jedna świeca bardzo zabrudzona

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
syraia
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 30 wrz ndz, 2012 8:00 pm
Posiadany PUG: 1993 1. junior
Numer Gadu-gadu: 0

jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: syraia »

Problem, jak w temacie, jedna świeca (skrajna) w fatalnym stanie). Zabrudzona zupełnie jakby ją ktoś wsadził w czarny smar. Tak samo wygadała na jesieni. Wymienione były wszystkie (chociaż pozostałe były OK). Teraz resztą też dobrze wyglądały, tylko ta jedna jest paskudna. No i autko pali jak mały smok 10l na 100 km. Pytanie co mu możne dolegać?
Gabi
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: Manwe »

łatwiej było by pomoc jakbyś umieściła zdjęcie tej świecy, skrajna od strony sprzęgła(kierowcy) czy rozrządu(pasażera), mierzona była może kompresja silnika :?:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
syraia
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 30 wrz ndz, 2012 8:00 pm
Posiadany PUG: 1993 1. junior
Numer Gadu-gadu: 0

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: syraia »

Nie była mierzona kompresja. Od strony pasażera.
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: borek_wpr »

Długość bagnetu nadal aktualna !!! :W
Zaolejona świeca. Być może pierścienie czwartego cylindra nie pracują jak potrzeba.
Duże spalanie-
jazda na włączonym ssaniu-sprawdzić czy cięgno steruje przesłoną rozruchową (góra gaźnika tuż pod pokrywą dolotu powietrza).
Zbyt bogata mieszanka paliwa. Przydały by się fotki świecy złej i dobrej.Regulacja na Stacji Kontroli Pojazdów- bo mają analizator spalin a koszt ok.30 zł
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
syraia
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 30 wrz ndz, 2012 8:00 pm
Posiadany PUG: 1993 1. junior
Numer Gadu-gadu: 0

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: syraia »

Pamiętam o długości bagnetu (chociaż oczywiście znowu nie widziałam twojej odpowiedzi, bo przeskoczyła na drugą stronę). Muszę go zabrać do domu i jakoś dokładnie zmierzyć.
Sprawdzę też czy nie wyrzuciłam zabrudzonej świecy.
Sprawdzałam, nie jeżdżę na ssaniu. Na Stacji Kontroli regulują gaźnik? A gdzie jest tak na Pradze Południe?
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: Manwe »

oba objawy mogła by tez dać uszczelka pod głowicą, sprawdzałaś jak wygląda i jaki jest poziom płynu chłodniczego :?:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: borek_wpr »

bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG (39.48 KiB) Przejrzano 11085 razy
Rysunek poglądowy z pokazaną śrubą regulacji składu mieszanki.
Może mieć założony kaptur.
Taką regulację powinni wykonać na każdej Stacji Diagnostycznej.
Dla pewności najlepiej wykonać telefon.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
syraia
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 30 wrz ndz, 2012 8:00 pm
Posiadany PUG: 1993 1. junior
Numer Gadu-gadu: 0

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: syraia »

Bagnet ma (część metalowa) 51,5 cm długość. Reszta na zdjęciach.
Załączniki
autko 006-2.jpg
autko 006-2.jpg (170.39 KiB) Przejrzano 11058 razy
autko 005-2.jpg
autko 005-2.jpg (174.88 KiB) Przejrzano 11058 razy
Awatar użytkownika
syraia
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 30 wrz ndz, 2012 8:00 pm
Posiadany PUG: 1993 1. junior
Numer Gadu-gadu: 0

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: syraia »

Dobrze,że wyjęłam bagnet. Okazało się, że był całkiem suchy. Autko zjadło cały olej. Sprawdzałam zimą i było OK. Wygląda na to, że do pierwszego cylindra dostaje się olej. Dlatego pewnie tyle pali i kopci jak szalony. Pytanie tylko jak olej przedostaje się do cylindra?
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: 2mouse »

syraia pisze:Dobrze,że wyjęłam bagnet. Okazało się, że był całkiem suchy. Autko zjadło cały olej. Sprawdzałam zimą i było OK. Wygląda na to, że do pierwszego cylindra dostaje się olej. Dlatego pewnie tyle pali i kopci jak szalony. Pytanie tylko jak olej przedostaje się do cylindra?
Pierścienie na tłoku zeżarte... Bez zrzutu głowicy chyba nic się nie da zrobić... :N
Awatar użytkownika
syraia
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 30 wrz ndz, 2012 8:00 pm
Posiadany PUG: 1993 1. junior
Numer Gadu-gadu: 0

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: syraia »

Chyba niestety masz rację, a ja zaczynam mieć powoli dosyć. Dopiero co odebrałam do z warsztatu, bo miał robione tylne amortyzatory, później rurę wydechową. Rozpada mu się jeden p;róg, a teraz jeszcze problem z silnikiem. Dużo tego. :(
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: borek_wpr »

Gabi-dzięki za pomiar bagnetu. _O_
Nie ma się co załamywać. Te problemy występują we wszystkich samochodach a w nowszych naprawy są znacznie droższe.
Juniory mają to do siebie że są proste w konstrukcji a w przedziale silnikowym luzu pod dostatkiem co pozwala mechanikowi na swobodne operowanie narzędziami. W zeszłym roku padła mi uszczelka pod głowicą. Zdjęto głowicę którą oddano do specjalistycznego zakładu celem wymiany zaworów,uszczelniaczy zaworowych, dotarciu gniazd zaworowych oraz przeszlifowaniu/splanowaniu powierzchni przylegającej do nowej uszczelki. Koszt 250 zł. Nowa uszczelka + robocizna =270 zł. Razem - :( .
Tak mniej więcej przedstawiaj się koszty.
Progi można kupić ~ 120zł. Jeżeli się nie mylę to są przykręcane i nie trzeba wycinać błotników jak to ma miejsce np. w Matizie gdzie koszt > 1200zł. Ostatnio byłem zmuszony zrobić przegląd drugiego samochodu w ASO. Świece,filtr powietrza,układ hamulcowy,diagnostyka komputerowa. Godzina roboty i 480 zł :!: :!: :!:.
205-tki są jakie są, ale dają to COŚ.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: 2mouse »

Gabi, już ci kiedyś mówiłem, przy starym samochodzie musisz przejść przez etap likwidacji zaniedbań wcześniejszych właścicieli, ale potem jest już z bańki... :W Na razie chyba nie przekroczyłaś kwoty, na którą szacowałem prace przy Twoim autku, prawda? :P A zaraz mogę Ci wysłać linki do utyskiwań ludzi, którzy za bieżące naprawy 4-5 letnich wózków płacą po 7-8 tysi...
Będzie dobrze. :W
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: cyborg »

Borek, nie wiem skad masz informacje o przykręcanych progach.. Tego nie ma nawet w Erze.. Progi spawa się jak w każdym innym aucie
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: jedna świeca bardzo zabrudzona

Post autor: Manwe »

Sa przyspawane punktowo do cwiartki od wewnatrz
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
ODPOWIEDZ