Myjnie samochodowe :)

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
Rychu
Uzalezniony
Posty: 609
Rejestracja: 21 paź wt, 2003 9:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Myjnie samochodowe :)

Post autor: Rychu »

Hej!

Tak się ostatnio zainteresowałem tym tematem i chciałbym usłyszeć Wasze opinie na temat najbardziej popularnych myjni (BP, Shell, Orlen).

Chodzi mi o najlepszy program, tj. mycie ciśnieniowe, szamponem, mycie podwozio, wosk. Gdzie Waszym zdaniem najlepiej to zrobić?
Chyba że są jakieś inne porządne punkty mycia na Śląsku, za cenę ok 30zł -patrz niżej :)

A tak przy okazji (dla tych co tankują na Orlenie) wyjaśnijcie mi takie coś: teraz niby w promocji jest płyn do spryskiwaczy - 4l za 500 punktów Vitay. I też 500 kosztuje własnie ten najlepszy program na ich myjni, czy na tą myjnię to też promocja czy tak jest cały czas??
Peugeot 205 1.4GT LPG
Jeśli bardzo chcesz zobaczyć moje autko to zapraszam na: http://www.Rychu.205.pl
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

powiem tak najlepsze sa myjnie ręczne mechanicznie strasznie niszcza lakier a zwłaszcza ciemne akryle
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Post autor: Para »

myjka ręczna podobno najlepsza :) tak jak blaszka napisał myjnie niszczą lakier...po kilku latach mycia na myjce lakier wyglada na mniej błyszczący niż po myjce ręcznej :)

ja korzystam z myjki na Petrochemii Płock.. tylko dlatego że najbliżej i najnowsza wiec ma dobre szczotki:) pozdr
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
PIT_R
Uzalezniony
Posty: 933
Rejestracja: 10 cze czw, 2004 12:34 am
Posiadany PUG: Peugeot 306 1.6 90KM :)
Numer Gadu-gadu: 3914690
Login tlen: infernal_lord_hellboy
Lokalizacja: Wrocław i Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: PIT_R »

A ja korzystam tez z myjni recznej, ale troche inaczej.... Sam myje swojego puga. Nie dam go na myjke ani mechaniczna ani reczna. Szkoda mi kasy to raz a dwa mam satysfakcje ze sam wypucowalem lwiatko ;)
Obrazek
Bylo [url=http://www.pit_r.205.pl]Peugeot 205 1.0 HellStyle[/url]
Jest teraz [url=http://www.pit_r2.205.pl]Peugeot 306 1.6 90 KM[/url]
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

ja jak mieszkalem jeszcze z rodzicami to zawsze mylem sam... gabka, myjka podcisnieniowa (slynny karcher)... tato ma warsztat, wiec zaplecze mialem...

teraz mam bp 200m od domu i raz na jakis czas najtanszym programem tam umyje, ale wtedy gdy robi sie juz bialy od ulicznego syfu =] w sezonie cieplym natomiast myje na takiej stacji gdzie kupujesz sobie zetoniki i wrzucasz... i za kazdy zetonik masz 3 minuty czegokolwiek... a do wyboru: cisnienowo ciepla woda, szczotka z szamponem, splukiwanie z jakims specyfikiem, woskowanie, nablyszczanie...

chyba tak =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

kazdy zetonik masz 3 minuty czegokolwiek...
a piwo tez daja :D
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

pracowalem przez jakis czas w myjni samochodowej i z tego co uslyszalem i dowiedzialem sie polecam omijac duze myjnie reczne bo myja tam na sztuki mimo ze troszke taniej, swoja droga chyba taniej na recznej umyc auto niz 30zl placic na automatycznej ktora moze porysowac lakier...
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

Damian1p pisze:pracowalem przez jakis czas w myjni samochodowej i z tego co uslyszalem i dowiedzialem sie polecam omijac duze myjnie reczne bo myja tam na sztuki mimo ze troszke taniej, swoja droga chyba taniej na recznej umyc auto niz 30zl placic na automatycznej ktora moze porysowac lakier...
albo dawno na automatycznej myjni nie byles... albo w poznaniu jest naprawde drogo =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Ferguss

Post autor: Ferguss »

30zł to chyba za największy program :)
Awatar użytkownika
Rychu
Uzalezniony
Posty: 609
Rejestracja: 21 paź wt, 2003 9:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Rychu »

No na Shellu np najdroższy kosztuje 19,90 :) Tylko niestety nie ma mycia podwozia, co mnie szczególnie interesuje :)
Peugeot 205 1.4GT LPG
Jeśli bardzo chcesz zobaczyć moje autko to zapraszam na: http://www.Rychu.205.pl
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

Tylko niestety nie ma mycia podwozia, co mnie szczególnie interesuje

ale zato plecy Ci wymyja :D
BubuPN

Post autor: BubuPN »

na szczoty nie ma co jechać, bo szczoty nie poprawią jak coś nie będzie umyte dokładnie.... u mnie żadne z aut jakie miałem pomimo, że dwa poprzednie nienawidziłem nie widziało myjni automatycznej od środka, zwłaszcza po tym jak znajomek pojechał umyć furę na szczoty na Esso i wyjechała cała obśrumpana :| jeśli myjnia to albo ręczna albo przydomowa 8)
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

no u Nas w zielonej jest reczna myjnia, bierzesz w lape "karczera" czy jak to zwa wrzucasz monete wybierasz program i heja - za 5 zl mozesz umyc calego puga z woskiem :) i splukaniem krystalicznie czysta woda (zdemineralizowana)
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
olak406
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: 04 kwie wt, 2006 12:46 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: olak406 »

witam was ,pracuje na BP i nikomu nie polecam tu i nigdzie indziej korzystac z myjni automatycznej ,bardzo czesto klienci sa zdziwieni jak ich auto wyglada po umyciu.Najlepsze mycie to bezdotykowe (karcher ,piana,bardzo miękka szczotka koszt takiej szczotki to ok.60 zł ale warto )
mariusz
Dice

Post autor: Dice »

Hmm Ja osobiście najczęściej kożystam z myjni na Shell'u ale to jak mam troche więcej kasy a tak to przewarzne to Gąbka wiadro płyn i sam sobie myje :wink:
ODPOWIEDZ