Światła dzienne w miejsce halogenów

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: MichalKowalski »

Witam,

wymyśliłem właśnie, żeby do mojego cabrio zamontować w miejsce przeznaczone na halogeny (i firmowo zaślepione dwoma "grillami") światła do jazdy dziennej. Czy ktoś może praktykował takie rozwiązanie? Jakie światła pasują? (mam na myśli oczywiście nie-diodowe)

Wg. polskich przepisów światła te musza gasnąć w momencie zapalania świateł mijania - czy ma sprawdzone sposób na takie ich podłączenie w 205?

Pozdrawiam, MK
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: grzesiek309 »

W przepisach jest dokładnie określone jak mają być zamontowane i w dokładce mogą być za nisko. Podłączenie to bajka. Kupujesz zwykły przekaźnik z dodatkowym stykiem czyli taki który daje na niego prąd na stałe. W momencie gdy otrzyma prąd na cewkę przełącza prąd na drugi styk.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: MichalKowalski »

W rozporządzeniu jest bodajże 250 mm, muszę właśnie zmierzyć jak wysoko są dziury w dokładce.

Opcja z przekaźnikiem jest oczywiście dobra, ale wiem też, że są różne urządzenia "dla leniwych", którym nie chce się ciągać kabli po samochodzie i montować przekaźników.

Pozdrawiam, MK
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: grzesiek309 »

Według mnie to opcja z przekaźnikiem jest najtańsza i najprostsza gdyż wystarczą tylko 3 kable.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
morpheusss
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 25 wrz pt, 2009 2:37 pm
Posiadany PUG: 205 XS '89 TU3M - wrak & 205 XL TU3M & 205 Look TU3M
Numer Gadu-gadu: 2292990
Lokalizacja: Mikołów

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: morpheusss »

kuźwa... a w jakim celu pchasz światła do jazdy dziennej do dokładki? Koniecznie chcesz być mniej widoczny i stwarzać zagrożenie na drodze?? Tak samo jak tjuningowcy z ksenonami H4 rażącymi nawet w ciągu dnia (nie wspominam o nocy) Jak widzę kretynów z kombinowanymi światłami to mnie zalewa.
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: skola »

wstaw sobie diodowe w dokladke ale tak w ta kratke gdzie idzie to na chlodnice nie w miejsce halogenow dalekosieznych ....

te diodowe sa takie plaskie wysokie na 4 cm dlugie chyba na 10 cm

http://moto.allegro.pl/swiatla-do-jazdy ... 38926.html
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
Awatar użytkownika
morpheusss
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 25 wrz pt, 2009 2:37 pm
Posiadany PUG: 205 XS '89 TU3M - wrak & 205 XL TU3M & 205 Look TU3M
Numer Gadu-gadu: 2292990
Lokalizacja: Mikołów

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: morpheusss »

Ta... cudowny opis. Szczególnie stwierdzenie że auto będzie lepiej widoczne, a prawdopodobieństwo wypadku spada o 58%. Dziennie mijam w drodze do pracy kuriera DHL który ma takie diodówki i z daleka wogóle tych świateł nie widać. Bzdura jakich mało. Powinni wprowadzić nakaz użuwania świateł mijania do jazdy w dzień i kropka. Jeśli ktoś narzeka na finansowe obciążenie z tego względu to niech sie przesiądzie na rower, nikt nie każe mu jeździć samochodem.
I nie myślcie że odezwałem się żeby popluć na innych, poprostu uważam że jest to ważna kwestia dla bezpieczeństwa kierowcy i otoczenia.
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: Marin205 »

sorry ale dla mnie to jak montować lisią kitę, spojler, naklejki płomieni przy nadkoloach i inne badziewie

kup sobie lepiej (to będą wydane lepiej pieniądze) raz na jakiś czas nowe żarówki na stacji benzynowej po 8,5 zł za sztukę, co jakiś czas nowe wycieraczki, a nie kombinuj z lampami do jazdy dziennej

założysz i będziesz się zastanawiał czy już jest wystarczająco ciemno by się przełączyć na zwykłe lampy

zaoszczędzić na paliwie to może i trochę zaoszczędzisz, ja myślę że lepiej zainwestować w inne elementy które mogą mieć wpływ na spalanie,

albo zacznij systematycznie sprawdzać ciśnienie w oponach - też da się dzięki temu zaoszczędzić lub kup sobie następne opony z typu eko - np: Fulda ECOControl

według mnie ory zaślepki są o wiele ładniejsze niż jakieś ledowe badziewie
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: MichalKowalski »

No cóż, ja osobiście jestem ogólnie za zniesieniem nakazu używania świateł w dzień. I nie ze względu na oszczędność paliwa, ale na fakt, że przez to że niektórych widać lepiej, to inni, słabsi mogą nie być w ogóle zauważeni (zwłaszcza piesi i rowerzyści, a zaliczam się regularnie do obydwu tych grup).
Diody wykluczyłem w pierwszym poście.
Natomiast możliwość kupienia przez Parę oryginalnych SIEMów spowodowała, że post jest nieaktualny - obecnie w piwnicy w pudełeczka leży komplet i czeka na montaż ;-)

MK
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: Lord Devil »

I dobrze, ze tak to sie zakonczy, a swiatla maja byc wlaczone all 24h. W koncu i piesi i rowerzysci nie poruszaja sie tak szybko jak auta z przeciwka :roll:
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Draxter
Junior
Posty: 331
Rejestracja: 11 cze pt, 2010 6:36 pm
Posiadany PUG: był 205 GTI jest 106 Rallye ph1
Numer Gadu-gadu: 27279
Lokalizacja: polska centralna

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: Draxter »

Ze swiatlami do jazdy dziennej jest podobnie jak z gustem - kazdy ma na ich temat inne zdanie.
W jednym aucie mialem, mam i bede mial ze wzgledu na moja wygode.
W 205 nie bedzie bo moim zdaniem do tego auta nie pasuja takie swiatla (to moje zdanie) a na tyle ile jezdze to moge je wlaczyc :P

Oczywiscie mowa o swiatlach z prawdziwego zdarzenia z wymaganymi homologacjami.
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia."
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: MichalKowalski »

Lord Devil pisze:I dobrze, ze tak to sie zakonczy, a swiatla maja byc wlaczone all 24h. W koncu i piesi i rowerzysci nie poruszaja sie tak szybko jak auta z przeciwka :roll:
Ale sprzątnięcie takiego przez kierowcę, który nie zauważy wśród świecących świateł innych samochodów prawie zawsze kończy się tragicznie.

Inna sprawa, że ja we wszystkich swoich rowerach przeszedłem na dynamo w piaście i po drogach publicznych nawet w dzień jeżdżę z włączonymi światłami.

MK
Awatar użytkownika
rallye
Uzalezniony
Posty: 834
Rejestracja: 08 cze pt, 2007 11:57 am
Posiadany PUG: 205 GTi Export 1.9 >< 205 Gentry
Numer Gadu-gadu: 3612169
Login tlen: fastadi
Lokalizacja: Frankfurt am Main / Wrocław

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: rallye »

http://www.prokapitalizm.pl/swietlny-przekret.html

polecam lekturę :wink: :wink:

ja nie używam żadnych świateł i mam gdzieś mandaty,
Fast Garage ... in progress
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: Para »

Rallye, zamrugają cię na śmierć !!! :) Co drugi samochód cię będzie męczył aż zapalisz :mrgreen:
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Światła dzienne w miejsce halogenów

Post autor: Marin205 »

Para pisze:Rallye, zamrugają cię na śmierć !!! :) Co drugi samochód cię będzie męczył aż zapalisz :mrgreen:
prawda, nie da się jeździć bez bo co chwilę ktoś do Ciebie mryga i nie wiesz czy to o światła czy to o to że stoją
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
ODPOWIEDZ