silnik sam gaśnie w czasie jazdy

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
MCwrona

silnik sam gaśnie w czasie jazdy

Post autor: MCwrona »

Mam problem z moją 205-tką,chodzi o to,ze jak silnik jest zimny i zanim złapie temperature to jest około 15min po uruchomieniu.PO tym czasie jak zdąrzyłem się dowiedzieć wyłancza się ssanie automatyczne.Od tego momentu zaczynają się problemy,jadąć samcohód sam gaśnie,lub podczas gwałtownego przyspieszenia sam gaśnie.Po zatrzymaniu gdy próbuje go uruchomić czasami udaje sie a czasami musze czekać ponad 1h lub aż silnik ostygnie.Wtedy ponownie sie uruchamia i po jakimś czasie gdy silnik sie rozgrzeje następuje to samo.Wymieniłem już pompke paliwa gdyż to ona najprawdopodobniej jest przyczyną awarii.Po wizycie u mechanika stwierdził on,dokonująć pomiarów ciśnienia paliwa że wine nadal ponosi zbyt słabej mocy założona pompka.Po zmierzeniu cisnienia okazało sie że pompka ma wydajność 1,5bara.Co wy o tym myślicie?Inny mechanik stwierzdził,że ta i poprzednia pompka nadają się do samcohodów z silnikiem 1.0 lub co najwyżej 1.4 anie 1.9 gti jak mój.W tym modelu pompka powinna być 2 razy większa od obecnie zamontowanej i wydajność siegajacą rzedu 4 bara.Ewentualnie prosiłbym o przesłanie zdjęcia i info,numery,itd orginalnej pompki do peugeota 205 1.9 gti benzyna 1993r.Potrzebna mi jest sama pompka bez osprzętu,gdzie ją moge dostać?przeslijcie jakieś namiary,linki,chyba że ktoś ma taka pompke sprawną i chciałby sprzedac?Ok pozdro 4 all :wink:
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

na ssaniu jest ok, a po 15min juz nie? To razcej nie pompa, bo na ssaniu potrzeba wiecej paliwa. Sprawdz modul zaplonowy -lubi platac figle po nagrzaniu.
Awatar użytkownika
koval
Junior
Posty: 234
Rejestracja: 12 kwie śr, 2006 2:06 pm
Posiadany PUG: PUG 205 Forever, 1,9 D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Starcza k. Częstochowy

Post autor: koval »

ja sie nie znam ale mialem tak samo kiedys w Ladzie jak mi sie zapowietrzyl uklad chlodzenia ale ja sie nie znam wiec to pewnie nie od tego 8)7 :W
ODPOWIEDZ