Wymiana licznika

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wymiana licznika

Post autor: Manwe »

do tylu zdjęć się dogrzebałem
http://img18.imageshack.us/slideshow/we ... =obr2a.jpg
a tu może coś jeszcze być na ten temat, i jest pokazane czym się rożni szybka do licznika z obr od tej z zegarkiem
http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=33&t=19903

pod który pin podpiąć kabel sygnałowy można dojść śledząc ścieżki licznika
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana licznika

Post autor: klekocix »

Jako, że temat powrócił chciałbym podnieść go zamiast tworzyć nowy.

Otóż dzięki koledze "Operatorbazooki" stałem się posiadaczem licznika w wersji bieda ale z obrotomierzem.
Jest on produkcji Veglia. Posiada niestety niewielki mankament a mianowicie nie działa mu licznik przebiegu dziennego (znaczy nie daje się zresetować). Różni się też grafiką liter na zegarach oraz grafiką ilości paliwa. Niby to drobnostka ale jak już będę grzebał to chciałbym zrobić wszystko porządnie.

Żeby było prościej nadmienię, że mój aktualny licznik jest również firmy Veglia.

Niestety, nie wiem jak się zabrać do demontażu licznika a następnie samego prędkościomierza i wskaźnika paliwa. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie włożenie mojego prędkościomierza i wskaźnika paliwa w plastik z obrotomierzem i zrobienie jednego działającego sprzętu (a przy okazji nie będę musiał bawić się w korektę licznika).

Pytanie nr. 2 to gdzie jest wyprowadzony w obrotomierzu przewód sygnałowy? Myślę, że skoro w starym liczniku był zegarek a w nowym w tym miejscu obrotek to plus i minus powinien być...
No i gdzie dokładnie podpiąć ten przewód sygnałowy w silniku?

Operację montażu zegarów z obrotkiem przerabiałem i w Maluchu i w 125p i w Skodzie 105, a tu jakoś ta cała operacja mnie przeraża >:)

Aktualny licznik:
Obrazek

Nowy licznik:
Obrazek

Tył nowego licznika:
Obrazek
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Wymiana licznika

Post autor: borek_wpr »

Kabel (nr. 112) biegnący z cewki do obrotomierza masz w kabinie.
Wystarczy zdemontować półkę kierowcy i do odpowiedniej złączki dołożyć kawałek kabla zakończonego odpowiednimi konektorami.
I zaczynamy eko-jazdę czyli jak najwyższy bieg a obroty najniższe (oczywiście nie do przesady).
To daje oszczędność w paliwie.
Zasilanie obrotomierza też nie jest problemem.
Z którego złącza ->gdzie- opiszę jutro.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Pablo
Junior
Posty: 114
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 12:54 pm
Posiadany PUG: Jest 205 1.1 look był 205 GL 1.0 TU9A
Numer Gadu-gadu: 8279577
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Wymiana licznika

Post autor: Pablo »

Ja zrobiłem taka przekładkę tylko ze w odwrotna stronę w zegary typu bieda ale po lifcie bez zegarka wstawiłem obrotek ze starych zegarów i działało tylko mnie się nie podobała ta Trzcionka na starym obrotku a na marginesie to na forum ktoś wstawil obrotek z 405 i scorpiona, tak z ciekawości to gdzieś na starym telefonie mam fotkę jak to wygląda po montażu jak się znajdzie to wrzucę :D
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Wymiana licznika

Post autor: borek_wpr »

klekocix -Ty to masz problemy :D :D :D .
Zegarek hałasuje ?. To trzeba go wymontować i naoliwić.
Dwie krople oliwy pod wskazówki. Mam na myśli ośki/tulejki wskazówek. To powinno rozwiązać temat, chyba że wytarły się koła zębate napędu.Jak rozłożyć licznik opisałem -szukaj- licznik dzienny. Jest tam również opisana naprawa mechanizmu kasowania licznika + fotki. Prędkościomierze można przekładać zostawiając swoją skalę. Mechanizm ma swój typ, opis na odwrocie skali.Dla prawidłowego wskazania prędkości powinny być takie same np. 17J.
Manwe zamieścił fotki obrotomierza. Niestety ścieżki łączące są słabo widoczne. Z Twojej fotki wynika że zasilanie jest zrealizowane poprzez ścieżki. Dodatkowe przewody są zbędne. Wystarczy podpiąć kabel sygnałowy 112. Zdejmij obudowę obrotka cyknij fotkę i będzie wszystko jasne.
Kabel 112 wychodzi ze złącza cewki WN i idzie do kabiny. Wyjmij wtyczkę.
Nie pomylić z kablem 112A poz.2
Zdemontuj półkę kierowcy.
Po prawej stronie ( jak była półka kierowcy) odszukaj złącze dziewięcio torowe - P2 / powinien dochodzić tam przewód o nr. 112/ tor. 2
Zdjąć P2 z wieszaka (pociągnąć w dół),rozłączyć. Sprawdzić ciągłość kabla 112 od cewki do złącza P2 miernikiem uniwersalnym. Podłączyć wtyczkę do cewki.
Rozłożyć wtyczkę P 2 w której brak wyjściowego kabla 112 do licznika (odchylić boczne skrzydełka wtyczki i podnieść pokrywkę).
Dołożyć nowy kabel o przekroju 0.75 mm2 z konektorem długości ok. 0,7mb. i zamknąć wtyczkę.
Połączyć złącze P2. Teraz wystarczy poprowadzić go do licznika i podpiąć do odpowiedniej wtyczki. Wtyczki licznikowe są nierozbieralne. Należy wprowadzać przewód od tyłu i do kabla dołączyć konektor
pozyskany np. z zegarka - jeżeli nie wykorzystujemy, wody w filtrze,podgrzewu silnika, świec żarowych. Pora na kawę.
Miłej zabawy przy przekładkach.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana licznika

Post autor: klekocix »

borek_wpr pisze: Miłej zabawy przy przekładkach.

Super opis, wielkie dzięki _O_
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Pablo
Junior
Posty: 114
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 12:54 pm
Posiadany PUG: Jest 205 1.1 look był 205 GL 1.0 TU9A
Numer Gadu-gadu: 8279577
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Wymiana licznika

Post autor: Pablo »

I jak zegary zamontowane????
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana licznika

Post autor: klekocix »

Pablo pisze:I jak zegary zamontowane????
Chwilowo niestety nie, bo leżę w domu z wysoką gorączką :(
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
ODPOWIEDZ