sprzęgło

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: sprzęgło

Post autor: grzesiek309 »

Zaoszczędzisz 70zł, a niedługo będzie trzeba znów wymienić, więc kilka stówek w plecy 8)7
Uszczelniacze warto wymienić. Koszt rzędu kilkudziesięciu PLN :wink:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: sprzęgło

Post autor: bhejduk »

O uszczelniacze pytam dlatego że w astrze znajomemu mechanik powiedział że jak cieknie, to niech cieknie, ale lepiej tego nie naprawiać. Dobrze, to w takim razie valeo i nowe uszczelniacze
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: sprzęgło

Post autor: bhejduk »

Panowie, jest problem i to mega denerwujący. Wymieniłem sprzęgło na komplet valeo, po odpaleniu silnika okazało się że łożysko oporowe huczy, gwiżdże. Kupiłem drugie, tym razem skf i zrobiłem podmiankę, jest jeszcze gorzej! Łożysko valeo miało ułamaną łapkę tą którą trzyma się na dźwigni sprzęgła. Co może być przyczyną?!
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: sprzęgło

Post autor: bhejduk »

Przyczyną na 90 procent jest wypieprzone łożysko w skrzyni biegów, które trudno powiedzieć, pewnie to na wałku sprzęgłowym, teraz pytanie czy szukać skrzyni, czy remontować tą, mechanik chce za robote 250 zł plus części, co tu robić.


Edit
Skrzynia już po remoncie, wymienione trzy łożyska, nowy olej i do przodu, słychać różnicę.
Bartek jestem.
ODPOWIEDZ