Baza wiedzy o amortyzatorach

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Gregor99

Baza wiedzy o amortyzatorach

Post autor: Gregor99 »

Namierzyłem ciekawą stronę z informacjami o amortyzatorach. Podrzucam dla potomnych http://amortyzatory24.com/#baza-wiedzy a może czasem się komuś coś przyda :)
Awatar użytkownika
Bartek4
Junior
Posty: 184
Rejestracja: 30 cze wt, 2015 8:13 am
Posiadany PUG: 205 Green, ex.205 RG
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Frankfurt / Sosnowiec

Re: Baza wiedzy o amortyzatorach

Post autor: Bartek4 »

pisza ze dobre sa te ktore maja w ofercie - SPAM

Bilstein byl dobry ale 10lat temu, teraz jakosc jest na poziomie rumunskich autostrad... Bilstein B4 bym osobiscie nie bral wogole pod uwage... Od B6 mozna myslec...

KONI to jest porzadny amortyzator - dobra gwarancja + serwis (brak takiego w opini - ofercie - dziwne)

ale tak to jest ze sponsorowanymi materialami...

KYB wyzsze modele godne polecenia
Awatar użytkownika
TomekP
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 08 sty ndz, 2017 2:33 am
Posiadany PUG: Look '91 1.8 16V
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Baza wiedzy o amortyzatorach

Post autor: TomekP »

Kiedyś zainteresowałem się trochę amortyzatorami i porównałem rozcięte chińskie olejaki do Matiza (!) i wykrzywionego Bilsteina "na grubej ladze" z Saxo VTS kolegi. Nie dość że tłoczysko w Matizie ma większą średnicę (niewiele to znaczy), to całe wnętrze amortyzatora, nie licząc przekładki oddzielającej olej od gazu jest niemal identyczne. Naprawdę ani pasowania, ani sama konstrukcja tłoczka nie robią różnicy względem najtańszego amora na rynku. Trwałości z oczywistych względów nie oceniam.
Nie rozcinałem Bilsteinów wyższych serii, ale tamten eksperyment daje pewien podgląd na sytuację w tych najczęściej spotykanych :)
Pezeg

Re: Baza wiedzy o amortyzatorach

Post autor: Pezeg »

Masz rację co do tego. Modele z najwyższych półek zaczynają dopiero się czymś różnić. Wszystkie propozycje ze średniej czy niskiej półki to praktycznie to samo tylko z innym logo ;) Miałem w poprzednim aucie amorki KYB ze średniej półki i skończyły się szybciej niż chińczyki z alledrogo które wyglądały tak tandetnie że to się w głowie nie mieści. :D
ODPOWIEDZ