skręcam w lewo i coś mi puka

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
luk

skręcam w lewo i coś mi puka

Post autor: luk »

Mam 17 letniego peugeota 205 wersja xw z silnikiem 1.1
Mój problem polega na tym że gdy skręcam w lewo coś przy prawym kole mi puka. Na początku myślałem że to przegup z półosi bo miał pękniętą gumkę oslaniająca i myślalem ze jakiś brud się tam dostał i teraz się tam wytarło i puka. Po zdemontowaniu przegubu końcówka zewnętrzna kręciła sie ale jak bardziej ja wykrzywiłem to się blokowała. i trzeba było użyć dużej siły aby ją przekręcić. Kupiłem używany przegub który chodził dość dobrze, ale nic nie pomogło. A teraz puka mi nawet gdy auto wybije się do góry na wzniesienu(efekt windy).
majpio

Post autor: majpio »

luk a może to sworzeń wachacza masz wytłuczony
luk

Post autor: luk »

ale gdyby to był sworzeń wahacza to by pukało?
jak puka gdy skręcam to puka rytmicznie względem predkości jazdy tak jakby pukało coś co się kręci. Ale na wszelki wypadek sprawdzę ten sworzeń.
majpio

Post autor: majpio »

luk a może to łożysko koła?
luk

Post autor: luk »

Moim zdaniem jak by było to łożysko koła to pukanie było by bardziej chrypliwe a umnie jest PUK... PUK... PUK... i jak szybciej to PUK PUK PUK PUK :) Ale sprawdze to też.
majpio

Post autor: majpio »

luk lbo jechać to mechanika tylko mechanika a nie "mechanika" albo pozostaje metoda prób i blędów
majpio

Post autor: majpio »

a tą półoś która kupiłeś? moze ona też jest uszkodzona moze przecież i tak być różnie bywa z używanymi częciami
luk

Post autor: luk »

kurde ja jestem technikiem mechanikiem po szkole. nic, dzięki za odpowiedż. Pomóż mi jeszcze z moim 2 postem.o rozruszniku.
majpio

Post autor: majpio »

i co zamierzasz zrobić z tym pukaniem?
luk

Post autor: luk »

W wekend będe miał troszkę czasu więc sprawdzę.
WINKiel
Uzalezniony
Posty: 513
Rejestracja: 08 cze ndz, 2003 2:51 am
Posiadany PUG: 205GTI -> 306S16 -> 406coupeV6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WINKiel »

W aucie mojego ojca - 405 - tez pukalo na zakretach - cos z polosią i wlasnie gumami, wymiana nie byla droga i chyba kazdy mechanik sobie poradzi.
luk

Post autor: luk »

Tą pół oś używaną kupiłem za 70zł. Nowa kosztuje 280zl. A wartość tego auta to 2500zl. Więc nie wiem czy mi się opłaca.
majpio

Post autor: majpio »

luk to nie nowa tryle kosztuje to regenerowana
luk

Post autor: luk »

Majpo masz rację bo facet w sklepie powiedział mi że muszę oddać starą, to ile kosztuje nowa?????
niuszka

Post autor: niuszka »

nóweczek w Warsiawce ok 350-400zł :twisted: :twisted: :twisted:
ODPOWIEDZ