Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opcje?

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
Awatar użytkownika
Dijx
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 08 wrz czw, 2011 8:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opcje?

Post autor: Dijx »

Aloha

Odkąd przestawiliśmy czas i dziwnie wcześnie robi się ciemno zdałem sobie sprawę, jak kiepsko świecą reflektory.
W wolnej chwili je wyjmę i dokładnie wyczyszczę (może trochę podpoleruję, jak dorwę końcówkę na wiertarkę), ale patrząc na stan odbłyśnika wydaje mi się, że za wiele nie zwojuję - chyba, że się mylę?

Dlatego pytanie:
- czy opłaca się szarpać zamienniki z allegro za ~40zł sztuka?
- czy raczej oddać lampy do regeneracji, jeżeli tak, ktoś poleci firmę, która zrobi to dobrze i nie zedrze?
- a może jakaś trzecia opcja? Co oprócz mycia i lekkiej polerki odbłyśnika mogę zrobić samemu?
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: grzesiek309 »

Jak zamienniki to tylko lepszej jakości, DEPO lub TYC. Te najtańsze czasem nawet homologacji nie mają 8)7 Regeneracja samego odbłyśnika jest IMO mało sensowna bo i tak efekt zmatowiały klosz popsuje :( Do odbłyśnika się sam nie dotykaj :N Warstwa chromu jest tak cienka i delikatna, że zarysujesz ją palcem a próbując spolerować po prostu zetrzesz.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
dexen
Junior
Posty: 453
Rejestracja: 23 paź ndz, 2011 4:12 pm
Posiadany PUG: XS '91r; Xsara VTS '00r
Numer Gadu-gadu: 3222175
Lokalizacja: Szczecin

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: dexen »

Kolega polecał mi Osram Nightbreaker Plus. Świecą intensywniej, ale za to są trochę mniej trwałe. Philips robi podobne wynalazki jako X-treme Vision.

http://allegro.pl/osram-nightbreaker-pl ... 64513.html
return -ENOCOMPREHEND; || my other ride is a Kerbal Space Program rocket ^^
Awatar użytkownika
Dijx
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 08 wrz czw, 2011 8:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: Dijx »

Też się zastanawiałem, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby wymiana samej żarówki na intensywniejszą wydatnie poprawiła sprawność reflektora.

TYC jak patrzę nie majątek, 66zł sztuka. Z drugiej strony x2, a za 150 mam rozrusznik po regeneracji, który też muszę zrobić. Tylko co najpierw...
Awatar użytkownika
dexen
Junior
Posty: 453
Rejestracja: 23 paź ndz, 2011 4:12 pm
Posiadany PUG: XS '91r; Xsara VTS '00r
Numer Gadu-gadu: 3222175
Lokalizacja: Szczecin

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: dexen »

Światło emitowane ::= światło generowane * sprawność reflektora. Zwiększ jeden składnik, wzrasta efekt końcowy.

Co więcej, Światło widziane ::= światło emitowane * czułość ludzkiego oka dla danej długości fali. Oko wydaje się lepiej reagować na światła idące w kierunku `zimnych' barw (wyższa temperatura światła wyrażona w Kelvinach).

Czekam na wypłatę i kupuję Nightbreakery (lub te Philipsa). U mnie chyba jest źle ustawiona wysokość -- wydają się świecić zbyt nisko, a manualna regulacja z kabiny /oczywiście/ nie działa -_-'
return -ENOCOMPREHEND; || my other ride is a Kerbal Space Program rocket ^^
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: RafGentry »

Tych najtańszych zamienników nie polecam. Wyglądają co prawda fajnie, świecą też OK - jeśli od razu dokupisz dobre żarówki - ale ich jakość woła o pomstę do nieba...
Ja jeździłem kiedyś z zamiennikami rok - może półtorej. W jednym szkło pod wpływem temperatury odkleiło się od reszty lampy. Najpierw klej, na którym się trzymało zrobił się miękki jak guma do żucia, a następnie puścił całkowicie. W efekcie brat w prezencie przyniósł mi szkło prawej lampy, które zgubiłem jadąc kiedyś do domu.
Tyc z tego co widziałem wygląda solidniej, choć nie ulega kwestii, że nie ma to jednak jak Valeo...
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: cejot »

Lampy firmy TYC są bardzo porządnie wykonane, używałem je i szczerze polecam. W połączeniu z Philips BlueVision świeciły rewelacyjnie.

Jeśli ktoś nie jest maniakiem oryginalnych części to TYCe przy swojej niewysokiej cenie są idealnym rozwiązaniem. :)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Dijx
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 08 wrz czw, 2011 8:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: Dijx »

dexen pisze:Światło emitowane ::= światło generowane * sprawność reflektora. Zwiększ jeden składnik, wzrasta efekt końcowy.
I tak, i nie. Mam latarkę na power ledzie, która świeci naprawdę fajnie. Natomiast jak ściągnąłem z niej główkę z odbłyśnikiem w celu przeczyszczenia szybki od środka, to niestety miałem problem ze znalezieniem owej szybki, (która wypadła mi z rąk) przy świetle samej ledy bez reflektora. Co prowadzi do konkluzji, że owo równanie nie może być prawdzwie, bo gdyby jeden z czynników wynosił zero, to tyle wynosiłby cały iloczyn a tak przecież nie jest, bo żarówka pozbawiona reflektora jednak świeci ;]

Mamy kogoś na forum, u kogo mogę kupić TYCe?
Awatar użytkownika
mulec
Junior
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty wt, 2014 8:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 XR (91'), 205 1.8D Mito (95')
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: mulec »

Czyli podsumowując reflektory TYCa można zakładać i nie powinno być źle? Poważnie zastanawiam się nad ich zakupem bo w nocy to ja nic nie widzę ;p. Wie ktoś może czy przy nowych kierunkowskazach (zamiennikach) jest ten "dzyndzel" do zaczepienia reflektora? Bo mi się ostatnio urwało...
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: grzesiek309 »

Mam TYCe i uważam, że jak za tą cenę nie są złe. Wykonanie na niezłym poziomie, wytrzymałość na zużycie trudno określić, ale kilka lat powinny wytrzymać :)
Kierunki mają uchwyty do lamp, ale niestety te lubią się łamać.
Moje DEPO po jednym demontażu już ich nie mają 8)7
No ale za cenę 6-ciu piw nie ma co oczekiwać cudów :wink:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
mulec
Junior
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty wt, 2014 8:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 XR (91'), 205 1.8D Mito (95')
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: mulec »

Kupowałeś na allegro czy przez jakiś sklep internetowy/stacjonarny?
Awatar użytkownika
Dijx
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 08 wrz czw, 2011 8:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: Dijx »

Temat trochę stary, ale..

Zamówiłem wówczas TYCe, ale zwróciłem je, bo mnie ich jakość nie satysfakcjonowała. Co prawda nie wyglądały, jakby klosz miał się zaraz odkleić, ale zgrzewy były brzydkie, dużo nadmiarowego plastiku i miałem obawy, czy je zamontuje bez przycinania i szlifowania tu i ówdzie (może na wyrost, ale miałem)
Akurat było zamówienie grupowe i kupiłem valeo - nie były wówczas dużo droższe.

PS. Ja kupowałem swoje TYCe od poznańskiej hurtowni mokar na allegro. Dostałem od nich wówczas (jak je zwracałem) info, że TYC do aut starszych, niż ileśtam nie robi swoich produktów, tylko konfekcjonuje zamienniki jakiegoś chińskiego producenta. Po prawdzie jakość TYC do np. astry II, a jakość tych lamp do Puga 205, czy kierunków do BMW 323ti, którym teraz jeżdżę, to dwie różne sprawy. Kierunkowskazy TYC do BMW też oddałem, bo ich wykonanie było mocno średnie - tyle że tu różnica w cenie była kurde prawie sześciokrotna.
Awatar użytkownika
mulec
Junior
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty wt, 2014 8:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 XR (91'), 205 1.8D Mito (95')
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: mulec »

no właśnie na allegro znalazłem 2 aukcje z TYCiem, i wyglądają podejrzanie szczególnie że w opisie aukcji jest napisane że licytuje się sztuki ze zdjęcia(niby nowe). Tych o których pisaliście wcześnie DOPE nie mogę znaleźć ale popytam jeszcze w sklepach z częściami.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: grzesiek309 »

Ja kupiłem w hurtowni w Białymstoku i zapłaciłem ok 60zł za sztukę (Valeo obecnie ponad 150 :wink: )

Miałem w rękach mnóstwo lamp oryginalnych i zamienników i z doświadczenia mogę powiedzieć, że TYCe do 205 czysto kosmetycznie odbiegają jakościowo od oryginału.
Na pewno są lepsze od Neolite, Artec (?) i wszelkiej maści produktów sygnowanych logo Polcar.

p.s.
Ustawiałem światła 2 razy i na dwóch różnych maszynach rozkład światła był w porządku.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Reflektory - regeneracja, zamienniki, jeszcze jakieś opc

Post autor: d_ARC »

Dijx pisze:Też się zastanawiałem, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby wymiana samej żarówki na intensywniejszą wydatnie poprawiła sprawność reflektora.

TYC jak patrzę nie majątek, 66zł sztuka. Z drugiej strony x2, a za 150 mam rozrusznik po regeneracji, który też muszę zrobić. Tylko co najpierw...
A myślałeś o przeglądzie elektryki? Posprawdzaj i przeczyść styki, masy, zakonserwuj pastą miedziową, gdzie trzeba polutuj. Wszyscy chcą wymieniać lampy, a zapominają o podstawach. U mnie różnica była po takim zabiegu i wyczyszczeniu lamp kolosalna.
ODPOWIEDZ