Dymek z pokrywy zaworów

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
dress32
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź sob, 2007 7:16 pm
Posiadany PUG: 1,9 D
Lokalizacja: Mielec

Dymek z pokrywy zaworów

Post autor: dress32 »

Witam, dziś zmieniałem wężyk powrotu paliwa na wtryskiwaczach i po ściągnięciu węża z pokrywy zaworów {na zdjęciu nr 1} było trochę dymu,silnik ciepły ,zgaszony ok. 1 min przed ściągnięciem węża, i po ściągnieciu tego czegos {na zdjęciu nr 2} widać lekki dymek na zapalonym silniku, to normalne?. Na zdjęciu numerem 3 zaznaczyłem coś na filtrze paliwa, coś co nie wiem czym jest i do czego służy {czy jest to jakaś regulacja?}. A szukam dziury w całym,bo o jakiegoś czasu mam spadek prędkości maksymalnej teraz ok 120-130, a 2-3 miesięcy temu 160-170 km/h. Silnik 1,9 D ,98rok ,180kkm, zmienione filtry paliwa i powietrza,zregenerowane wtryskiwacze,olej czysty {nie ubywa,ani nie przybywa}, płyn czysty {nie ubywa,ani nie przybywa}, pali od strzała na zimno i ciepło, nie gaśnie. Na 1,2,3 niby normalne ,a na 4,a szczególnie na 5 jakby brakowało mocy,na połowie gazu czy na całym prędkość prawie taka sama, przyspiesza ale bardzo powoli, nie mam obrotomierza,ale po głośności silnika nie bardzo wzrasta prędkość obrotowa silnika{na luzie obroty normalnie wzrastają po dodaniu gazu} Liczę na Waszą pomoc, gdzie szukać przyczyny?.
Załączniki
spaliny3.JPG
ODPOWIEDZ