Ubezpieczenie OC - zwrot składki

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Ubezpieczenie OC - zwrot składki

Post autor: klekocix »

Witam :)

Wiecie może jak wygląda zakup samochodu i wypowiedzenie polisy OC?

Umówiłem się z właścicielem "mojej" 205-tki, że po zakupie od niego auta wypowiem to ubezpieczenie OC, które on posiada, ponieważ jest nie dawno opłacone i on chciałby je odzyskać.

Wydaje mi się, że nie powinno być kłopotu - w ciągu ustawowych 14 dni mogę wypowiedzieć aktualną polisę OC (bo przecież nie muszę lubić tego samego towarzystwa, co poprzedni właściciel) a następnie opłacić nową składkę u swojego ubezpieczyciela?

I w tym przypadku, gdy wypowiem starą polisę OC - poprzedni właściciel może udać się do tamtego ubezpieczyciela i odzyskać swoje pieniądze za nie wykorzystany czas trwania ochrony ubezpieczeniowej?

Jak to jest?
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie OC - zwrot składki

Post autor: grzesiek309 »

Wypowiadasz obecne ubezpieczenie i tego samego dnia wykupujesz nowe. W praktyce wykupując nowe, od razu możesz złożyć wypowiedzenie, nawet jeśli to inny zakład ubezpieczeń.
Poprzedni właściciel otrzyma zwrot kasy.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Re: Ubezpieczenie OC - zwrot składki

Post autor: babelo »

Z doświadczenia wiem że najlepiej jest w dniu spisanie umowy napisać papierek, może być odręcznie, w związku z zakupem takiego i takiego wozu z polisą nr:..... jako kupujący rezygnujesz/wypowiadasz OC. Sprzedający otrzyma kasę a tobie przysługuje 30 dni ubezpieczenia od dnia zakupu. Tak że nie musisz wykupywać nowego oc od razy jak pisze Grzesiek tylko dopiero po 30 dniach. Sprzedającemu ubezpieczyciel tak czy tak potrąci za te 30 dni niezależnie czy opłacisz auto oda razu w innym towarzystwie czy po 30 dniach
elep 1911
Junior
Posty: 109
Rejestracja: 10 lis czw, 2011 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Winner
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie OC - zwrot składki

Post autor: elep 1911 »

Też mi się wydaje że jest tak jak pisze babelo
Awatar użytkownika
HideoOSW
Junior
Posty: 269
Rejestracja: 14 lis sob, 2009 3:23 pm
Posiadany PUG: 205 Winner PTS / 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie OC - zwrot składki

Post autor: HideoOSW »

Jest 30 dni na wypowiedzenie umowy, ale nie radze czekać do ostatniego dnia, należy wypowiedzieć umowę minimum jeden dzień przed terminem. Tyczy się to również zmiany ubezpieczyciela podczas ciągłości naszego OC.
Obrazek 1991 GTI [M0TW]
Obrazek 1993 WINNER [M0MY]
Obrazek 1992 XS [P3XY] RIP
elep 1911
Junior
Posty: 109
Rejestracja: 10 lis czw, 2011 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Winner
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie OC - zwrot składki

Post autor: elep 1911 »

Jeżeli składasz wypowiedzenie w placówce danego ubezpieczyciela to mają obowiązek dać Ci tego xsero z pieczątką przyjęcia takiego papieru a po miesiącu jak już zapomnisz o sprawie to i tak przyślą Ci ubezpieczenie i napiszą że zostało automatycznie przedłużone bo żadnego wypowiedzenia nie dostali 8)7 Dzwonisz wtedy na infolinię i dowiadujesz się że mają Twoje wypowiedzenie a te papiery co dostałeś możesz wywalić do kosza :D
ODPOWIEDZ