TU3 po swapie ciężko odpalić, brak wolnych obrotów

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
morpheusss
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 25 wrz pt, 2009 2:37 pm
Posiadany PUG: 205 XS '89 TU3M - wrak & 205 XL TU3M & 205 Look TU3M
Numer Gadu-gadu: 2292990
Lokalizacja: Mikołów

Re: TU3 po swapie ciężko odpalić, brak wolnych obrotów

Post autor: morpheusss »

Dobra, aku odpięte na kilkanaście minut, samochód pochodził aż otwarł się termostat. Jutro na allegro kupuję sondę uniwersalną z boscha ( tylko 75zł ), będzie pasować też do migacza którego wrzucam na wiosnę więc nie szkoda mi kasy.
Mam jeszcze pytanie co do podciśnień... z tyłu wtrysku wychodzą 2 przewody. Mniejszy jest podłączony do (przypuszczam że) zaworu, to dalej leci do UFO. Grubszy obecnie leci też do czegoś co wygląda na zawór i za zaworem wąż jest podłączony do...śruby :o Czy ten grubszy przewód nie jest do "powietrza dodatkowego" które jest potrzebne na gorącym silniku? Mam jeszcze taki problem że rozgrzany silnik mi gaśnie na światłach, natomiast na zimnym silniku wolne obroty są takie jak potrzeba. Może to ten wąż, może niewyregulowany komp, zobaczymy.
Jutro spróbuję zczytać błędy z kompa, kontrolka nie jest podpięta do licznika ani też nie widać złącza diagnostycznego, więc wyprowadzę sobie co trzeba prosto z kompa
moosee

Re: TU3 po swapie ciężko odpalić, brak wolnych obrotów

Post autor: moosee »

Czesc,

ja tak sobie mysle, ze to moze nie wna zaplonu.
Ja wrzucilem nowy silnik (staryTU3M na nowszy, z mniejszym przebiegiem TU3M).
Wsztystko pieknie, ulozone, zlozone, podlaczone. Ale auto nie chcialo zapalic. Krecilem kilka razy, jako ze to po przekladce, wiec myslalem, ze musi zassac troche benzyny. Nic.
Zapalil, ale z trudem.
Nastepnie jak sie nagrzal, to juz wszystkjo bylo ok. Odpalal jak zegarek.
Jak sie wystudzil, to dupa.
Umowilem sie na sobote w warsztacie, ze koles spojrzy na zaplon. Ale jutro mam przeglad, i tak wszystko skladam do kupy, zeby mialo rece inogi ;) okazalo sie wczoraj, ze nie dziala mi swiatlo wstecznego. Przegrzebalem posty na ten temat, postanowilem sprawdzic czujnik w skrzyni. Odpialem wtyczke, poszedlem zmierzyc, a tam nadal jest napiecie. ZONK. Glupio sie przyznac, ale moj blad polegal na odwrotnym podpieciu wtyczki do skrzyni z taka sama, 2pinowa pod aparatem zaplonowym. Nagle wrocil prad w swiatelku od wstecznego, i auto odpala za peirwszym razem.
Niby drobiazg, ale taki, ze generalnie nie chodzilo tak jak trzeba.

Przyjrzyj sie tym wtyczkom, moze to jest to. U mnie byly brudne i dlatego walnalem sie z kolorami.
:)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
morpheusss
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 25 wrz pt, 2009 2:37 pm
Posiadany PUG: 205 XS '89 TU3M - wrak & 205 XL TU3M & 205 Look TU3M
Numer Gadu-gadu: 2292990
Lokalizacja: Mikołów

Re: TU3 po swapie ciężko odpalić, brak wolnych obrotów

Post autor: morpheusss »

W sensie zamieniłeś czujnik skrzyni z lambdą/temperaturą? To u mnie napewno dobrze ; ) Silnik jak narazie chodzi, pomogło odłączenie kompa i pozostawienie do nagrzania, są już wolne obroty ale jak próbuję silnikem ostrzej jeździć to czuć że coś nie tak. Do wymiany wg mnie komp, aparat zapłonowy, lambda. Jak to nie pomoże to się poddaję ;)
Awatar użytkownika
Draxter
Junior
Posty: 331
Rejestracja: 11 cze pt, 2010 6:36 pm
Posiadany PUG: był 205 GTI jest 106 Rallye ph1
Numer Gadu-gadu: 27279
Lokalizacja: polska centralna

Re: TU3 po swapie ciężko odpalić, brak wolnych obrotów

Post autor: Draxter »

moosee pisze:moj blad polegal na odwrotnym podpieciu wtyczki do skrzyni z taka sama, 2pinowa pod aparatem zaplonowym.
Pomyliles biale wtycznki : od wstecznego i od sondy lambda :roll:
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia."
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: TU3 po swapie ciężko odpalić, brak wolnych obrotów

Post autor: cyborg »

Nie od sondy lambda tylko od czujnika temperatury, tego o ktorym zapomnial Morpheusss i kiedys ja..
Awatar użytkownika
morpheusss
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 25 wrz pt, 2009 2:37 pm
Posiadany PUG: 205 XS '89 TU3M - wrak & 205 XL TU3M & 205 Look TU3M
Numer Gadu-gadu: 2292990
Lokalizacja: Mikołów

Re: TU3 po swapie ciężko odpalić, brak wolnych obrotów

Post autor: morpheusss »

No... panowie wrzuciłem nową lambdę i silnik jeśli chodzi o kulturę pracy jest nie do poznania ;) Już się nie dławi i nie szarpie jeśli dam mu gazu na niskich obrotach, jak jest zimny to da się normalnie ruszyć (wcześniej trzeba było się nakombinować żeby nie szarpało). We wtorek będę miał komp i aparat zapłonowy z 1.4, wrzucę i zobaczę czy przybędzie pare kucy ;)
Ostatnio zmieniony 30 paź sob, 2010 9:30 pm przez morpheusss, łącznie zmieniany 1 raz.
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: TU3 po swapie ciężko odpalić, brak wolnych obrotów

Post autor: cyborg »

Chyba z 1,4?
Awatar użytkownika
morpheusss
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 25 wrz pt, 2009 2:37 pm
Posiadany PUG: 205 XS '89 TU3M - wrak & 205 XL TU3M & 205 Look TU3M
Numer Gadu-gadu: 2292990
Lokalizacja: Mikołów

Re: TU3 po swapie ciężko odpalić, brak wolnych obrotów

Post autor: morpheusss »

No tak, pomyłka, już poprawione ; p
ODPOWIEDZ