Stacyjka

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Stacyjka

Post autor: cyborg »

Dzis rano jak jechalem do pracy padla mi stacyjka, tzn przy odpalaniu cos jakby peklo lub przeskoczylo w srodku i po wlaczeniu rozrusznika kluczyk nie wrocil sam do polozenia zaplonu, i gdybym go nie obrocil reka w lewo to rozrusznik caly czas by krecil.. Nastepnie po zgaszeniu nie moglem wylaczyc kontrolek, dopiero jak dosc silnie przekrecilem kluczyk to pokonalem opor i kluczyk wrocil na zero. Teraz juz wszystko pracuje luzno zarowno w prawo jak i w lewo no i oczywiscie dalej nie wraca kluczyk z polozenia rozruch. Pytanie-czy ktos grzebal w stacyjce? Chodzi o to czy w ogole warto ja rozbierac i rzezbic, czy wyrzucic i szukac nowej (lub uzywki)? Z jednej strony troche szkoda bo wciaz mam wszystkie 5 zamkow na 1 kluczyk ale jesli nie bedzie wyjscia..
PiotrDiesel
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 29 sty czw, 2009 8:11 pm
Posiadany PUG: GRD i GTD
Numer Gadu-gadu: 296692
Lokalizacja: Dąbrówki Łańcut Podkarpacie

Re: Stacyjka

Post autor: PiotrDiesel »

musiała pęknać sprężynka Tam gdzie dorabiaja klucze czasami dorabiaja stacyjki czy wkładki do kluczy troche drożej bo około 50do 60zł szt
Awatar użytkownika
Paweł
Junior
Posty: 198
Rejestracja: 15 sie pn, 2005 10:23 pm
Posiadany PUG: 205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9)
Numer Gadu-gadu: 46077
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Stacyjka

Post autor: Paweł »

Miałem dokładnie to samo, ale jeździłem z tą usterką do czasu, aż odłamany kawałek sprężyny całkiem zablokował stacyjkę. Kupiłem i zamontowałem używaną, a starą rozebrałem i wygląda na to, że sprężynę od cofnięcia po rozruchu można bez problemu wymienić mając w miarę sprawne ręce. Mojej stacyjki nie ratowałem, bo dodatkowo zablokował się bębenek - jakimś cudem wyszła maleńka sprężynka dociskająca sworznie w bębenku.
205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9Y)
ODPOWIEDZ