracja na kolejną naszą wyprawę...

ODPOWIEDZ