Peugeot traci obroty

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
kanks

Peugeot traci obroty

Post autor: kanks »

Witam.
Posiadam PEUGEOT 205 XS,75 koni, rocznik 1989,Silnik "leżący",pokrywa w kształcie serca(mechanik powiedział że nie zrobi przy nim nic bo nie widział takiego silnika przy naszych peugeotach)
Problem jest taki. Najpierw pojawił się problem grzania w aucie lecz wyciągnięcie termostatu pomogło. Po pewnym czasie auto nie odpalało, okazało się że to wina pompki paliwa,wymieniałem na oryginalną i auto jeździło.
Teraz mianowicie jest problem taki że w trakcie jazdy samochód traci obroty i nawet jak mu się doda gazu nic to nie daje. 2x musieli mnie
ściągać do domu bo auto nie odpalało. Gdy auto postoi dzień zapali odrazu ale jak przejedzie kilka km już nie odpala. Wymieniałem pompkę paliwa ponownie i wężyki paliwowe(tak mi doradzono że może być zatkany jakiś).
Teraz problem wygląda podobnie lecz auto nie traci gazu na biegu, gdy dam na luz lub nagle zwalniam auto tracie obroty do takiego stopnia ze gaśnie nawet gdy jest na ssaniu.
Wymieniałem także olej oraz filtr i to także nic nie dało.
Byłem z tym już u 2 mechaników, jeden powiedział że nie da się nic z tym zrobić drugi że silnik już pada i to dosłownie i szkoda wydawać kasy na nowe tłoki i pierścienie.
Szkoda mi trochę auta bo władowałem w nie trochę kasy.

Miał ktoś podobny problem ? Jeżeli tak to niech się wypowie. Jest to dosyć pilna sprawa.

PS. Jeżeli zły dział proszę o przeniesienie.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot traci obroty

Post autor: Manwe »

dział zły bo to nie XU a XY8, a nie jest tak, że dlatego gaśnie, że go zalewa na wolnych obrotach, może jest to kwestia gaźników, z wydechu śmierdzi paliwem ?? kopci na jakiś kolor jak odpali ?? możesz wykręcić świece i sprawdzić czy nie jest zalana, mój miał podobnie tzn. jak jechałeś na ssaniu to w pewnym momencie zazwyczaj na światłach po prostu zalewało go na amen i musiał odparować i dopiero można było jechać, okazało się ze jest to kwestia ustawienia gaźnika(mam jeden bo to XY7) i zapłonu
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: Peugeot traci obroty

Post autor: BzyQ »

nie dość że dział zły to ani puk puk ani dzień dobry => http://www.forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=34&t=39 8)7
2.9 V6 ot co !
kanks

Re: Peugeot traci obroty

Post autor: kanks »

Przepraszam że zły dział. Jestem nowy tutaj.

Gaźnik kupowałem oryginalny w sklepie a jak odpalę go to nie kopci dopiero jak mu zrobię dogazówkę to jest czarny dym ale po pewnym czasie przestaje. Świece wyglądają czysto(sprawdzałem kilkanaście razy). Co do gaszenia auta to jest to na ssaniu i bez.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot traci obroty

Post autor: Manwe »

czarny dym oznacza, że dostaje za dużo paliwa wiec coś nie tak z ustawieniem gaźnika i/lub zapłonem

mógłby któryś mod przesunąć temat do odpowiedniego działu
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
kanks

Re: Peugeot traci obroty

Post autor: kanks »

Oddałem auto do następnego mechanika( po pierwszej rozmowie powiedział że to wina złego ustawienia gaźnika i że postara się to naprawić ). Jak czegoś dowiem się więcej to dam znać.
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Re: Peugeot traci obroty

Post autor: TO-MI »

może nie trzymać zawór iglicowy na pływaku lub pływak nabrał paliwa (lub źle ustawiony) i nie domyka dopływu paliwa do komory co w efekcie skutkuje zalaniem silnika na wolnych
na obrotach jeszcze jakoś przepali to co dostanie ale na wolnych zdycha zalany wachą i nie odpali już dopóki paliwo nie odparuje czyli tak jak piszesz po kilkunastu godzinach :wink:
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
ODPOWIEDZ