Problem z półośką!

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Problem z półośką!

Post autor: babelo »

Panowie od jakiegoś czasu zauważyłem podczas jazdy pewne drganie! Podczas szybkiej jazdy praktycznie niezauważalne a przy wolnej jeździe tak jak by poszła opona w "kiełbasę" - takie specyficzne kołysaniem auta!

Podniosłem dzisiaj auto postawiłem na kobyłkach ściągnąłem opony, wrzuciłem 1 i zaobserwowałem że półośka od kierowcy ( krótsza) chodzi jak by była krzywa!

I mam pytanie czy to może być przyczyną kołysania autem podczas wolnej jady?
Czy jest sens są rozbierać czy szukać już nowej ?

Kolejny wydatek się szykuje! :( Ale przynajmniej doprowadzę zawias do ideału! :D
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Re: Problem z półośką!

Post autor: TO-MI »

albo już mocno wysłużona albo pod gumą sucho lub wilgotno sie zrobiło
jak mi sie rozsypał ten przegub to sie wydawało że sie auto rozleci takich drgawek dostał :lol:
po rozebraniu sie okazało że wilgoć zrobiła swoje i to rude smarowidło sie nie spisuje :mrgreen:
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Problem z półośką!

Post autor: palpio »

wbabell a nie masz bicia na kierownicy jak hamujesz przy większej prędkości tak koło 120km/h.
Jeśli problem występuje przy mniejszej prędkości tzn takie toczenie w korku (jakby asfalt był krzywy) to nie półośka.Jakby była krzywa to właśnie bicie by występowało przy zwiększaniu prędkości im szybciej tym większe bicie jakby auto miało się rozpaść a to że jak ściągniesz koło i ona się kręci to czasami złudzenie optyczne bo silnik poszarpuje i nie ma idealnych obrotów. Miałem swego czasu u siebie takie zachowanie i u mnie skończyło się to wymianą piasty z łożyskiem choć wydawało się OK i nie huczało . Nie mówię że u ciebie może być to samo ale warto sprawdzić
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Re: Problem z półośką!

Post autor: babelo »

palpio pisze:wbabell a nie masz bicia na kierownicy jak hamujesz przy większej prędkości tak koło 120km/h.

Delikatne bicie kier jest ale nie duże było większe ale po wymianie tarcz i klocków zmniejszyło się o 80 % ale nadal nie jest idealnie!

Czego to może być jeszcze przyczyną? :?
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Problem z półośką!

Post autor: palpio »

wyrobine prowadnice zacisku ,krzywa piasta lub luz na łożysku ewentualnie luzy na przekładni kierowniczej(drążek ,końcówka badź tulejka w maglownicy)
PiotrDiesel
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 29 sty czw, 2009 8:11 pm
Posiadany PUG: GRD i GTD
Numer Gadu-gadu: 296692
Lokalizacja: Dąbrówki Łańcut Podkarpacie

Re: Problem z półośką!

Post autor: PiotrDiesel »

drgania na wolnej jezdzie moga byc spowodowane lekko krzywymi felgami albo przychamowanymi oponami w jednym miejscu i czasem jak jest ta przyczyna to opony troche chucza jak by bylo lozysko popsute
ODPOWIEDZ