Elektryczne szyby

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
luzak

Elektryczne szyby

Post autor: luzak »

Witam!
Mam problem taki a mianowicie z prawą el. szybą- bardzo ciężko chodzi, z dół jeszcze jakos idzie, w gore tez, ale strasznie wolno. Na szczescie nei trzeba jej pomagać, ale mysle, ze to dla silownika nic dobrego, zauważyłem, że przy podnoszeniu i opuszczaniu podświetlenie przyciskow szyby przygasają strasznie. Czy ktos wie dlaczego tak jest i czym można to leczyć? :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dżon Dobra Nadzieja
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 11 paź pn, 2004 1:15 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dżon Dobra Nadzieja »

Wolno idzie w góre bo silniczek się widocznie męczy :) ... jeszcze na dodatek jak przygasa podświetlenie... Zdejmij boczki i zobacz co może przeszkadzać, przeczyść okolice czy coś, zrób większy luz szybie...
Obrazek  Obrazek


Jestem fanem! Szukalem klubu p205 i go znalazlem 8)7
Spayky

Post autor: Spayky »

myślę że jak jest solidny mróz to szyb się nie opłaca opuszczać, bo jak jest fest przymarznięta to się mechanizm może uszkodzić, jak już musisz to najlepiej przy dobrze nagrzanym wnętrzu. Może wystarczy przesmarować mechanizm
luzak

Post autor: luzak »

Mam garaż, więc to nie jest z mrozu, poza tym szyba od strony kirowcy chodzi bez zarzutów :o
Awatar użytkownika
camel
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 8:24 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Polska

Post autor: camel »

rozbieramy boczek, wykrecamy silniczek, rozbieramy silniczek, czyscimy silniczek i zakladamy spowrotem :D, co najmniej 3 godziny dobrej zabawy gwarantowane. A sprawdz czy tak samo ci|ko chodzi jak u|ywa| przelacznika od strony pasazera. Jak nie to znaczy, ze nie ma styku.
Awatar użytkownika
TOMBIKE
Uzalezniony
Posty: 644
Rejestracja: 12 wrz pt, 2003 6:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: TOMBIKE »

u mnie strasznie ciezko chodzi prawa szyba, silnik w jednym momencie prawie staje, czy to kwestia wyczyszczenia silnika czy jest opor gdzies w prowadzeniach?
Awatar użytkownika
camel
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 8:24 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Polska

Post autor: camel »

u mnie pomoglo czyszczenie
Awatar użytkownika
Kaktus
Maniak
Posty: 1567
Rejestracja: 12 cze czw, 2003 10:26 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Kaktus »

U mnie tez ciezko chodzi prawa szyba - czyzby jakis feler seryjny?!

Smieje sie ze moj samochod to TERMINATOR ;) bo doslownie takie dzwieki dochodza z tej szyby jak ja opuszczam badz podnosze, ze tylko i wylacznie mi sie z robotem kojarza ;)
http://www.k-sport.eu - Budowa Samochodow Wyczynowych, Hamownia, Chip-Tuning.

DEAKTYWUJEMY PROGRAMOWO FILTRY FAP i DPF!!!

"Wygrywa nie ten, kto ostatni zaczyna hamowac, tylko ten kto pierwszy zaczyna przyspieszac" Tomasz Sikora
Awatar użytkownika
Michal gti
Uzalezniony
Posty: 897
Rejestracja: 06 cze pt, 2003 4:32 pm
Posiadany PUG: 205 rallye, 205 GTi, 205 CTi, 205 RG Cabrio, 205 MultiVan, 306 GTi6, 505 GTi, 304 cabrio, 304 coupe
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Michal gti »

U mnie też ciężko chodzi prawa szyba i wydaje dziwne dzwięki :wink: Ale to dlatego, ponieważ prawie nie jest używana, a co innego lewa, idzie jak głupia :)
luzak

Post autor: luzak »

Iveras też mi mówił, że u niego słabo chodzi prawa szyba... no panowie do pracy rodacy :D I chwalic się co jak komu poszło :)
Awatar użytkownika
Kaktus
Maniak
Posty: 1567
Rejestracja: 12 cze czw, 2003 10:26 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Kaktus »

U mnie obie sa uzywane tak samo... ale dziwne to dziwne :)
http://www.k-sport.eu - Budowa Samochodow Wyczynowych, Hamownia, Chip-Tuning.

DEAKTYWUJEMY PROGRAMOWO FILTRY FAP i DPF!!!

"Wygrywa nie ten, kto ostatni zaczyna hamowac, tylko ten kto pierwszy zaczyna przyspieszac" Tomasz Sikora
Awatar użytkownika
Michal gti
Uzalezniony
Posty: 897
Rejestracja: 06 cze pt, 2003 4:32 pm
Posiadany PUG: 205 rallye, 205 GTi, 205 CTi, 205 RG Cabrio, 205 MultiVan, 306 GTi6, 505 GTi, 304 cabrio, 304 coupe
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Michal gti »

Ten typ tak ma :wink:
Awatar użytkownika
TOMBIKE
Uzalezniony
Posty: 644
Rejestracja: 12 wrz pt, 2003 6:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: TOMBIKE »

u mnie cos skrzypi i na 1/4 wysokosci zwalnia a nawet sie zatrzymuje, a skrzypi jakby tarło o drobiny piasku :)
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DJPreZes »

U mnie jak sie wcisnie przycisk to frunie, ze az sie boje, ze gdzies spadnie w otchlan ;) Hehehe...i lewa i prawa idzie tak samo..pieknie i miekko :D
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
IGI
Junior
Posty: 240
Rejestracja: 21 cze pn, 2004 12:38 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: IGI »

heeh u mnie tez prawa ledwo zipie i czasami sie zamknac nie chce
ODPOWIEDZ