Brak świateł pozycyjnych, mijania, długich, klaksonu... help

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Casper
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut ndz, 2015 9:39 am
Posiadany PUG: 205 1.9D 3d
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Brak świateł pozycyjnych, mijania, długich, klaksonu... help

Post autor: Casper »

Panowie ratunku.

Jechałem w niedzielne popołudnie moją 205 i zauważyłem ku mojemu zdziwieniu, że nie mam świateł mijania. Przekręciłem parę razy wajchę po lewej. Rzeczywiście nie ma, jest stop, są migacze, nie ma pozycyjnych z podświetleniem tablicy i zegarów, brak świateł mijania oraz długich. Kilka tygodni wcześniej straciłem również klakson. Po zapoznaniu się z forum wytypowałem przełącznik.

W środku raczej wszystko było ok. Niestety podczas otwierania wyskoczyły mi poszczególne części - trudziłem się z poskładaniem tego przez długi czas, ale się udało. Dla potomnych zamieszczam zdjęcia w celu usprawnienia składania.

Nie mniej jednak wątpiąc w prawidłowe działanie tego elementu zakupiłem nowy. Niestety po podmienieniu wystąpiły te same objawy. Są migacze reszty funkcji lewego pokrętła brakuje. Sprawdziłem okolice przełącznika świateł awaryjnych, ale bezowocnie. Nic się nie zmieniło.

Chciałem zasymulować działanie przełącznika i pozwierałem poszczególne kable ze sobą - i udało mi się włączyć światła pozycyjne poprzez połączenie styków 4-10 oraz mijania w dwóch konfiguracjach 1-10 i 2-10 .
Oznaczenia których użyłem są zamieszczone w tym temacie
http://forum.peugeot205.pl/download/fil ... &mode=view

Bezpieczniki sprawdziłem (te po lewej stronie od kierownicy, innych nie znalazłem).

Bardzo proszę o pomoc o co tutaj chodzi bo mnie już brakuje pomysłów. Mozliwe że nowy przełącznik też jest zepsuty (Valeo).

Z góry dzięki.
Załączniki
DSC_2700.JPG
DSC_2699.JPG
DSC_2697.JPG
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Brak świateł pozycyjnych, mijania, długich, klaksonu...

Post autor: Alimantado »

Może kable już stare i nie łączą ewentualnie brak masy na stykach. Przeglądnij sobie wiązkę ze schematem w ręku.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Casper
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut ndz, 2015 9:39 am
Posiadany PUG: 205 1.9D 3d
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak świateł pozycyjnych, mijania, długich, klaksonu...

Post autor: Casper »

A możliwe jest przy zgubionej masie żebym gmyrając w stykach włączył światła pozycyjne i mijania ?
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Brak świateł pozycyjnych, mijania, długich, klaksonu...

Post autor: mlody333 »

Czeka cię przegląd instalacji elektrycznej, przekaźnik, zimne luty w skrzynce bezpieczników, przerwane kable, brak masy. Może być wszystko i niczego nie da się wykluczyć.
Casper
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut ndz, 2015 9:39 am
Posiadany PUG: 205 1.9D 3d
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak świateł pozycyjnych, mijania, długich, klaksonu...

Post autor: Casper »

Wybrałem się do mechanika, nic nie pomógł bo nie miał czasu. Tak przeleciał po lekach instalacje. Jak odjeżdżałem to nagle same z siebie wszystkie światła wróciły.

Potem w ciągu dnia, kilka razy miałem problem, więc zastosowałem przemoc fizyczną w okolicy skrzynki bezpieczników. Zaowocowało to za każdym razem przywróceniem świateł. Chwilowe rozwiązanie jest :)

Czy skrzynkę bezpieczników można rozmontować czy jest ona tylko do wymiany w przypadku uszkodzenia?
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Brak świateł pozycyjnych, mijania, długich, klaksonu...

Post autor: Alimantado »

Sprawdź czy pomaga poruszanie kablami w tamtej okolicy bo nie koniecznie skrzynka bezpieczników jest uszkodzona może po prostu gdzieś brakuje styku na kablach. Skrzynkę można rozebrać ale z tego co kojarzę to masz tam płytkę z nadrukowanymi ścieżkami. Łatwiej będzie chyba kupić inną i wymienić.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Casper
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut ndz, 2015 9:39 am
Posiadany PUG: 205 1.9D 3d
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak świateł pozycyjnych, mijania, długich, klaksonu...

Post autor: Casper »

Trochę zapieprzu mam i jeżdżę na patencie "wiem gdzie stuknąć", ale w weekend może się uda sprawdzić czy wszystkie elementy mają dobre połączenia.
ODPOWIEDZ