mam problem z drążkami w 205 1,8 D

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
oloolo10
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz pn, 2006 4:02 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: oloolo10 »

[quote="Banita"]dzizas... znow musze tlumaczyc, ze zbieznosc nie ma nic do sciagania? :roll:


zgadza siemoże to być przez opony.zbierzność bedzie dobra a guz na oponie i lipa jest.
dzieki i pozdro chłopaki.
hugos
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 wrz wt, 2006 9:22 pm
Posiadany PUG: Generation 205 1,4, 75KM, 1.9 AUTOMATIC, 102KM
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: hugos »

Można również wymieniać końcówkę i ze względów oszczędnościowych zrezygnować z ustawiania zbierzności jeżeli przed luzami była dobra (nie zawsze tak jest). Przed rozbiórką należy dokładnie zmierzyć długość drążka wraz z końcówką i potem wkręcając nową ustawić taką samą. Oczywiście jak nie musimy oszczędzać, to lepiej po tym sprawdzić zbieżność. Ja tak wymieniam końcówki we wszystkich typach i rzadko kiedy muszę regulować zbieżność. Dzięki temu klient oszczędza pieniądze za ustawianie zbieżności a ja mam satysfakcję, że nie zdzieram z ludzi.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

nie wiem jak chcesz to dokladnie zmierzyc -miarka? zawsze bedzie odchylenie +-2mm, a to juz robi roznice -fakt faktem jezdzic tak mozna, ale kola nie sa ustawione poprawnie.
Awatar użytkownika
koval
Junior
Posty: 234
Rejestracja: 12 kwie śr, 2006 2:06 pm
Posiadany PUG: PUG 205 Forever, 1,9 D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Starcza k. Częstochowy

Post autor: koval »

o wlasnie panowie jak pojade na stacje diagnostyczna i powiem zeby mi kierownice ustawili bo mam krzywa to mi ustawia?? bo do tej pory myslalem ze jak zrobia zbierznosc to kierownica tez sie wyprostuje :W
ODPOWIEDZ