Problemy z silnikiem 1.8 8v peugeot 306

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Problemy z silnikiem 1.8 8v peugeot 306

Post autor: grzesiek309 »

Jeśli już to na. Instalacja I i II generacji to tak zwana "podciśnieniowa" i mikser musi być przed przepustnicą. Inaczej przy hamowaniu silnikiem ssało by gaz hektolitrami :twisted:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z silnikiem 1.8 8v peugeot 306

Post autor: bhejduk »

W dniu dzisiejszym wyciąłem bratu całą instalację gazową, jest pozostawione tylko zasilanie Pb. Założona instalacja bingo M z odcinaniem jednego wtryskiwacza, podłączona pod cztery (4) przewody masowe od wtryskiwaczy, czyli odcina pracę wtryskiwaczy poprzez odcięcie masy, czy tak może to być podłączone trudno mi powiedzieć, teoretycznie tak, a praktycznie mam wątpliwości.

Kolejny problem to to że ciągle pali się cewka na dwóch obwodach, w efekcie sypią się świece i palą porcelanki.

Może coś doradzicie, uprzedzę wypowiedzi o wymianie cewki i świec, brat ma to zrobić na dniach, ma założyć świeżą sprawną cewkę i nowe świece, wtedy będzie można zdiagnozować jak pracuje na benzynie. Co powoduje palenie się obwodów cewki?
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z silnikiem 1.8 8v peugeot 306

Post autor: bhejduk »

Ponawiam prośbę o pomoc z tym silnikiem, brak mocy, olbrzymie spalanie, ciężko odpala, nie wyświetla żadnych błędów.
Czy macie jakieś pomysły?
Bartek jestem.
ODPOWIEDZ