Black 205 GTI 1.9 - P3XY - 2.0 GTI6 projekt

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
stef
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 18 gru sob, 2004 5:50 pm
Posiadany PUG: 205mi16
Numer Gadu-gadu: 4896812
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - 2.0 GTI6 projekt

Post autor: stef »

2mouse chyba trochę za bardzo kombinujesz :) oczywiście można kupić specjalnie dedykowany do aut sportowych i wtedy faktycznie koszt oscyluje w granicach 800-1000zł albo po prostu kupić na allegro żelowy 20Ah do motocykla za 150zł do tego prostownik i już. Ja zamierzam pójść właśnie tą sprawdzoną przez wielu drogą :) Oczywiście można założyć coś trochę większego. Taka żelówka daje radę o dziwo nawet w daily driverach.
Obrazek
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - 2.0 GTI6 projekt

Post autor: 2mouse »

stef pisze:2mouse chyba trochę za bardzo kombinujesz :) oczywiście można kupić specjalnie dedykowany do aut sportowych i wtedy faktycznie koszt oscyluje w granicach 800-1000zł albo po prostu kupić na allegro żelowy 20Ah do motocykla za 150zł do tego prostownik i już. Ja zamierzam pójść właśnie tą sprawdzoną przez wielu drogą :) Oczywiście można założyć coś trochę większego. Taka żelówka daje radę o dziwo nawet w daily driverach.
Skoro ktoś to sprawdził, to dobrze. Wg tego, co słyszałem takie żelówki (żelówki, nie AGM!) mają za małą wydajność prądową i przy rozruchu padają. Inna rzecz, że żeby poruszyć XU to niedużo trzeba. 8) A taki porządny do obciążeń przystosowany, to np: http://e-battery.pl/akumulatory-optima/ ... 100ah.html
Mnie w tym wszystkim chodziło przede wszystkim o niską masę, czego żelowy o rozsądnej pojemności nie zapewni. A litowo polimerowy to tak jak pisałem, koszty kosmiczne... :N
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - 2.0 GTI6 projekt

Post autor: Para »

Zapomniałem dodać, że problem przerywania został chyba rozwiązany, trochę nie chce za wcześnie się cieszyć, ale wygląda na to że wszystko wróciło do normy i samochód już nie przerywa.

Pomogła wymiana filtra i przeczyszczenie przepustnicy.... :roll:
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
stef
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 18 gru sob, 2004 5:50 pm
Posiadany PUG: 205mi16
Numer Gadu-gadu: 4896812
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - 2.0 GTI6 projekt

Post autor: stef »

hm no to ciekawe ... oby to było to. Czyli teraz auto jeździ tak jak powinno? Przypomnij Para jakie tam wartości na hamowni wyskoczyły bo z tego co pamiętam to coś nie do końca było tak z samochodem a może nawet samym shamowaniem?
Obrazek
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - 2.0 GTI6 projekt

Post autor: kubas »

a ja mam aku z matiza :) i waży mało i był tani i nie ma problemu żeby odpalić furę przy -20 :) Bosch ;)
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - 2.0 GTI6 projekt

Post autor: Para »

stef pisze:hm no to ciekawe ... oby to było to. Czyli teraz auto jeździ tak jak powinno? Przypomnij Para jakie tam wartości na hamowni wyskoczyły bo z tego co pamiętam to coś nie do końca było tak z samochodem a może nawet samym shamowaniem?
Po wymianie filtra i czyszczeniu przepustnicy auto jezdzi bardzo plynnie i nie ma przerw w mocy tak jak to kiedys mialo miejsce, nic innego nie robilem wiec obstawiam ze w tym brudzie byl problem? Moze cos blokowalo przepustnice ?

Wykres jest tutaj, dzieki za zainteresowanie http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 23#p290223 chyba wyglada wporzadku?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
xtrack
Uzalezniony
Posty: 667
Rejestracja: 15 wrz pt, 2006 2:48 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - 2.0 GTI6 projekt

Post autor: xtrack »

Para pisze:
stef pisze:hm no to ciekawe ... oby to było to. Czyli teraz auto jeździ tak jak powinno? Przypomnij Para jakie tam wartości na hamowni wyskoczyły bo z tego co pamiętam to coś nie do końca było tak z samochodem a może nawet samym shamowaniem?
Po wymianie filtra i czyszczeniu przepustnicy auto jezdzi bardzo plynnie i nie ma przerw w mocy tak jak to kiedys mialo miejsce, nic innego nie robilem wiec obstawiam ze w tym brudzie byl problem? Moze cos blokowalo przepustnice ?

Wykres jest tutaj, dzieki za zainteresowanie http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 23#p290223 chyba wyglada wporzadku?
bardzo czesto przy seryjnym ukladzie odmy nastepuje zabrudzenie czujników w przepustnicy...prawdopodobnie u Ciebie wlasnie tak było...do mycia przepustnic stosujemy tylko i wyłacznie odłuszczacz sylikonowy badz benzyne ektrakcyjna,nitro moze uszkodzic plastikowe elementy ... dotyczy to głownie nowszych jednostek gdzie wszytsko jest zespolone (tps, czujnik baryczny, czujnik termiczny)dlatego warto stosowac catch tank zeby nalot nie zbierał sie na łopatce przepustnicy i czujnikach
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Black 205 GTI 1.9 - P3XY - 2.0 GTI6 projekt

Post autor: sekator »

ehh, z tymi akumulatorami ..... :-(
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
ODPOWIEDZ