Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
emilmc
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis ndz, 2012 12:44 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Jelenia Góra / Warszawa

Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: emilmc »

Witam.
Gdy opisywałem mojego XS, obiecywałem że zajmę się jego stroną techniczną. Prace powoli ruszają. Pełną parą od soboty, ale już dzisiaj dzięki Mateon - owi, zakładam oryginalną kierownice od XS (zaślepka tymczasowo z GTI i chętnie się zamienię na iksa), w środę wyśle mi belkę (montaż ok. wtorku), dzisiaj wieczorem wymienię na nową, pompę paliwa (podejrzenie że to przez nią silnik dostaje paliwa), oraz zestawy naprawcze do zacisków ham. Mam już nowe amortyzatory tylne, łańcuch rozrządu z zębatkami i napinaczem, sprzęgło, osłony na przekładnie kierowniczą, linkę prędkościomierza. Uszczelki i uszczelniacze półosi będą dobrane na bieżąco. Jutro chłopaki z serwisu sprawdzą i ewentualnie wymienią czujnik temperatury, termostat i wiatrak (auto osiąga temperaturę powyżej 90 stopni, a spod maski wydostaję się para. )W przyszłym tygodniu zlikwiduję jedyne poważne ognisko korozji, spoleruję auto mechanicznie, zamówię śruby do alusów (zmiana dopiero na wiosnę bo mam oponki letnie Micheliny MXT 155/70/13) i tyle :). Na wiosnę będzie zrobione zabezpieczenie antykorozyjne, przewody hamulcowe i naprawiona tapicerka. Najgorsze w tym moim aucie są liczne upierdliwe wgniotki które bardzo ciężko będzie wyprowadzić, ale tym będę się martwił na końcu :) A jak śniegi odpuszczą, będzie rozbrzmiewał ryk leżaka i pisk opon na Karkonoskich serpentynach ;)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: RafGentry »

Ja bym dopisał jeszcze jeden punkt.
"Wkleję do tematu zdjęcia, żeby ekipa z forum zobaczyła mojego Puga na własne oczy" :lol:

Powodzenia w pracach. Sporo tego sobie zaplanowałeś...
Jaki kolor tej zaślepki potrzebujesz? Szarą czy czarną? :)

Aha - będziesz robił jakieś większe przeróbki/swapy, czy raczej trzymasz 205-tkę w oryginale? Bo jeśli oryginał, to trzeba Cię przenieść do "Nasze Auta"
:W
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: operatorbazooki »

to chyba jednak nie do działu projektów;/
emilmc
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis ndz, 2012 12:44 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Jelenia Góra / Warszawa

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: emilmc »

Zostawiam auto w oryginale, potrzebuję kolor szary i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu :)
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: Pluto »

Karkonowskie sperpentyny to jest to :)
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
emilmc
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis ndz, 2012 12:44 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Jelenia Góra / Warszawa

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: emilmc »

Prace nad autem trwają. Jak to w leciwych autach bywa, pojawiło się wiele zmian :).
Jak narazie zrobiono:
Uszczelnienie silnika na prawej osi, zrezygnowałem z wymiany łańcucha, bo po zdjeciu jego pokrywy okazało się że wyglada lepiej niz kupiony (niespodzianka). Okazało się jednak że trzeba wszystko uszczelnić łącznie z uszczelką na pokrywie łańcucha, regulacja zaworów i wymiana uszczelki pod pokrywa zaworów.
Wymiana prawego drążka kierowniczego (niespodzianka),
Sztywnych i miękkich przewodów hamulcowych oraz linek hamulca ręcznego (niespodzianka),
Ostatniego tłumika, podkładek na wybieraku skrzyni biegów (niespodzianka)
oleju, płynów eksploatacyjnych,
belki tylnej wraz z amortyzatorami,
cylinderków w bębnach (niespodzianka),
linki prędkościomierza (przestała skakać strzałka prędkościomierza ale nadal nie podlicza km...)
Obyło się bez wymiany sprzęgła.
Pomimo że jest troche lepiej, gaźniki cały czas łapią lewe powietrze. Samochód nie ma wolnych obrotów. na ssaniu 1500-2000 na wolnych 1200-1500, jak spada do 1000 do słychac wyraźnie tylko 3 gary pracujące.
Zacieki na zdjęciach to efekt środków antykorozyjnych i zabezpieczających :)
Załączniki
2013-02-05 11.51.24.jpg
2013-02-05 11.51.39.jpg
2013-02-06 09.39.32.jpg
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: Manwe »

ostatnio odkryłem, że w leżaku jest jedno więcej miejsce gdzie występują tulejki w wybieraku, zaraz przy obudowie skrzyni a właściwie na obudowie dyfra przy najmniejszym cięgienku
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: BzyQ »

Całkiem ładny spód bagażnika :) , z którego on jest roku :?: Zrzuć sobie kiedyś przy okazji bak bo tam też ruda się lubi pojawiać .
2.9 V6 ot co !
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: Manwe »

wygląda na przejściówkę czyli końcówka 80 początek 90, 1989 :?:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
emilmc
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis ndz, 2012 12:44 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Jelenia Góra / Warszawa

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: emilmc »

Rocznik '88. Bak zjechał na dół, ale tylko po to żeby przepuścić przewody. Z grubsza nic nie widziałem, więc mam nadzieje że stan jest jak pod belką :)
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: Manwe »

no nad bakiem jest tylko zapylona blacha oryginalnie wiec jak jest ruda to raczej widać
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
emilmc
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis ndz, 2012 12:44 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Jelenia Góra / Warszawa

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: emilmc »

Dodam, że dzisiaj testowałem auto na okolicznych serpentynach. Jest czadowe, w związku z załączeniem 3-go biegu ma juz 80-100 km/h(kreci do 120 km/h), 4 - 130-140...po prostu ekspress. 140 to chwila. Doskonale prowadzenie z delikatna podsterownoscia na mocniejszych zakretach. Musze podregulowac swiatla. bo teraz sa ustawione do lezacej belki. Blagam szukam halogenow dalekosieznych....gdyby ktos cos kiedys.....
Awatar użytkownika
Artur309GTI
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 14 wrz pt, 2012 10:43 pm
Posiadany PUG: 309 GTI
Numer Gadu-gadu: 5021106
Lokalizacja: Jelenia Góra / Zielona Góra

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: Artur309GTI »

Pozdrawiam Jelenią Górę :) Mamy po sąsiedzku :) Powodzenia przy pracach i jak coś to mam prawie nowe cylinderki hamulcowe :) Kupiłem, pojeździłem chwilkę i wpadła belka z tarczami a cylinderki leżą :)
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Jak obiecałem tak robię - 1.4 Leżak ;)

Post autor: scaliburgreg »

Z zewnątrz wyglądaj jak mój :) Daj jeszcze fotki wnętrza i tego co pod maską.

Swoją drogą chyba założę wiosną dla testu takie malutkie koła i sprawdzę jak będzie wtedy przyspieszał. Myślę, że mógłby być zagrożeniem dla 1.6 GTi :mrgreen:
Obrazek
ODPOWIEDZ