Sonda lambda

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: cyborg »

W tym artukule w Motorze generalnie chodzi o to ze kazda sonda po 100 000 km jest do wyrzucenia bo po prostu normalnie sie zuzywa, i ze podczas wymiany nalezy kupic dokladnie taka sama jak byla-ilosc kabli i ten sam gwint to nie wszystko..kurka, i polecali Boscha lub NGK - sa najtrwalsze, ale kosztuja od 350 do 600 zl....Trzeba kaske odkladac...
invictus

Post autor: invictus »

Niemozliwe sonda daje tylko stosunek CO i kazda ktora ma 4 kable musi dzialac identycznie...
Aze te sa lepsze to juz inna bajka...
Awatar użytkownika
Przecinak
Junior
Posty: 336
Rejestracja: 19 sty śr, 2005 5:06 pm

Post autor: Przecinak »

invictus pisze:Niemozliwe sonda daje tylko stosunek CO i kazda ktora ma 4 kable musi dzialac identycznie...
Aze te sa lepsze to juz inna bajka...
Akurat nie o ten stosunek chodzi ale mniejsza z tym, kazda 4 przewodowa bedzie dzialac jesli tylko da sie ja wkrecic (faktycznie byly rozne gwinty i rozmiary). Ja mam z opla (nowa 90zl), musialem tylko wtyczki przelutowac. Dwa kabelki to podgrzewanie sondy i nie sa specjalnie istotne wiec nas upartego nawet 2 przewodowa mozna by podlaczyc.
Peugeot 205 GRIFFE :) Sliczny zielony i z sercem lwa :)
Project GRIFFE ??????? - ??.??.0?
Galeryjka http://gti.peugeot205.pl/gallery/przecinak
invictus

Post autor: invictus »

Dobra bo widze ze tu sie czepiaja:p
Sonda mierzy zawartosc tlenu w spalinach. Jak wystepuje CO+O2(w za duzej ilosci) to znaczy ze mieszanka za uboga, a jak O@ nie wystepuje to za uboga. Sonada musi utrzymac Stosunek CO do wolnego tlenu O2
To tak zeby sie nie czepiac 8)
Ostatnio zmieniony 17 cze pt, 2005 11:54 am przez invictus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
deejay
Uzalezniony
Posty: 900
Rejestracja: 11 sty wt, 2005 7:37 pm
Posiadany PUG: 1,6 GTI
Numer Gadu-gadu: 3788033
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: deejay »

invictus pisze:Dobra bo widze ze tu sie czepiaja:p
Sonda mierzy zawartosc tlenu w spalinach. Jak wystepuje CO+O2 to znaczy ze mieszanka za uboga, a jak O@ nie wystepuje to za uboga. Sonada musi utrzymac Stosunek CO do wolnego tlenu O2
To tak zeby sie nie czepiac 8)
To ja sie przyczepie :D bo wychodzi że cały czas jest uboga
PEUGEOT 205 1.6 GTI
Obrazek
invictus

Post autor: invictus »

Cfaniak...8)
Juz jest dobrze...
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

no ja sie ciesze bo kontrolka sie juz nie swieci jak mam teraz te sonde od fiesty :) bosch 4 przew. i takie same kolorki jak mialem w tamtej
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
ODPOWIEDZ