Brak ładowania, brak kontrolki

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Brak ładowania, brak kontrolki

Post autor: Adute »

Witam.
Mam problem z moją 309'tką.
2 miesiace temu spalony został alternator. Wymieniłem na używkę. Od początku szwankował regulator (falowanie napięcia). Parę dni temu auto straciło ładowanie. Ledwo dotoczyłem się na parking. Prądu na tyle mało, że nie odpalił. Za 2h bez problemu odpalił, 2h jazdy, zero problemu. Wieczorem odpalam, jadę, ale autu ewidentnie brakuje prądu i jest co raz gorzej. Zgasł, zero reakcji. Rano odpalił, ale pochodził i zgasł - prądu prawie zero. Zaciągnąłem do mechanika, dzisiaj odpala - prąd jest, ponoć ładowanie też.
Kontrolka od ładowania świeci sie na zapłonie (czyli nieprzepalona), ale podczas jazdy nic nie sygnalizuje.
Wniosek taki, że raz ładowanie jest, raz go nie ma, a kontrolka nie reaguje. Tak sie składa, że chwilowo mało mam pieniędzy, wiec czy jest możliwe, że to sam regulator? Że szczotki sie w nim zawieszają? Jest sens go wymieniac, czy od razu bawic sie w regenerację calego altka?
Pozdrawiam
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Brak ładowania, brak kontrolki

Post autor: 2mouse »

Adute pisze:Jest sens go wymieniac, czy od razu bawic sie w regenerację calego altka?
Raczej na pewno regulator, można wymienić. Regenerowanie alternatora ma sens jedynie wtedy, gdy rzeczywiście zostanie zregenerowany, a nie tylko wymieniony regulator. Niestety, większość zakładów "regenerujących" tylko "regeneruje", a nie regeneruje. Optymalne rozwiązanie, to zakup fabrycznie regenerowanego dobrej firmy. Np. Lauber. Oczywiście prawdopodobieństwo, że będzie działać, jest 50 %, ale przynajmniej przyjmują reklamacje.
Najlepsze rozwiązanie wiadomo jakie jest. 800,- PLN kosztuje. :lol:
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak ładowania, brak kontrolki

Post autor: Adute »

No to zobaczymy jak będzie działać i ile zapłacę, bo mechanik pewnie już zawiózł alternator do regeneracji... :/
Ale dziękuję za info.
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Brak ładowania, brak kontrolki

Post autor: mlody333 »

Szkoda, że nie pytałeś wcześniej mam dojście do hurtowni wyprzedaje zregenerowane altki w cenie 120 pln. Gwarancja na 2 lata.
Awatar użytkownika
Adute
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz czw, 2016 8:39 pm
Posiadany PUG: Peugeot 309
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak ładowania, brak kontrolki

Post autor: Adute »

No faktycznie, szkoda. Mój jest zregenerowany za 200zł z montażem i demontażem. Z zewnątrz wygląda ładnie, zobaczymy ile podziała. Wiesz, pracuję autem, więc musiałem coś naprędce zrobić. A zanim by nawet kurier dojechał to wiesz... ;)
ODPOWIEDZ