Ile płacicie za ubezpieczenie?

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: Zywik »

W tym roku YouCanDrive Ergo Hestia wyliczyło za mojego 1,9 Gti - 333zł

radość :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yamazakura
Junior
Posty: 124
Rejestracja: 11 lut pn, 2013 10:10 pm
Posiadany PUG: CJ, CT, GT, XS, GREEN
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: Yamazakura »

260 zł +105 za NNW w Hestii. Po trzech latach ubezpieczenia dają 60% zniżki :D
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: jarema205 »

Wczoraj dostałem OC do zapłacenia.
Mam 2 opcje:
1. Samo OC za 293zł
2. OC z Assistance Komfort za 338zł

Moje pytanie brzmi czy korzystał ktoś kiedyś z takiego ubezpieczenia?
Na stronie piszą, że obejmuje ono:




Wariant Standard Assistance MTU

Cechuje się zdecydowanie ograniczonym zakresem i możemy skorzystać z tego wariantu zaledwie w dwóch przypadkach.

Gdy będzie miała miejsce stłuczka z innym pojazdem;
Gdy nasz samochód zderzy się z osobą, zwierzęciem lub innym przedmiotem znajdującym się na zewnątrz pojazdu jak np.: słup, spora dziura w jezdni itp.

Wariant Komfort Assistance MTU

Ta opcja zawiera w sobie dokładnie to co mamy w wariancie Standard wraz z rozszerzeniem o następujące zdarzenia i usługi:

Uszkodzenie naszego samochodu przez osoby trzecie;
Pożaru, wybuchu, zatopienia oraz nagłego działania innych sił przyrody, niezależnie od miejsca ich powstania;
Nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu – co to tak właściwie oznacza? Nasze auto zostało potraktowane np.: jakimś nieprzyjemnym żrącym środkiem chemicznym albo substancją łatwopalną i przez to uległo uszkodzeniu;
Awarii – to jest bardzo ważny zapis ponieważ awaria z definicji oznacza wadliwe funkcjonowanie pojazdu spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi, elektrycznymi, elektronicznymi lub hydraulicznymi – zdarza się ?;
Unieruchomienie - unieruchomienie pojazdu na skutek rozładowania akumulatora, utraty, uszkodzenia lub zatrzaśnięcia wewnątrz pojazdu kluczy (fabrycznych urządzeń) służących do otwarcia i uruchomienia pojazdu, braku powietrza w oponie, braku lub niewłaściwego paliwa w zbiorniku pojazdu jak również zamarznięcia paliwa w zbiorniku pojazdu;
Kradzież pojazdu;




Jak takie ubezpieczenie ma się do rzeczywistości?
Wydaję mi się, 46zł różnicy nie jest astronomiczną sumą. Tym bardziej, że XR-ek ma już swoje lata i czasami lubi się fochnąć :wink: (ostatnio na Słowacji zaniemógł troszeczkę :D )
Polecacie ubezpieczenie z takim pakietem?
:W
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: MichalKowalski »

Ten assistance to na jakim obszarze? Polska? EU?
Awatar użytkownika
jarema205
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 08 wrz sob, 2012 7:58 pm
Posiadany PUG: GTI, CJ, XR, XRD, XRD, LOOK
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: jarema205 »

Raczej Unia:

"Gdy któreś ze zdarzeń z punktów 1) – 6) będzie miało miejsce to MTU zorganizuje i pokryje koszty (jak w wariancie Standard oraz) dowozu paliwa – z tym, że za paliwo będziemy musieli już zapłacić my, holowania z limitem do 150 kilometrów (zatem 50 km więcej niż w wariancie Standard) oraz możemy liczyć na pomoc Centrum Alarmowego w rozmowach z policją, służbami granicznymi oraz ośrodkami medycznymi w razie podróży poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Na pomoc w tym zakresie możemy liczyć przez całą dobę w języku angielskim, natomiast w innych podstawowych językach europejskich (niemiecki, francuski, włoski, rosyjski) – w zależności od aktualnych możliwości operacyjnych Centrum Alarmowego."
XR in PROGRESS :D
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: ElectricYouth »

1.8 D GRD - 273zł (AxA)
1.9 D Kangoo Maxi - 690zł (PZU)
To są same OC
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: MichalKowalski »

Hmm, dla osób znających niemiecki (ale mieszkających gdziekolwiek w UE, np. w Polsce) dużo bardziej opłaca się członkostwo plus w ADAC.
Za 88EUR rocznie mamy holowanie na terenie całej UE (tzn. np. z Hiszpanii do Polski), samochód zastępczy a nawet drobne naprawy do 200EUR.
Obowiązuje to na wszystkie samochody w posiadaniu członka (niezależnie czy jest on na pokładzie czy nie) oraz na wszystkie samochody które on prowadzi (niezależni na kogo sa zarejestrowane).

Jak ktoś jest zainteresowany szczegółami to mogę coś więcej napisać.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: woocash »

Jak ktoś jest zainteresowany szczegółami to mogę coś więcej napisać.


pisz pisz, jako kierowca renault espace jestem żywo zainteresowany assistance :wink:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Altowiolistka
Uzalezniony
Posty: 832
Rejestracja: 26 gru pt, 2008 10:09 pm
Posiadany PUG: 205 1.9D forever
Lokalizacja: Warszawa; Sadowa

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: Altowiolistka »

205 1.8 D- oc + nnw- 510 zł w Avivie, przy czym rok temu w Link 4 po 4 latach u nich zaproponowali mi 1200zł... z roku na rok coraz drożej, bo '' kierowcy poniżej 30 roku życia coraz więcej wypadków powodują'' :/ dlatego uciekłam od nich, i może sie wydawać te 510zł dużo, ale przy poprzednim ubezpieczycielu to to jest super obniżka. Ale może uda mi sie też zejśc poniżej 400 zł jak i Wam ? ehh
ffas

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: ffas »

około 350zł w Hestii
szumlas

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: szumlas »

Najlepiej iść do biura, gdzie mają wszystkie ubezpieczenia na raz. Można tam porównać ceny.
jacekinho

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: jacekinho »

No ja będę musiał się przejść bo patrze na wasze ceny i widzę, że sporo przepłacam. Czemu nie zrobiłem tego już wcześniej? ;)
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: dzikson »

Altowiolistka pisze:z roku na rok coraz drożej, bo '' kierowcy poniżej 30 roku życia coraz więcej wypadków powodują'' :/ dlatego uciekłam od nich, i może sie wydawać te 510zł dużo, ale przy poprzednim ubezpieczycielu to to jest super obniżka. Ale może uda mi sie też zejśc poniżej 400 zł jak i Wam ? ehh
Najsłabsze stawki bazowe mają kawalerowie poniżej 30tki, z założenia traktowani jako kierowcy najbardziej ryzykowni.
Więcej płacą już chyba tylko właściciele czarnych bmw 8)7

Zdecydowanie warto odwiedzić agencję ubezpieczeń, niż szukać samemu. Lepiej dopasują ubezpieczyciela i taryfę, załatwią formalności związane ze zmianą ubezpieczyciela.

U mnie aktualnie oc+nnw to niewiele ponad 4 stówy. Ergo Hestia, pełne zniżki, powiat warszawski-zachodni.
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: jozek »

1,9 cti 325 zł.
:D
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Ile płacicie za ubezpieczenie?

Post autor: krzyska »

jozek pisze:1,9 cti 325 zł.
:D
deklarowałeś jakiś roczny przebieg?
GTI_Efekt Masy Obrazek
ODPOWIEDZ