Felgi '14 -stki

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
maciaveli

Felgi '14 -stki

Post autor: maciaveli »

Mam pytanko . Chcę sobie zmienić felgi z 13 na 14 .
Po takiej zmianie mój prędkościomiesz będzie zaniżał prędkość . Czy da się coś zrobić aby pokazywał prawde ?
Awatar użytkownika
Marshal
Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: 17 cze wt, 2003 2:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Marshal »

Przede wszystkim jesli zalozysz 14-tki to musza one miec nizszy profil, zalecane 14-tki to 185/60. Pomimo tego oczywiscie promien i tak bedzie wiekszy niz przy kolach R13, wiec predkosciomierz bedzie zanizal. Dokladnie nie sprawdzalem nigdy tego u siebie jaki mam z tego powodu blad wskazania, a w sumie sam jestem ciekaw.
205 XS 1.4 grafit metalik
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Kazdy predkosciamierz zawyza o 10km/h , po to aby kierowcy wolniej jezdzili :D
Marcinos

Post autor: Marcinos »

zaladuj sobie to: http://www.driversclub.pl/gds/modules.p ... etit&lid=1 bardzo przydatny programik do przeliczania rozmiarow opon, zeby nie bylo przeklaman na predkosciomierzu.

pozdro
maciaveli

Post autor: maciaveli »

Dzięki . Programik bardzo przydatny :D
Awatar użytkownika
przemo
Junior
Posty: 365
Rejestracja: 09 cze pn, 2003 12:22 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: przemo »

a ja kcem 15 i wiem ze w takiej wersji jak moja gosc zmiescil bo sie z nim juz spotkalem :) a licznik mam gdzies przynajmniej bedzie mi wolniej naliczal i tak juz mam sporo (to po co wiecej) 8)
205 1.9 D - kupa dymu i smrodu ale pedzi do przodu ;P
p.s. nie drażnij lwa
http://www.przemo.205.pl
maciaveli

Post autor: maciaveli »

przemo pisze:a ja kcem 15 i wiem ze w takiej wersji jak moja gosc zmiescil bo sie z nim juz spotkalem :) a licznik mam gdzies przynajmniej bedzie mi wolniej naliczal i tak juz mam sporo (to po co wiecej) 8)
Fakt
ODPOWIEDZ