Pilot kina domowego

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Pilot kina domowego

Post autor: ElectricYouth »

Nietypowa sprawa Panowie waleczni.
Około trzy miesiące temu popsuł mi się pilot od kina domowego Sony. Dioda nadawcza przestała w ogóle działać. Sprawdziłem to aparatem od telefonu i faktycznie padła na amen. Później przeczytałem na internecie, że pilot może się popsuć od nadmiernego naświetlenia. Faktycznie, pilot ciągle leżał obok nocnej lampki, ale to nie jest już istotne. Miałem go oddać do serwisu, ale nigdy nie było na to czasu. Dzisiaj z ciekawości włożyłem znowu baterie i pilot voila! Działa!

Czy to jest możliwe, że ta dioda naświetlona po jakimś czasie się "regeneruje"? Ktoś miał styczność z niedziałającymi pilotami?
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Pilot kina domowego

Post autor: woocash »

yyy?

dioda podczerwieni miałaby się zepsuć od lampki nocnej? pierwsze słyszę.

a już zjawisko regeneracji przywodzi na myśl prawdopodobieństwo wystąpienia tunelowania kwantowego ;)

to chyba tak jakbym stwierdził że: wstawiona na przeglądzie nowa żarówka postojowa była zepsuta, ale po 2 miesiącach stania w ciemnym garażu uległa samonaprawieniu /cholera... w sumie... to prawie tak było./
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Pilot kina domowego

Post autor: ElectricYouth »

Raczej instrukcje obsługi trzeba czasami brać na chłodno. A tu nagle dnia dzisiejszego wyczytałem, że:
aaaaa.jpg
Dwa źródła potwierdziły ewentualną możliwość awarii. Hmm o.k, ale co w takim razie z cudownym "wskrzeszeniem Łazarza"? Pilot działa, ale zasięg działania spadł do dwóch metrów, a kąt spadł prawie do zera.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Pilot kina domowego

Post autor: woocash »

Czujnika - odbiornika a nie nadajnika w pilocie.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ODPOWIEDZ