wycie buczenie jak to nazwać??

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

wycie buczenie jak to nazwać??

Post autor: mlody333 »

Panowie w drodze do KR na KKN zaczęło wyć, buczeć w prawym kole. A przynajmniej z tamtej strony. Moim typem jest łożysko koła, ale objawy są inne niż w poprzednich moich autach. Przy zakrętach nie ma efektu większe-mniejsze buczenie, no może słaby jest. Przy przyśpieszaniu buczenie jest głośniejsze, odpuszczam gaz słabsze. Nie wiem czy nie winna może być podpora półosi albo półoś. Czy podpora ma gdzieś łożysko??
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: wycie buczenie jak to nazwać??

Post autor: 2mouse »

mlody333 pisze:Czy podpora ma gdzieś łożysko??
Mniej więcej tam, gdzie półoś przechodzi przez podporę... Może huczeć. Może też go nie być, bo nie wszyscy są przekonani, że podpora musi mieć łożysko... :twisted:
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: wycie buczenie jak to nazwać??

Post autor: krzyska »

2mouse pisze: bo nie wszyscy są przekonani, że podpora musi mieć łożysko... :twisted:
znasz takie przypadki?
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: wycie buczenie jak to nazwać??

Post autor: mlody333 »

Naprawione winne było łożysko koła, Miankowy mówił, że rozpadło się przy wyciskaniu prasą.
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: wycie buczenie jak to nazwać??

Post autor: 2mouse »

krzyska pisze:
2mouse pisze: bo nie wszyscy są przekonani, że podpora musi mieć łożysko... :twisted:
znasz takie przypadki?
Tak. Na pewnym szrocie wynalazłem trupa, gdzie nie było łożyska, tylko tulejka z luzem coś 1,5mm... Oczywiście półoś wytłuczona wokół... Nie wiem, jak to jeździło, ale właściciel tego złomu zarzekał się, że przyjechało samo... Kilka drobiazgów elektrycznych tylko wtedy pozyskałem, bo nic z pozostałych rzeczy nie było sensu brać... :roll:
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: wycie buczenie jak to nazwać??

Post autor: krzyska »

Drewno lepiej się sprawdza
GTI_Efekt Masy Obrazek
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: wycie buczenie jak to nazwać??

Post autor: 2mouse »

krzyska pisze:Drewno lepiej się sprawdza
Tylko trochę dymi, jak przypuszczam... 8)
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: wycie buczenie jak to nazwać??

Post autor: mlody333 »

Łożysko w piaście koła zostało wymienione, szumienie przy niskich prędkościach ucichło, ale przy jeździe około 100 km/h i więcej ujawniło się inne szumienie. Przy przyśpieszaniu słychać donośne buczenie. Jak odpuszczam gaz i jadę, ze stałą prędkością szum jest słabszy. Wg. mnie podejrzana jest podpora półosi. Czy ma ktoś pojęcie jak powinno wyglądać jej poprawne zamontowanie? O ile dobrze łapę to łożysko jest nabite na półoś napędową przed przegubem. Półoś wkładam tak, że łożysko wchodzi do podpory półosi i dokręcam śrubami mimośrodowymi. Jak mocno to dokręcić?? moje śruby są chyba straciły kształt, nie jest to litera L ale bardziej Y bez jednego ramienia. Czy to może być przyczyną szumu??? Jeszcze trochę pojeździłem i zastanawiam się, czy dźwięk nie dochodzi ze skrzyni biegów??
ODPOWIEDZ