Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem?

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem?

Post autor: Florek2b »

Siema,

Mój Tata w bardzo bliskiej przyszłości będzie zmieniał samochód i stoi przed wiecznym dylematem > Co wybrać? 8)7

Nie jestem na bieżąco z nowościami spod znaku LWA i sprawdzając ceny 308ki natrafiłem na model 301.

I tu moje pytanie, ktoś coś wie o tym autku?

Pierwsze co wpadło mi w oko to bardzo przystępny stosunek cena-wyposażenie i jak na mój gust ciekawa stylistyka.

największy silnik jaki ma to raptownie 115 konne benzynowe 1,6 (niby mało ale powinno starczyć :P )
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: Pluto »

Wrzucę kilka cytatów, osób których miały styczność z nim.
Miałem dziś niewątpliwą przyjemność obejrzenia i przymiarki do nowej 301 :)
Nawet odpalenia silnika :D

Z zewnątrz auto zacne.
Wnętrze moim zdaniem OK ale dla mnie dziwne były przyciski od szyb.... umieszczone w tunelu środkowym
Zegary, na nich najbardziej widać było oszczędzanie przy tworzeniu autka. Według mnie wyglądają po prostu tanio.

Reszta ok
bagażnik wielki plus
drzwi tylne wielki plus
paleta motorów - średnio
jakość materiałów i wyposażenie standard bije na głowę konkurencję,
cena na duży plus, od rapida tańsze o 6 tyś pln
Ja siedziałem w 301 tuż po świętach. Z zewnątrz samochód faktycznie całkiem ładny, bagażnik przepastny (chociaż dykta oddzielająca koło zapasowe od bagażnika to straszna tandeta - kompletny brak wygłuszenia i amortyzacji). Niestety we wnętrzu nie jest już tak różowo. Nie wiem jaka to była wersja, ta w której siedziałem ale przypuszczam, że raczej nie allure. W środku jest po prostu tandetnie. Podobne wrażenie miałem jak wsiadłem jakiś rok temu do Dacii Sandero i Duster. Dodatkowo kierownica było regulowana tylko w pionie (i to w bardzo małym zakresie) przez co nie udało mi się znaleźć komfortowej pozycji za kierownicą.
A tak w ogóle pomijając wnętrze, to najbardziej "bolało" mnie to, że przez brak osiowej regulacji kierownicy i regulacji wysokości fotela nie mogłem tam po prostu wygodnie usiąść, a wcale nie jestem jakichś nietypowych wymiarów.
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: Florek2b »

Pewnie podskoczę na dniach do salonu Puga i zobacze na własne oczy ten cud francuskiej motoryzacji składany w chiszpanii :P

Ciekawy wizualnie jest ciostrany model pod znakiem cytryny citroen c-ellyse
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: Pluto »

No Cytrynka ładna :)

Jakiś czas temu PKP uczestniczyło w Route 301, więc mieli okazje też tym jeździć :)
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: Marin205 »

powiem tak

trzeba określić to ile jest się skłonnym wydać

określić minimum dotyczące wyposażenia

jeśli w kredycie to wysłać do wszystkich możliwych banków zapytanie w różnych wariantach, niech przyślą Ci symulacje i warunki

iść do kilku salonów, a nie tylko do Peugeota (jako ciekawostkę powiem CI że skoda Citigo auto segmentu A, ma więcej miejsca nad głową z przodu niż 301 8)7 ), pojeździć kilkoma markami

ja kiedyś jeździłem poprzednim modelem hyundai'ia i30 i wkurzał mnie brak automatycznego domknięcia szyby (trzeba było trzymać przycisk od szyb) a jest to wkurzające jak codziennie parkujesz na parkingu gdzie musisz karte przyłożyć by Cię szlaban wpuścił 8)7

trzeba pojeździć markami których nawet się nie bierze pod uwagę

jak już zdecydujesz sie na markę odwiedź salon i z wyceną idź do innego salonu tej marki itd lub wynajmij negocjatora
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
pug205gti
Junior
Posty: 224
Rejestracja: 24 maja czw, 2007 10:13 am
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Malbork

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: pug205gti »

Dzisiaj zaliczyłem rundkę po salonach i miedzy innymi 301 również znalazła się w kręgu zainteresowani .

O ile na pierwszy rzut oka z zewnątrz jest wszystko jest Ok , to wewnątrz rządzi wszechobecny twardy plastyk , o podsufitce nie wspominając która dudni jak rynna w deszczowy dzień . Nie ma co się oszukiwać auto miało być tańsze w założeniu i powstało w kooperacji z Samsungiem i pod taką nazwą również będzie oferowane na wschodnio-azjatyckie rynki co widać wewnątrz i nie tylko jeżeli przyjrzymy się bardziej szczegółowo .

Niestety taki obecnie jest trend co potwierdzają również inne marki np. Renault Flunce czy Skoda Rapid .

ps.

auto kupione Citroen C4 1.6 Hdi :mrgreen:
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: Florek2b »

Marin205 chyba każdy zdaje sobie sprawę, że trzeba zrobić porządny rekonesans 8)7 dlatego ja bylem już w salonach Mazdy, Hyundaia, Opla, Chevroleta, i Peugeota właśnie i nie zamierzam na tym poprzestać :P

Jeżeli chodzi o moje odczucia odnośnie 301 autko z zewnątrz bardzo fajne i całkiem duże za kierownicą też jest wygodnie, miejsca z tyłu też dużo.
Jeżeli chodzi o miejsce nad głową to ja nie miałem problemów bo nie należę do wysokich :P

Moim zdaniem plastiki nie są złe i wnętrze w najwyższej wersji wyposażenia jest całkiem przyjemne :) brakuje tylko sterowania z kierownicy i automatycznej klimy (jest tylko klima sterowana elektronicznie, która udaje troszkę automatyczną, co mi osobiście bardzo nie przeszkadza :P )


A z salonów, które do tej pory odwiedziłem najciekawszą propozycję przedstawił Chevy na Cruza 8)7
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: pawel »

301 wygląda jak fiat albea 8)
P205
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: Florek2b »

Ja jakoś nie widzę tego podobieństwa :P
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: MichalOsw90 »

pawel pisze:301 wygląda jak fiat albea 8)
Wg mnie jest bardziej podobny do toyoty.. ehh czemu teraz robią takie okrągłe samochody :wink: nie ma to jak stara motoryzacja :cry:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: Marin205 »

Florek2b pisze:...... Moim zdaniem plastiki nie są złe.....
porównując z Skodą Fabią plastiki są gorsze, takie samo odczucie miałem jak oglądałem 208 i nie chodzi o to że jestem jakimś fanem skody, bo nie jestem, ale lubię ogarniać deskę wzrokiem i to mi przeszkadzało. W fabii plastiki na desce w górnej części są miękkie i przyjemnie się na nie patrzy. Choć np nie do zaakceptowania w skodzie jest wykładzina która się mechaci już podczas pierwszego odkurzania, ale coś za coś, skoda to tania marka
Florek2b pisze:.....brakuje tylko sterowania z kierownicy i automatycznej klimy (jest tylko klima sterowana elektronicznie, która udaje troszkę automatyczną,....
jak ja wybierałem skodziankę to świadomie zrezygnowałem ze sterowania z kierownicy (dodatkowy koszt 1500 zł) na rzecz climatronica (1500 zł) który tez nie jest jakimś cudem, możliwość konfiguracji w skodzie to niewątpliwy plus bo płacisz tylko za to co chcesz mieć

jak konfigurowałem nowego yaris'a to wkurzałem się że aby mieć halogeny muszę kupić je w pakiecie z szklanym dachem za ponad 2000 zł - paranoja 8)7 na szczęście się przejechałem wersją 100 KM 1.33 i odechciało mi się tego auta, silnik bez sensu, trzeba ostro cisnąć by w ogóle jechał, skrzynia biegów mimo krótkiego skoku i 6 biegów chodziła najgorzej ze wszystkiego czym wtedy jeździłem, koszmar, i do tego ciasny jakiś taki
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: Florek2b »

No i jak narazie 301ka bije ceną na głowę wszystkie inne 8)7
i mała poprawka sterowanie radia z kierownicy jest, a raczej jak to w pugu z okolic kierownicy 8)7
Awatar użytkownika
golas9
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 01 lip wt, 2003 3:12 am
Posiadany PUG: W124,W202,E36,Gulf4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: golas9 »

301 to raczej konkurent dacii logan - sorry za stwierdzenie, ale patrząc na cenę i to co za nią dostaję skłaniałbym się ku dacii.
Jakościowa przewaga 301 nad dacią jest wg mnie symboliczna.... wizualna nieco większa ale powiedzmy sobie szczerze, że i wyglądem 301 nie zachwyca...
Awatar użytkownika
pug205gti
Junior
Posty: 224
Rejestracja: 24 maja czw, 2007 10:13 am
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Malbork

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: pug205gti »

Florek2b pisze:No i jak narazie 301ka bije ceną na głowę wszystkie inne 8)7
i mała poprawka sterowanie radia z kierownicy jest, a raczej jak to w pugu z okolic kierownicy 8)7

no nie zupełnie w wersji podstawowej nie ma radia czy choćby klimy manualnej a w nowym aucie to podstawa więc tak naprawdę cena 301 zaczyna się w okolicach 50 koła papierów .... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy Pug 301, ktoś miał jakieś doświadczenia z tym autem

Post autor: Florek2b »

Ja mówię o tym co proponowali mi w innych salonach np. u chevroleta albo hyundaia

i mówię o jedynej rozważanej przeze mnie wersji czyli ALLURE (najwyższa) 8)7

nie powiem dokładnie jaką kwotę mi zaproponowano, ale jest sporo niższa niż 50k :P

dla porównania chevrolet na cruza chce około 51k z praktycznie takim samym wyposażeniem 8)7


A samo auto (mimo, że to ja narazie prowadzę rozmowy) ma być dla mojego Taty i zarówno jemu jak i mi logan sie porostu nie podoba, 301 wygląda już dużo lepiej.
Z dacii w grę wchodził by w grę duster, dlatego do nich też na dniach się przejadę.
ODPOWIEDZ