Licznik:)

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
Azazel
Junior
Posty: 120
Rejestracja: 28 sty czw, 2010 10:01 pm
Posiadany PUG: Winner 1.1
Numer Gadu-gadu: 4740757
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Licznik:)

Post autor: Azazel »

Nikt naprawdę tego nie wie? Ktoś mi mówił że "nie powinno przekłamywać" ale "nie powinno" mnie nie satysfakcjonuje.
Awatar użytkownika
Draxter
Junior
Posty: 331
Rejestracja: 11 cze pt, 2010 6:36 pm
Posiadany PUG: był 205 GTI jest 106 Rallye ph1
Numer Gadu-gadu: 27279
Lokalizacja: polska centralna

Re: Licznik:)

Post autor: Draxter »

Nie bedzie przeklamywac bo niby dlaczego mialby ?
Przeciez to licznik ma inna konstrukcje - nie roznia sie pomiedzy soba tylko blatami.
Ktos konstrulujac je wzial pod uwage ze rozne liczniki moga byc zastosowane (zaleznie od wersji) do innych aut z podobnymi silnikami i skrzyniami biegow lub nawet z tymi samym.

W swojej 106-tce przerabialem wszystkie mozliwe liczniki jakie tylko Peugeot w 106-tkach montowal i zawsze granica bledu byla (max 7km/h) - konstrukcje na linke i aktualnie na impulsator.
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia."
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Licznik:)

Post autor: tomek05229 »

odkopie trochę temat zęby nie zakładać następnego....jest jakiś sposob na to zeby z kostek sprawnie powyjmować poszczególne piny? tj żeby nie trzeba było ciąć kabli albo tworzyć innych kombinacji żeby wszystko ładnie popodpinać przy zmianie... :W
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Licznik:)

Post autor: krzyska »

Cieniutki plaski wkretak, troche siły ale z wyczuciem i wyciagasz poszczególne piny. Potem wpinasz we właściwe miejsce zgodnie z opisem dostępnym w FAQ i masz już podłączony licznik z GTI/Xs czy co tam jeszcze pasuje. Zostaje tylko bałagan z kablami bo mają swoje długości i po przepieciu nie jest już tak pieknie jak fabryka zrobiła. Przerabiałem to w Foreverze z 1994r.
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
helterskelter
Junior
Posty: 194
Rejestracja: 31 lip czw, 2008 6:02 pm
Posiadany PUG: 205 xad lux; 205 GTI export
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WP

Re: Licznik:)

Post autor: helterskelter »

Tu znajdziesz zdjęcie końcówki wyjętej z kostki:
http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=28&p=223053
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Licznik:)

Post autor: tomek05229 »

To u mnie bedzie podobnie bo ja mam Forevera z '95 :)
dzięki wielkie bo już myślałem ze bez jakiegoś niszczenia kostki się nie obejdzie
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Licznik:)

Post autor: tomek05229 »

Witam ponownie, pisze na szybko bo mam rozkreconego Puga a chcialbym to zrobic jak najszybciej....załozylem licznik, podpiete wszystko i pozostał tylko obrotek....podpięcie pod cewke daje tylko połowe obrotów, założenie wcześniej umieszczanego schematu nic nie daje (żadnej reakcji-jedynie zagrzany styk rezystora), podpięcie pod 6 pin kompa nie daje żadnej reakcji....

Cewka Bosha
Komp Magneti M. G6
silnik 1.1 Monowtrysk
zegary GTI Veglia -nowy typ

(jezeli sa bledy w pisowni to sorrry ale nie pamietam dokladnie nazw)
zalezy mi na szybkiej odpowiedzi...z gory dzięki za odpowiedz :W
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Licznik:)

Post autor: tomek05229 »

serio nie ma nikt zadnego pomysłu? może coś nie tak z tym układem albo ja go źle zakładam.... . Szkoda zeby mi obrotek pokazywał tylko połowę obrotów bo przede wszystkim zmieniłem zegary na GTI z myślą o nim...a tu prawie wszystko działa tylko z nim jest problem... 8)7

Może jednak ktoś ma jakieś propozycje

Zasilanie do obrotka idzie z kabla 33B, minus z aku, minus do układu z diodami z karoserii, układ był montowany w prowizoryczny sposob-na skrecanie- zeby zobaczyc czy to wogole coś daje....i jakiś ruch wskazówki przy odpalaniu jest ale bardzo niewielki i zaraz spada na sam dół....byłbym bardzo wdzięczny gdyby miał jakąś propozycje :W
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Licznik:)

Post autor: borek_wpr »

popatrz do poradnika /książka Sam naprawiam-Haynes/-schematy elektryczne i podłączenie obrotka pod dany typ silnika np.TU
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Licznik:)

Post autor: robson »

Musisz się chyba pdpiąć pod komputer,któryś z pinów daje sygnał na obrrotomierz :W
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Licznik:)

Post autor: cejot »

tomek05229 pisze:założenie wcześniej umieszczanego schematu nic nie daje (żadnej reakcji-jedynie zagrzany styk rezystora), podpięcie pod 6 pin kompa nie daje żadnej reakcji....
Coś musiałeś źle zmontować. Stosowałem to w dwóch 205 i działało. Chyba też ktoś z forum opierał się na tym schemacie i mu działało.

Jakie elementy zastosowałeś?
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Licznik:)

Post autor: tomek05229 »

Narazie nie ma mnie w domu żeby na to luknąć...ale za kilka dni wracam więc spisze i na pewno napisze bo zależy mi żeby wszystko działało... :) a na wolnym czasie popatrze co ciekawego ,,powie,, mi ta książka o której pisał borek.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Licznik:)

Post autor: krzyska »

Azazel pisze:mam taki jak w XS ALE mam do 180km/h wyskalowany. Nie będzie przekłamywał?
nie bedzie oszukiwał, miałem tez taki założony w Foreverze przy oponach 165/70R13

Co do obrotka z zegarów GTI to w TU1M Magnetti Marelli mam zmontowany układ z 2 diodami i rezystorem i działa OK. Podpięty pod kompa( przewód nr112) ledwo co działał, ale juz obrotek z Xs-a działał poprawnie. Dopiero podpięcie pod 2 przewody na cewce załatwiło problem.

PS. w zeszłym tygodniu wysyłałem komuś z forum na maila cały opis podłączenia obrotka GTI ze schematami kostek
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Licznik:)

Post autor: tomek05229 »

no właśnie Krzyśku do mnie wysyłałeś ale od tamtej pory nie było mnie jeszcze w domu...opis bardzo szczegółowy i po przeczytaniu chyba wiem co nie tak robiłem z układem.. . Ale jeżeli mimo wszystko było spoko zrobione to mam nieodpowiednie elementy...ale to okaże sie dopiero jak wróce i sprawdze co tam mam bo nie pamiętam... .

Co do przekłamywań...po zmianie zegarów z bieda na GTI nie zauważyłem przekłamań (były też robione testy na dwa samochody i było spoko). A koła jakie mam na Foreverze to 195/45/R15. Nie wiem tylko jak to jest w przypadku większych prędkości bo nie było okazji do sprawdzenia...a sprawdzane było do troche ponad 120.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Licznik:)

Post autor: krzyska »

gdzieś na forum była wzmianka o tym, że przy tym rozmiarze obwody kół różnia sie tylko minimalnie. Licznik z Griffe zaniża o ok. 10km/h w porównaniu do wskazań nawigacji a niby wsio jest ok.
Co do licznika GTI to pisałem z pamięci ale powinno byc Ok
GTI_Efekt Masy Obrazek
ODPOWIEDZ