Słabe hamulce tył

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Słabe hamulce tył

Post autor: DJPreZes »

W 205 miałem zrobione szczęki, regulatory nowe i wyregulowane, a zablokować kół nawet na piasku nie mogłem.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek86
Junior
Posty: 169
Rejestracja: 08 sty ndz, 2012 1:27 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 8866480
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Słabe hamulce tył

Post autor: Piotrek86 »

smiechoo pisze:one zawsze beda słabe, poza tym musisz dobrze je ustawic na podniesionym tyle krecisz samoregulatorem przez dziure od sruby, majac zalozone kola, wszystko jest opisane w etzoldzie... dlatego masz slabe cheble, ja bym jeszcze wymienil plyn hamulcowy bo u mnie byly gluty.

Ale przecież jak ściągnę bęben i delikatnie nacisnę na hamulec to sameregulator chodzi, w książce nie znalazłem za bardzo takiej porady
Myślę że może najpierw dam bębny do przetoczenia i później bede myslał co dalej. Poki co to najtańsze rozwiązanie, a może cos pomoże...
Awatar użytkownika
smiechoo
Junior
Posty: 261
Rejestracja: 01 lip wt, 2008 10:55 am
Posiadany PUG: XS 1.4 TU3M ---> TU3S + LPG
Numer Gadu-gadu: 5774709
Lokalizacja: 3city

Re: Słabe hamulce tył

Post autor: smiechoo »

bebnow sie nie przetacza

lepiej kupic nowe ale i tak w systemie girling cudow nie zdzialasz i na piasku nie beda blokowac i juz chyba ze na recznym ;)

opis ustawiania hamulcow masz w eetzoldzie od strony 148!

nie wiem jak to w 309 jest zrobione czy samoregulator jest na przewodzie czy w cylinderku czy tak samo jak w girlingu w 205 ten system jest z dupy i tyl zawsze bedzie slaby chyba ze przelozysz sobie tarcze do tylu zreszta nie wazne

regulujesz heble w ten spsosob, ze:
podnosisz tyl z dwoch stron zeby oba kola mogly sie krecic,

odkrecasz z kazdego kola jedna srube zeby mozna bylo regulowac samoregulator srubokretem

ustawiasz reczny na drugi zabek

idziesz do kol i krecisz samoregulatorem przez dziurke od sruby tak aby krecac kolo szczeki troche hamowaly, nie lekko tylko TROCHE hamowaly

obydwa kola musza byc w gorze i z takim samym oporem musza sie obracac,

wracasz do recznego i w kabinie naciagasz go tak aby opor na kolach minimalnie sie zwiekszyl.

jesli wtedy ktores z kol ma inny opor regulejsz znowu kolo na samoregulatorze ktore ma mniejszy opor,

spuszczasz fure i jedziesz sie przejechac,

pedal hamulca powinien wysoko lapac i to jest max co moze byc z tylnych chebli,

wszystko sie samo doreguluje jak kilka razy mocniej depniesz heblem np jak ktos Ci zajedzie droge.



Mozesz rowniez zrobic test i teraz zaciagnac reczny na max kiedy sie nie zapala kontrolka od recznego i sprawdzic czy lepiej hamuje, bedziesz wiedzial ze zle wyregolowane.


tak czy inaczej ten system hamulcowy jest z dupy i z reguly spowalnia autko dlatego warto zalozyc serwo i przednie zaciski od gti i wtedy jest tak jak powinno byc, tyle w temacie, sam dlugo z tym walczylem ale nie ma bata na te heble ;)
Awatar użytkownika
smiechoo
Junior
Posty: 261
Rejestracja: 01 lip wt, 2008 10:55 am
Posiadany PUG: XS 1.4 TU3M ---> TU3S + LPG
Numer Gadu-gadu: 5774709
Lokalizacja: 3city

Re: Słabe hamulce tył

Post autor: smiechoo »

grzesiek309 pisze:
smiechoo pisze:one zawsze beda słabe
Nie wiem jakie ty miałeś bębny, że zawsze były słabe :roll: W 309 miałem wąskie bębny i potrafiły zblokować koła na suchym :shock:

309 to nie 205 ;)
Awatar użytkownika
Piotrek86
Junior
Posty: 169
Rejestracja: 08 sty ndz, 2012 1:27 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 8866480
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Słabe hamulce tył

Post autor: Piotrek86 »

smiechoo wielkie dzieki za porady, jak będzie troche wolnego to zrobie tak jak napisałeś,
A w książce pisze że mozna bębny przetoczyc, a nawet nalezy jak maja "ranty"
To może spróbuje przełozyć bębny bo mam jeszcze inne ale używane, tyle ze z bendixa i nie wiem czy podejdą??
Awatar użytkownika
smiechoo
Junior
Posty: 261
Rejestracja: 01 lip wt, 2008 10:55 am
Posiadany PUG: XS 1.4 TU3M ---> TU3S + LPG
Numer Gadu-gadu: 5774709
Lokalizacja: 3city

Re: Słabe hamulce tył

Post autor: smiechoo »

moga nie podejsc :P ale jak przymierzysz to bedziesz wiedzial ;) ja jeszcze nie mialem okazji podmieniac w ten sposob bebnow
Awatar użytkownika
szysz61
Junior
Posty: 160
Rejestracja: 05 wrz śr, 2012 10:10 pm
Posiadany PUG: 205 RG 1990, 205 cabrio RG 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Słabe hamulce tył

Post autor: szysz61 »

Miałem wyciek w hamulcach z tyłu. Zdjąłem bębny z obu kół i okazało się, że mają różną szerokość. Muszę wymienić oba bo ciężko będzie znaleźć drugi o takim samym zużyciu. Po czym mogę poznać czy są to bębny starego typu czyli te w których łożysko się nie wymieniało, czy te nowsze z wymiennymi łożyskami? Co oznacza numeracja wewnątrz bębnów?
ODPOWIEDZ