Luz na prawym drążku kierowniczym Junior 205

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
spricik
Junior
Posty: 100
Rejestracja: 05 lis ndz, 2006 7:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Luz na prawym drążku kierowniczym Junior 205

Post autor: spricik »

Witam ponownie ... tym razem z nowym problemem niestety.
Sprawa wygląda tak pojawił mi sie luz na prawym (i tylko na prawym) przednim kole. Oprocz tego ze to koncowka drążka to gdy poruszałem prawym drążkiem przy maglownicy to on takze ma luz.
Po dogłebnej analizie książek doszedłem do wniosków ze na drążku jest wewnętrzny przegub kulowy pod osłona gumową maglownicy(jeszcze tego nie rozbierałem).Czy ten przegub jakos w całoście sie wykręca z drążkiem?? kupuje nowy drążek z nowym przegubem i jest OK??. Na forum znalazłem coś o tulejkach teflonowych.

Prosze o małe rozjaśnienie sprawy ;) bo jezdzic tak sie zabardzo nie da.
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

Kupujesz drążek kierowniczy ale bez gałki kierowniczej zewnętrznej, odkrecasz go i wymieniasz na nowy. Kup sobie też taką plastikowa tulejkę do maglownicy przy okazji i wymień. Ta tulejka kosztuje ok. 5zł i wchodzi od prawej strony do maglownicy.
Pug sprzedany
Awatar użytkownika
spricik
Junior
Posty: 100
Rejestracja: 05 lis ndz, 2006 7:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: spricik »

Wilekie dzięki... koncowke drązka (gałke) zewnątrzną już mam. Takze kupie jeszcze drążek i tą tulejke.. no i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jak nie wyeliminuje całkiem luzu to mam nadzieje ze chociaz znacznie go zmniejsze.. bo narazie to strasznie to wygląda... az chyba mojego Juniorka w tym tygodniu zostawie w domku.

Dzieki jeszcze raz
ODPOWIEDZ