na gazie pali na benzynie nie :(

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: daro900 »

Witam i odrazu sie tłumacze i nawijam o co mi chodzi :)

otoz moj pug sie na mnie obrazil normalnie a to dlatego ze mam w planie go sprzedac (potrzebne mi autko cos jak partner itp...)

ale do rzeczy w sobote pugiem pojechalem z żoną na plac bo chciała sobie troszke potrenować cofanie itp.. no i tam pug odmowił posłuszeństwa poprostu zgasł a czemu ? przyczyna prozaicza otoz odłaczył sie przewód od alternatora i sie wyładował akumulator bo i wycieraczki i ogrzewanie szyby i nadmuch ciepła no i wentylator chlodnicy a mauzonka jezdziła i kontrolki od ładowania nie widziała :) no i zdechł wiec do domku został scholowany wiec ja go podladował i pewny siebie wsiadam i odpalam a tu doooopa :/ pugi nie ce działać:

-odpalam na benzynie jak zawsze a on niece :?
-dodaje gazu chwilke krece odpala ale puszczam gaz i zdycha
-mysle zapowietrzylo sie czy co ?? i jeszcze raz powtarzam manewr i odpala puszczam gaz i znowu sie dusic zaczyna wiec ja mu przygazowke i na gaz sie przełaczyło i silnik pracuje ok obroty jałowe ok itp...
-wiec gasze odpalam na benzynie a on niece wiec dodaje gazu i odpala ale tym razem przełacznik od gazu ustawiony w pozycji benzyna wiec sie na gaz nie przelaczy i jest tak po odpaleniu:
-dodaje gzu tak do 2 tys puszczem zaczyna zdychac znowu dodaje gazu do dwuch i i chcodzi puszczam i znow to samo probuje go przytrzymac na wyzszych obrotach ale sie nie da zaczyna sie dusic prychnie i chuchnie i obroty spadna i zdechnie chyba ze dodam gazu :/
-a na zaslaniu gazem idzie idealnie :/
-pytałem mechanik mowi pompa paliwa bo jezdziłes bez paliwa ale ja zawsze jezdziłem z paliwem1/4 zbiornika ewentualnie rezerwa
-to on ze filter paliwa zmienilem i tez nic

nie wiem gdzie szukac problemu :(

napiszcie gdzie i czego szukac ? bo ja nie mam zielonego pojecia :(

silnik 1,4 z monowtryskiem +inst.gaz.

ps.juz mowilem peugeocikowi ze go nie sprzedam ze dla zonki zostanie a on dalej nie ce działać :(

pozdrawiam i czekam na rady a narazie jutro nie pogrzebie bo czasu brak pozatym dałem alternator do przejzenia :)
Awatar użytkownika
drabinho
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 12 lis pn, 2007 11:02 pm
Posiadany PUG: XS
Numer Gadu-gadu: 9389827
Lokalizacja: Starachowice

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: drabinho »

może Ci padł wtrysk i zamiast mgiełki puszcza wodospady benzyny i go zalewa...nie śmierdzi bardzo benzyna po tym jak próbujesz go tak odpalić?? i sprawdź czy pompa daje to paliwo....
http://www.drabinho.peugeot205.pl
Lubisz dziwnych ludzi, to clowna se namaluj...
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: daro900 »

hmm smierdziec nie smierdzi chyba bynajmniej nie czuje ,ale mam wrazenie jakby kopcił ale to i przy gazie tez ale teraz to nie jestempewny czy zaczal kopcic bo czy tak bylo pozatym zimno wczoraj bylo i to tez inaczej , a pompa chyba podaje paliwo skoro wogole odpala co ? hmm musze jeszcze poczytac ksiazke dzisiaj

czekam na dalsze propozycje

aha znajomy gadał mi cos o silniczku krokowym ale on chyba działa i n agazie i na benzynie ?
Awatar użytkownika
drabinho
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 12 lis pn, 2007 11:02 pm
Posiadany PUG: XS
Numer Gadu-gadu: 9389827
Lokalizacja: Starachowice

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: drabinho »

jeśli Ci kopci na benzynie tzn dostaje za dużo paliwa...a po gazie wytwarza sie para wodna w rurze wyd.jak jest zimno...
http://www.drabinho.peugeot205.pl
Lubisz dziwnych ludzi, to clowna se namaluj...
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: daro900 »

hmm no trzbedzie sprawdzic ale gdzie tego dokładnieszukac

o ile mam jakiekolwiek pojecie to pewnie gdzies w poblizu gdzie dochodza wezyki z paliwem czyli w całym elemencie wtryskowym

tylko teraz pytanie czy ja jak zaczne tam krecic to nie rozreguluje tam czegos?
PANDEIVEK
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 17 wrz ndz, 2006 6:54 pm
Posiadany PUG: 406 2.1 td familiale
Numer Gadu-gadu: 8397047
Login tlen: 3173277
Lokalizacja: sosnowiec

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: PANDEIVEK »

a resetowales kompa po rozładowaniu aku?
Autotransporter nie laweta......
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: moralez »

PANDEIVEK pisze:a resetowales kompa po rozładowaniu aku?
a co to pomoze 8) ?
daro900 pisze:hmm no trzbedzie sprawdzic ale gdzie tego dokładnieszukac

o ile mam jakiekolwiek pojecie to pewnie gdzies w poblizu gdzie dochodza wezyki z paliwem czyli w całym elemencie wtryskowym

tylko teraz pytanie czy ja jak zaczne tam krecic to nie rozreguluje tam czegos?
generalnie ten wtrysk jest tak zrobiony ze nie bardzo jest tam czym regulowac
mozna ewentualnie rozkalibrowac potencjometr przepustnicy, ale na srubach trzymajacych go powinny byc kapturki chroniace przed tym czynem.
zdejmij pokrywe filtra powietrza i sprawdz czy wtrysk daje paliwo, ewentualnie sprawdz wszystkie wtyczki, bo czesto awaria nie jest zwiazana z wydarzeniem ktore je poprzedzilo 8)
drabinho pisze:jeśli Ci kopci na benzynie tzn dostaje za dużo paliwa...a po gazie wytwarza sie para wodna w rurze wyd.jak jest zimno...
para wodna wytwarza sie zawsze tylko przy niskich temperaturach jest to bardzo widoczne
PANDEIVEK
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 17 wrz ndz, 2006 6:54 pm
Posiadany PUG: 406 2.1 td familiale
Numer Gadu-gadu: 8397047
Login tlen: 3173277
Lokalizacja: sosnowiec

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: PANDEIVEK »

a co to da? a to ze w podobnj sytuacji w mitsubishi eclipse 91`chyba sonda dala informacje o chujowej mieszance komp ja zmienil i dawal caly czas tą zmienioną przez co nie chciala za bardzo działac moze tutaj jest podobnie :? ot co
Autotransporter nie laweta......
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: moralez »

moim zdaniem, przeceniasz sztuczna inteligencje mono-jetronica :P on nawet nie wie ile powietrza jest zasysanego 8)

aczkolwiek musze przyznac ze poki mialem ten wtrysk to pierwsza rzecza ktora robilem jesli cos sie dzialo to byl reset :mrgreen: z rzadka pomagalo,
wiec kto wie :wink:
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: daro900 »

dzisiaj nie dałem rady nic pokombinować i raczej dopiero w sobote cos popatrze ale narazie itak nie mam alternatora jutro odbiore ale teraz pytanie codo resetowania kompa : jak to sie robi ?

-co do kabli to wszystkie wtyczki wygladaja ok
-niektore trochu przybrudzone itd.. ale ogolnie nie wyglada zeby im cos dolegało

ale zastanawiam sie czy instalacja gazowa moze cos wyłączać odcinac i to by powodowało takie zachowanie na benzynie?

jeden z przewodów idących do (to chyba zawór powietrza dodatkowego) tam chyba z 4-6 kabli jest)jest przeciety i puszczony przez przkaźnik (przekaznik inst. gazowej) ale przekaźnik wyglada na sprawny załacza sie na chwilke po właczeniu zapłonu

i jeszcze jedno : a komputer mogł sie uszkodzic przez to ze napięcie w instalacji spadło do bardzo niskiego poziomu ?
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: moralez »

-resetowanie
mozna odlaczyc kleme akumulatora i poczekac sobie z 5-10 min
-instalacja gazowa wylacza wtryskiwacz
-u siebie nie masz zaworu powietrza dodatkowego, jak cos to zawor od par paliwa i jeszcze jeden sterujacy podcisnieniem do ufo 8)
instalacja raczej jest wpieta tak jak pisalem wyzej do wiazki idacej do wtryskiwacza
-komputer nie powinien ucierpiec z tego powodu,
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: daro900 »

ychm to jak czytam to komputer resetuje od wczoraj ;) bo przy demontażu alternatorka wyjąłem akumulator i ładowałem go w garażu wiec do dzisiaj autko bez aku stoi :)

i to skoro te kable od wtryskiwaczy są to juz wiem gdzie szukać wtryskiwacza :)
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: moralez »

wtryskiwacz zobaczysz jak zdejmiesz plastik idacy od filtra powietrza do wtrysku.
Rownie dobrze mozesz tez tak podpatrywac prace wtryskiwacza 8)
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: daro900 »

ok w sobote bede walczyl wczoraj odebrałem alternator od mechanika (szczotki zmienione)

no ale bede patrzył na wtryskiwacz i jak to ma wyglądać jak bedzie wsio ok ?

-rozumiem ze jak bedzie mało paliwa to pompa padła tak ?
-jak bedzie lało to ? wtryskiwacz do wymiany czyszczenia ?
poprostu jak sprawdzic czy to wtryskiwacz?
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Re: na gazie pali na benzynie nie :(

Post autor: daro900 »

dzisiaj podziałałem i jak załozyłem alternatorka i aku naładowane to odpalił elegancko i dzialał nawet na benzynce :) a wiec jednak wystarczył mu tylko resecik kompa :)

ale jeszcze musze luknąć i dorobić kabelek od obudowy alternatora do masy pojazdu bo to chyba przyczyna słabego ładowania (alternator jest ok napewno a czasami konmtrolka lekko żarzy sie )

no a narazie dziekuje za wszelkie porady :)
ODPOWIEDZ