wyjecie drążków

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
szymon
Junior
Posty: 437
Rejestracja: 25 gru sob, 2010 10:13 pm
Posiadany PUG: 205 GR 1.4 1992
Numer Gadu-gadu: 125384
Lokalizacja: Ostrowiec Św

wyjecie drążków

Post autor: szymon »

koledzy chce wyjąć drążki skrętne bo chce go opuścić tylko nie wiem jak próbowałem wkręcając śrubę przez tulejkę ale nic się nie ruszył a jak tak popatrzyłem to tam jak by była taka podkładka tylko taka pół ścięta i nie wiem co i jak :)
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: wyjecie drążków

Post autor: cyborg »

Powoli, powoli... Chcesz wyjac drazki tylnej belki.. Po pierwsze jeżeli były nie ruszane X lat to nie będzie zadaniem prostym. Zaopatrz się w dużo WD40 czy czegos podobnego, zrob sobie jakiś mlotek bezwladnosciowy na precie gwintowanym M8, i działaj z glowa, bez pochopnych decyzji żeby czegos nie uszkodzić. Zacznij od spryskania wszystkiego co zamierzasz demontować penetrantem. Ta podkladke która widziales musisz wydostać z rowka po uprzednim odkręceniu sruby na Torxa. To sa takie sciete z jednej strony plasterki z mimośrodowo wykonanym otworem, żeby je wyjac musisz je przesunąć w rowku, a wcześniej musisz rowek dokładnie oczyscic. Potem musisz wkrecic pret gwintowany z jakims ciężarkiem w roli młotka bezwładnościowego, i podlewarowac nieco wahacz żeby jego ciezar nie przeszkadzal ci w wybiciu drazka. No a potem już tylko probowac wybijac..;)
szymon
Junior
Posty: 437
Rejestracja: 25 gru sob, 2010 10:13 pm
Posiadany PUG: 205 GR 1.4 1992
Numer Gadu-gadu: 125384
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: wyjecie drążków

Post autor: szymon »

młotek bezwładnościowy jest pożyczony tą śrubę z torxem wykręciłem i tam mnie ta podkładka zdziwiła i myślałem ze z nią drążek wychodzi, to muszę tą podkładkę wyjąć a przed wyjęciem ją wycentrować tak ?
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: wyjecie drążków

Post autor: cyborg »

Dokladnie tak, tzn wycentrować podkladke, wtedy otwor musi być przesunięty względem gwintu
szymon
Junior
Posty: 437
Rejestracja: 25 gru sob, 2010 10:13 pm
Posiadany PUG: 205 GR 1.4 1992
Numer Gadu-gadu: 125384
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: wyjecie drążków

Post autor: szymon »

z belką nie dałem rady poddałem się :( plan jest taki że belkę wycuiągne i oddam mechanikowi
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: wyjecie drążków

Post autor: krzyska »

5kg powinno dać radę, tylko z głową
GTI_Efekt Masy Obrazek
szymon
Junior
Posty: 437
Rejestracja: 25 gru sob, 2010 10:13 pm
Posiadany PUG: 205 GR 1.4 1992
Numer Gadu-gadu: 125384
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: wyjecie drążków

Post autor: szymon »

możecie mi powiedzieć jak tą podkładkę ruszyć bo ja nie mam pomysłu podrzucicie fote
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: wyjecie drążków

Post autor: cyborg »

Podkladka jest przeważnie "przyspawana" przez rdze i piasek z wahaczem, tak ze penetrant, mlotek i kiedyś pusci;)
ODPOWIEDZ