halogeny.

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

halogeny.

Post autor: skola »

Witam dziś podłączyłem halogeny dalekosiężne . Okazało sie ze sa dwie wolne kostki i wystarczyło wpiąć sie w nie i halogeny działają razem z długimi.
Pytanie jeśli było miejsce na ich podłączenie tzn ze żadnego przekaźnika już nie muszę montować?
Długie świeca normalnie tak jak przed połączeniem tylko mam wrażenie ze lamy sie grzeją strasznie bo stojąc przed nimi czułem przyjemne ciepełko.
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Re: halogeny.

Post autor: babelo »

Ja mam właśnie problem z dalekosiężnymi ! Popiołem je bezpośrednio pod zasilanie i na osobny przełącznik i świecą strasznie blado !! Co musze zrobić aby osiągnąć takie światło jakie ma być !!! :?:
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: halogeny.

Post autor: skola »

wbabell pisze:Ja mam właśnie problem z dalekosiężnymi ! Popiołem je bezpośrednio pod zasilanie i na osobny przełącznik i świecą strasznie blado !! Co musze zrobić aby osiągnąć takie światło jakie ma być !!! :?:
a założyłeś przekaźnik? Dużo straty jest właśnie na cienkich kablach i jak nie ma przekaźnika też cienko świecą ...
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Re: halogeny.

Post autor: babelo »

Jaki przekaźnik trzeba tam podpiąć ?
gofer
Junior
Posty: 176
Rejestracja: 11 lis ndz, 2007 11:51 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 look
Numer Gadu-gadu: 3105690

Re: halogeny.

Post autor: gofer »

panowie podstawa to jest dobry przekrój przewodu mysle ze 2,5 w zupełności wystarczy albo nawet 1,5 oddzielny przekaznik sie przydaje oczywiscie ale ja bym go zastosował jesli chciałbym miec halogeny osobno świecone
Awatar użytkownika
Iwan
Junior
Posty: 130
Rejestracja: 29 wrz wt, 2009 9:43 am
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: halogeny.

Post autor: Iwan »

co do przekroju kabla: żarówki 100W, napięcie 12V = 8,4A
bezpiecznie dla DC 1mm2-4A zatem kable min 2mm2
a możecie mi podpowiedzieć pod które kostki trzeba się podpiąć z halogenami?
mile widziane zdjęcia ;)
ODPOWIEDZ