Plastikowe ramki halogenów z drukarki 3D

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Plastikowe ramki halogenów z drukarki 3D

Post autor: MichalKowalski »

We wszystkich moich 3 Pugach ramki halogenów są w stanie od kiepskiego do agonalnego. Nawet ory SIEMy zaczęły korodować po 4 latach i to pomimo nie jeżdżenia po polskiej zimie!
Tak mnie naszła taka myśl: czy ktoś eksperymenował z wydrukowaniem ich na drukarce 3D? Nawet jeśli taki plastik jest za wiotki to można to od biedy na silikon przykleić.
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: Plastikowe ramki halogenów z drukarki 3D

Post autor: PrezesBednarz »

Jeśli chce Ci się zrobić model to wydrukuje do testów i Ci wyślę.

Wszystko zależy od filamentu. zasadniczo wiotkie na takiej powierzchni może być, ale moje wydruki trzymają się dość dobrze.
Możemy poeksperymentować.

Trzeba się liczyć z tym, że zrobimy grubszą ramkę, tak cienka jak z blachy nie wyrobi na bank. Mam czarny filament, także nie byłoby problemu i można pominąć kwestie malowań.
Po umieszczeniu wydruku w oparach acetonu można uzyskać połysk.
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Plastikowe ramki halogenów z drukarki 3D

Post autor: MichalKowalski »

Nie to żebym miał czas robić model, ale z drugiej jak pomyślę o renowacji ramek w 3 samochodach to może to zająć więcej czasu.
ODPOWIEDZ