Blokujące heble przód

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
morpheusss
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 25 wrz pt, 2009 2:37 pm
Posiadany PUG: 205 XS '89 TU3M - wrak & 205 XL TU3M & 205 Look TU3M
Numer Gadu-gadu: 2292990
Lokalizacja: Mikołów

Blokujące heble przód

Post autor: morpheusss »

Witam!
Kupiłem ostatnio półtrupa w którym blokują się heble z przodu (nie wiem co tam jest wsadzone, na pewno nie girlingi :) ). Objaw jest taki, że po naciśnięciu hamulca tłoczki nie wracają. Auto cały czas hamuje i nie da rady jechać. Byłem pewny, że to brudne szklanki, ale niestety - są w idealnym stanie. Po odkręceniu odpowietrznika da się wcisnąć szklankę ręką. Drugie podejrzenie - przewody gumowe. Były wymieniane 2 mc temu, widać że są nowe. Wymieniłem pompę na tą z rozbitej 205 - nie pomogło. Ze starych elementów zostaje serwo i przewody stalowe... macie pomysły co jeszcze może być nie tak? Osobiście uważam, że prawdopodobnie te przewody gumowe są jakieś kijowe i spuchły po 2mc. Muszę spróbować rozkręcić połączenie guma<->stal, jeśli po rozkręceniu tego nie odpuści to będzie pewność że to przewody gumowe
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Blokujące heble przód

Post autor: cyborg »

Rozbierz jeszcze raz zaciski, wypchnij tloczki i wyciagnij uszczelki, wyczysc rowki z osadu, uszczelki rowniez, zloz wszystko smarujac cienko smarem silikonowym i zapomnisz o problemie
Awatar użytkownika
morpheusss
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 25 wrz pt, 2009 2:37 pm
Posiadany PUG: 205 XS '89 TU3M - wrak & 205 XL TU3M & 205 Look TU3M
Numer Gadu-gadu: 2292990
Lokalizacja: Mikołów

Re: Blokujące heble przód

Post autor: morpheusss »

Niestety nie w tym problem... Na odkręconym odpowietrzniku tłoczek da się wepchnąć ręką. Na zakręconym odpowietrzniku nie ma bata żeby się cofnął nawet jak się założy brechę.
Tłoczki zostały wyczyszczone i nasmarowane jako pierwsza czynność naprawcza :(
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Blokujące heble przód

Post autor: cyborg »

Cholera to nie ma cudow, jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze masz jakis mega syf w przewodach i jak pompa pcha plyn w strone zaciskow to daje rade go pokonac a jak juz plyn ma sie cofac za sprawa tloczkow w zaciskach to juz nie daje rady.. Moze sprobuj odkrecic przewody i przedmuchac sprezonym powietrzem?
Awatar użytkownika
morpheusss
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 25 wrz pt, 2009 2:37 pm
Posiadany PUG: 205 XS '89 TU3M - wrak & 205 XL TU3M & 205 Look TU3M
Numer Gadu-gadu: 2292990
Lokalizacja: Mikołów

Re: Blokujące heble przód

Post autor: morpheusss »

Po wymianie pompy odpowietrzałem i faktycznie trochę syfu wyleciało z odpowietrznika.. W piątek powinienem mieć trochę czasu to będę z tym kombinować, jak narazie non stop w pracy :/
Dam znać jak coś wymyślę, dzięki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Blokujące heble przód

Post autor: bananowiec »

I jak tam? Zdziałałeś coś? Proponuje zacząć od zwykłej wymiany płynu hamulcowego na nowy.Odkręć wszystkie odpowietrzniki i pedałem hamulca "wysraj" stary płyn do reszty.Wymień też profilaktycznie przewody elastyczne z przodu.
thornwald93

Re: Blokujące heble przód

Post autor: thornwald93 »

ja miałem coś takiego i miałem ugiente mocowanie zacisków
ODPOWIEDZ