Sprowadzenie samochodu

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
Marshal
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 17 cze wt, 2003 2:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Sprowadzenie samochodu

Post autor: Marshal »

Witam wszystkich.
Mam nastepujace pytanie.Obecnie posiadam 205 1.4 z 1990, ale zastanawiam sie czy nie sprzedac jej i nie sprowadzic sobie np. z Niemiec jakiejs 1.9 GTi. Czy ktos orientuje sie jak wyglada teraz sprawa ze sprowadzeniem takiego samochodu, tzn jakie oplaty dochodza do ceny zakupu i czy to sie w ogole oplaca?
205 XS 1.4 grafit metalik
WINKiel
Uzalezniony
Posty: 513
Rejestracja: 08 cze ndz, 2003 2:51 am
Posiadany PUG: 205GTI -> 306S16 -> 406coupeV6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WINKiel »

Ja bym to zlecił handlarzowi. Dajesz mu zamówienie na auto, on wykonuje całą żmudna papierkową robotę, jedzie po auto, przeprowadza je przez granice, robi wszystkie niezbędne opłaty, rejestruje auto w Polsce i masz czyste łapki. Oczywiscie musisz sie liczyć z jego marżą. Jeśli chcesz się tym zająć sam, to pamiętaj, ze nie przewieziesz przez granice auta bez niemieckiego przeglądu/wyrejestrowanego no i że musisz zapłacić cło :)
Janek_A_S
Junior
Posty: 149
Rejestracja: 26 cze czw, 2003 1:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sprowadzenie samochodu

Post autor: Janek_A_S »

Ostatnio dowiadywalem sie,i nie da rady sprowadzic do polski P205 GTI.Kazdy sprowadzony samochod musi posiadac tzw. normy EURO 2
Zadna 205 nie posiada EURO 2[/img]
WINKiel
Uzalezniony
Posty: 513
Rejestracja: 08 cze ndz, 2003 2:51 am
Posiadany PUG: 205GTI -> 306S16 -> 406coupeV6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WINKiel »

a ja słyszałem, ze ten wymóg muszą spełniać tylko samochody ciężarowe.
Janek_A_S
Junior
Posty: 149
Rejestracja: 26 cze czw, 2003 1:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Janek_A_S »

podobno nie tylko.Pytalem sie bo mam czlowieka ktory sprowadza mi 205 GTI.Pokazywal mi dokladnie co i gdzie w kwitach musi byc napisane aby dalo rade
WINKiel
Uzalezniony
Posty: 513
Rejestracja: 08 cze ndz, 2003 2:51 am
Posiadany PUG: 205GTI -> 306S16 -> 406coupeV6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WINKiel »

Czy to znaczy, że póki nie wejdziemy do Unii nie mozna starego autka sprowadzić???
Awatar użytkownika
Marshal
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 17 cze wt, 2003 2:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Marshal »

A od kiedy jest ten przepis odnosnie euro2? Moj samochod byl sprowadzony z Niemiec w zeszlym roku i wtedy chyba nie musial spelniac nic takiego.
205 XS 1.4 grafit metalik
Janek_A_S
Junior
Posty: 149
Rejestracja: 26 cze czw, 2003 1:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Janek_A_S »

Nie ma ograniczen wiekowych dla auta,jedyne,to ograniczenie ze autop musi posiadac EURO 2.Chodzi dokladnie o normy spalin,a jeszcze dokladniej o katalizator zamontowany w tym aucie (i nie ma mozliwosci doi b.starego auta zalozyc katalizatrora nowego i zaczac posiadac EURO 2)
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Post autor: Para »

DA sie to zrobić/ gwarantuje wam :wink:
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Gustaf

Post autor: Gustaf »

Z tego, co mi wiadomo norma EURO 2 dotyczy tez samochodow osobowych WINKiel. Jezeli takie auto nie ma tej normy w papierach, to po prostu nie masz mozliwosci rejestracji samochodu w kraju. Wiec albo jezdzisz nim na innych papierach albo na czesci... Nie wiem jednak jak sie ma sprawa ze skladaniem samochodu w Polsce (takiego przywiezionego jakos czesci) i pozniejsza jego rejestracja... A ten przepis to wszedl dosc niedawno - chyba jakos na poczatku roku. Na Allegro jest sporo ladnych aut bez EURO 2 za doslownie bezcen...
Janek_A_S
Junior
Posty: 149
Rejestracja: 26 cze czw, 2003 1:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Janek_A_S »

Wiem ze da rade :lol:
Awatar użytkownika
Marshal
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 17 cze wt, 2003 2:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Marshal »

A te nowsze GTI nie maja katalizatora?Moj XS z 1990 roku jest z katalizatorem.
205 XS 1.4 grafit metalik
WINKiel
Uzalezniony
Posty: 513
Rejestracja: 08 cze ndz, 2003 2:51 am
Posiadany PUG: 205GTI -> 306S16 -> 406coupeV6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WINKiel »

Para, jak cos wiesz to tu dawaj. Inna rzecz - ludziska, sprowadzcie sobie autko z katem, a potem tylko pusta rura = co to za problem? :)
Awatar użytkownika
Misiek
Site Admin
Posty: 609
Rejestracja: 06 cze pt, 2003 3:33 am
Posiadany PUG: 205 1.9 GTI, a był kiedyś Junior 1.0
Numer Gadu-gadu: 8179447
Login tlen: misiektt
Kontakt:

Post autor: Misiek »

Ja chce kupic 205 GTI ale właśnie mówią, że nie można i kur... co tu zrobić !!
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Post autor: Para »

Więc tak. Hmmm. Zacząłem od zebrania kasy. Myśle że tak 6.000 tyś ci powinno spokojnie starczyc na autko w git stanie. Wybrałem autko na
http://www.mobile.de
. Wiesz mam nawet sporo rodzinki w niemczech i to dużo pomogło. Bo jak nie znasz nikogo tam to troszke lipa. Bo będziesz musiała sama jechać i wiesz jak to jest. Ale ja dałem bratu w niemczech linka do mojego przyszłego autka i on zadzwonił i sie dowiedział co i jak. Potem pojechał , okazało sie że autko jest praktycznie w nienagannym stanie. Dosłownie mnie zamurowało że to jest 1991rok . Bez zażutu. Ale mniejsza z tym. Zapłacił, odebrał papierki, spisali umowę i odjechał. Potem przejechał przez granice jako "turysta" do Polski. I ja już tu czekałem dałem mu hajs na powrót i za samochód oczywiście :)). I wrócił sobie autobusem.Dojechałem do domciu na niemieckich blachach. Jak by cie policja zatrzymała to mówisz że kupiłaś w niemczech dopiero i masz zamiar opłacic go niedługo. Masz na to chyba 2 miesiące. Jak już dojechałem to długo szukałem jakiejs 205 po wypadku albo spalonej jakiejś. Zeby papiery chociaż były.Trudno jest znaleźdz. Ale znalazłem 205 z silnikiem 1.4. Przenitowałem tabliczke na masce z 1,9 na 1,4 i teraz w papierkach mam 1,4 84r a nie 1,9 z 1991 roku. Place mnie wiecej 2 razy mniej. Ok, to chyba tyle. Niewiem czy chodziło ci o taką metode. Ale ona skutkuje. Narka

Pozdro

Jak co to pisz jeszcze :)



To jest list który napisałem do niuszki :wink: bo sie pytała o to. Mam nadzieje że sie nie wpieni o to że go zamieszczam.
Metoda w 100 % nielegalna. I ostrzegam nie ponosze żadnej odpowiedzialności za to co napisałem powyżej, i nie namawiam do tego typu działań 8)
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
ODPOWIEDZ