Blokuje się zamek drzwi kierowcy

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Blokuje się zamek drzwi kierowcy

Post autor: klekocix »

Oto część dalsza doprowadzania Juniora do ideału :)

Otóż blokuje mi się zamek drzwi kierowcy. Nie jest to blokowanie się z zimna a coś mechanicznego (tak samo się potrafi zablokować i w -10 na dworzu i w +10 w garażu).

Wygląda to tak, że raz na kilka prób otworzenia samochodu kluczyk zamiast obrócić się i zwolnić lub zamknąć drzwi i rygiel - przekręca się o kilka stopni w prawo i blokuje. Nie mogę wtedy wrócić nim na swoją pozycję, ciężko wtedy wyciągnąć kluczyk z zamka. Musze naprawdę nakombinować się kręcąc z wyczuciem kluczykiem w prawo i w lewo, ruszając ryglem drzwi w górę i w dół aż puszcza.

Czy to już koniec zamka? Nie chciałbym go wymieniać na inny, już teraz mam 3 różne kluczyki do samochodu, 4-ty nie wchodzi w rachubę.

A może wystarczy psiknąć czymś do zamka? I jeśli tak to czym? WD-40? Silikon w sprayu? Oliwa maszynowa?
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Blokuje się zamek drzwi kierowcy

Post autor: borek_wpr »

Możesz popsikać WD. Najprawdopodobniej zaciera się wkładka/bębenek. Na jakiś czas powinno pomóc.
Jeżeli zdecydujesz się na wymianę zamków to kup oryginalne. Koszt ok. 80zł za dwa tj. prawe i lewe drzwi.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blokuje się zamek drzwi kierowcy

Post autor: klekocix »

borek_wpr pisze:Możesz popsikać WD. Najprawdopodobniej zaciera się wkładka/bębenek. Na jakiś czas powinno pomóc.
Jeżeli zdecydujesz się na wymianę zamków to kup oryginalne. Koszt ok. 80zł za dwa tj. prawe i lewe drzwi.

Na razie jakoś zamek zaczął działać bez problemu. Nawet bez psikania czymkolwiek :) Ale zastanawia mnie wymiana wkładów zamków. Czy je kupuje się zawsze w zestawie? Bo mnie interesowałoby zmienić zarówno od stacyjki jak i drzwi oraz klapy, żeby wszystkie były jednakowe...

Obecnie mam właśnie jeden kluczyk od drzwi + stacyjki, jeden od tylnej klapy i jeden od wlewu paliwa.
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Blokuje się zamek drzwi kierowcy

Post autor: borek_wpr »

Z tego co wiem nie ma możliwości kupna kompletu pod jeden kluczyk.
W Warszawie jest kilka firm zajmujących się wymianą/przerabianiem zamków samochodowych.Wpisz w wyszukiwarkę < naprawa zamków samochodowych > i masz listę.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Blokuje się zamek drzwi kierowcy

Post autor: bhejduk »

W moim przypadku, a mialem ten sam problem, poczatkowo myslalem ze to centralny trzyma i dlatego nie chca sie drzwi otwierac. Ostatnie zaciecie zamka zakonczylo sie rozbieraniem drzwi, wyjalem centralny, nic to nie pomoglo, odpialem wkladke, tez nic, zacina sie sam zamek w drzwiach, byc moze ktorys element wytarl sie i juz nie dziala poprawnie. Zdaniem mojego taty, problemem tego zamka jest zebrany w srodku brud.
Bartek jestem.
sziler

Re: Blokuje się zamek drzwi kierowcy

Post autor: sziler »

U mnie w drzwiach kierowcy zamek zablokował się na amen i w ogóle się nie zamyka, ani nie otwiera.
Ostatnio też miałem problemy z zamkiem w drzwiach pasażera i klapie. Zacinał się kluczyk, nie chciał otwierać.
Okazało się, że przyczyną jest wyrobiony kluczyk. Miałem drugi, nie używany i jak je ze sobą porównałem to to w jednym trójkąty, a w drugim kółka.
Z nowym kluczykiem wszystko śmiga bez zarzutu.
ODPOWIEDZ