PILNE!!! XU9JAZ podłączenie

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: PILNE!!! XU9JAZ podłączenie

Post autor: grzesiek309 »

Czarku, wrzuć zdjęcie :wink: Wydaje mi się, że piszesz o bloku czujnika temperatury silnika, przez który przepływa płyn chłodniczy :P
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: PILNE!!! XU9JAZ podłączenie

Post autor: czargosia »

czargosia pisze:Podłączę sie do pytań odnośnie podłączenia podzespołów.
1. Zawór powietrza dodatkowego. Zakładamy że jest w kształcie prostokąta i posiada dwa podłączenia do czujników . Jedno jest na dłuższym boku prostokąta od strony akumulatora ( mam tam kostkę z 2 kablami biały i niebieski). Drugi czujnik znajduje się na krótszym boku prostokąta od strony kolektora ssącego (2 kable w kolorze pomarańczowym i zielonym) Proszę o potwierdzenie czy tak macie te przewody podłączone. Jak ktoś wie co to za czujniki i jake mają zadanie.
2. pytanie to dotyczy podłączenia przewodu gumowego wychodzącego z UFO z aparatu zapłonowego. Ten cienki przewód podciśnienia jest w podłączony w rożny sposób.
- od ufa bezpośrednio do króćca pod przepustnicą
- drugi sposób od ufa do zaworu rozdzielaczaokraglego znajdującego sie przy przewodzie w kształcie L powietrza pomiędzy przeplywomierzem a przepustnicą. Od tego okrągłego zaworu do króćca pod przepustnicą.
Jak to macie podłączone bo juz sam nie wiem jak powinno być bo w każdym samochodzie mam inaczej.
Załączniki
image.jpeg
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: PILNE!!! XU9JAZ podłączenie

Post autor: 2mouse »

Czarek, tak masz w JAZ-ie? A czujnik temperatury w termostacie jest podłączony wówczas?
elvispro pisze:Jeden czujnik to do zmiany mieszkanki przy dodatkowym zaworze powietrza bliżej grodzi :> przepływa przez niego woda gdy sie nagrzeja wyłączane jest ssanie automatyczne
Ciekawe jest to, że wślepiam się w schematy zarówno J1/JA jak i JAZ i drugiego podłączenia pod czujnik temperatury nie widzę. W realu też miałem zawsze jedną wtyczkę pod ten czujnik w każdej wiązce którą macałem... Patrzę na listingi podłączeń kompa i nie przewiduje się takiego podłączenia....
Dlatego, mimo że Twoja koncepcja jest mile sensowna, sądzę że się mylisz.

Czarku, podłączenie zaworu powietrza jest ok. Nie jest to nic innego jak zasilanie grzałki, więc i zamiana wtyków nie da błędu. Natomiast, wg. mnie, kabel od czujnika temperatury powinien wywędrować do bloku termostatu, blok będzie stygł dłużej niż zespół zaworu.... :P


Cejot, jak jest we wzorcu? Znów pewno przyjadę go macać.... :P
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: PILNE!!! XU9JAZ podłączenie

Post autor: krzyska »

Tam wiecej wtyczek do czujnkka temperatury nie ma.
GTI_Efekt Masy Obrazek
ODPOWIEDZ