Remont silnika

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
Picazzo
Junior
Posty: 317
Rejestracja: 27 lis wt, 2007 9:47 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 CJ 1.4 bialy, 205 1.6 GTI srebrny, 205 1.9 GTI czarny na czesci:D
Numer Gadu-gadu: 4884775
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Remont silnika

Post autor: Picazzo »

Witam.
Moje pytanie dotyczy pełnego remontu silnika. Zastanawiam sie czy warto i co warto robic. Kupujac nastepnego puga bylem juz przekonany o tym ze zamierzam z tym autkiem zwiazac sie na dluzszy czas :D W planach wiele rzeczy typu dach, malowanie z lekkim prostowaniem bo niestety okazal sie lekko bity przodem. Zrobiony juz remont prawie calego przedniego zawieszenia. Jako ze tania rzecza okazalo sie robienie wnetrza jest juz przwie jak w GTi kompletnie (lacznie z zegarkiem i schowkiem na monety :D ).
Oczywistymi sa dla mnie rzeczy typu filtry czy rozrzad, ale pytam o kolejne... Bedzie do wymiany uszczelka pod glowica czyli silnik rozbebeszony i tu pytam co robicz czego nie wartto, np. pierscienie, doloty itd...

Tu prosze o opinie was :)
Oczywiscie interesuje mnie orientacyjny koszt takiego remontu.

Silniczek to 1.4 TU3M a przejechane ma do 200 000 km

Pozdrawiam, zapraszam do dyskusji i czekam na konstruktywne wypowiedzi :) .
Zbieram na piwo i paliwo...
http://www.picazzo.205.pl/
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Re: Remont silnika

Post autor: tomek »

Jak pracował ładnie i nie stukał to dół bym zostawił.. jedynie wszelkie uszczelniacze.
Dłubnąć chyba warto głowicę po 200kkm, zrobić porządnie zaworki, uszczelniacze, zerknąć jak wałek..
Grube planowanie czy porting kanałów do zwykłej codziennej jazdy :N
A może jakiś TU5 od razu :wink:
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Remont silnika

Post autor: Banita »

Ja jednak wymienilbym panewki na korbach, koszt niewielki, a luz znacznie przyspiesza zuzycie
Awatar użytkownika
Picazzo
Junior
Posty: 317
Rejestracja: 27 lis wt, 2007 9:47 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 CJ 1.4 bialy, 205 1.6 GTI srebrny, 205 1.9 GTI czarny na czesci:D
Numer Gadu-gadu: 4884775
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Remont silnika

Post autor: Picazzo »

TU5 powiadasz... najlepiej TU5 JP4 S :D hm... a duzo jest zabawy z przystosowaniem go do 205??
Zbieram na piwo i paliwo...
http://www.picazzo.205.pl/
ODPOWIEDZ