GEJTRY - neverending story

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: Munne »

Zapowiada sie ciekawie, bede sledzil temat powodzenia!
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: Para »

Trzeba Rafałowi przyznać, że uparty z niego człowiek. Upominaliśmy go wielokrotnie o tych zawiasach, ale widocznie miał inne sprawy na głowie :( Całe szczęście, że nikomu nic się nie stało bo brzmi to dosyć niebezpiecznie.
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: Stopx »

Niebezpieczny byl fakt,ze zatrzymaly sie za nami dwa auta :cry: Juz myslelismy, ze sie do konca zycia nie wyplacimy, az tu nagle...fart. Maska nie odpadla, szyberdaszek i szyba ocalone, autka za nami w calosci :) Ile łez zostalo wylanych tej nocy nikt nie zliczy....Ale robiac bilans zyskow i start i tak wyszlo niezle :)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: RafGentry »

Michał, śledziłeś temat i sam wiesz dobrze, że były ważniejsze rzeczy do zrobienia niż zawiasy. Wpakowałem w samochód masę pieniędzy, zrobiłem naprawdę dużo rzeczy mechanicznych. Jak na początku bałem się jeździć tym autem, tak później zapuszczałem się swobodnie w różne zakamarki, bo byłem pewien, że mnie dowiezie, a nie zawiedzie (nie licząc pamiętnej linki sprzęgła nad Soliną, ale to było dawno i nieprawda :)

Jak kupiłem Gentry, to nie miało ono chłodzenia, hamulców, zawieszenia (przód i tył), wspomaganie ledwo działało, sprzęgło umierało, a i rozrząd prosił się o robotę. Żeby tylko wymienić najpilniejsze sprawy.
Maskę miałem robić, nawet Manwe potwierdzi, że byłem umówiony na termin do blacharza, ale kupiłem CTI i się spłukałem. Nie starczyło kasy na zrobienie zawiasów.

Paradoksalnie okazuje się, że uratowało to oryginalną szybę i dach. Może to nawet lepiej. Bardzo mi przykro, że maska otworzyła się na trasie, ale co ja teraz mogę poradzić...

Cieszę się jednak, że początkowe trudności nie zniechęciły nabywców i auto będzie piękniało. I tak mają lepiej, niż ja na początku mojej przygody z Gentry :)
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4906
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: moralez »

Para pisze:Maska poleciala na przednia szybe ??? Przy takiej predkosci to pewnie po szybie i dach uszkodzony ? Mam nadzieje, że aż tak źle nie było i maska się zatrzymała na zabezpieczeniu ? Miałem tak w S16, co kilkaset kilometrów na Euro Tripie miałem przymusowy PitStop i domykanie maski.
do 100km/h maska opiera sie o uchwyt anteny i delikatnie wgniata dach wokół niego , z autopsji :roll:
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: Stopx »

Chwała ci Rafał że nie założyłeś nowych zawiasów _O_
Nie ma tu twojej winy :) naprawde zrobileś bardzo duzo dla Gentrego :)

Ps.My się juz zajmiemy pomalowaniem budy i założeniem czarnych poszerzeń :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czak
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 4:12 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gentry
Numer Gadu-gadu: 2757168
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: Czak »

Jak kupiłem Gentry, to nie miało ono chłodzenia, hamulców, zawieszenia (przód i tył), wspomaganie ledwo działało, sprzęgło umierało, a i rozrząd prosił się o robotę. Żeby tylko wymienić najpilniejsze sprawy.
Maskę miałem robić, nawet Manwe potwierdzi, że byłem umówiony na termin do blacharza, ale kupiłem CTI i się spłukałem. Nie starczyło kasy na zrobienie zawiasów.


Kurczę, a ja myślałem że mój to jakiś mocno po przejsciach, ale widać Gentry tak mają, że trzeba przy nich porobić.
Chwała ci Rafał że nie założyłeś nowych zawiasów _O_
Nie ma tu twojej winy :) naprawde zrobileś bardzo duzo dla Gentrego :)

Ps.My się juz zajmiemy pomalowaniem budy i założeniem czarnych poszerzeń :mrgreen:


Czekam na efekt :)
Awatar użytkownika
MiceK
Maniak
Posty: 1969
Rejestracja: 30 lip pt, 2010 2:10 pm
Posiadany PUG: MG ZR 1.4 16v
Numer Gadu-gadu: 1295187
Lokalizacja: Warszawa/okolice
Kontakt:

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: MiceK »

Mało tego, że maski otwierają się w takim zakresie predkości... Ja również wracając świeżo zakupionym CTI zostałem zaskoczony jej otwarciem 2 km. od domu :)
parking lotnisko modlin http://lotnisko-modlin.org/
taxi lotnisko modlin http://taxitransfer24h.pl/
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: Stopx »

MiceK pisze:Mało tego, że maski otwierają się w takim zakresie predkości... Ja również wracając świeżo zakupionym CTI zostałem zaskoczony jej otwarciem 2 km. od domu :)
Powinnismy zalozyc nowy watek pt. "Otwierajace sie maski w nowonabytych PUGach" :P

Malo tego 2 dni po zdarzeniu juz nowa czekala na zalozenie, ale u blacharza okazalo sie, ze nie pasi i nijak jej sie wpasowac nie da :evil: Do tego problemik z doborem lakieru- w jednym miejscu nie chcieli sie podjac ("Panie ja to bede ze trzy dni i trzy noce dobierac, a i tak kolor bedzie sie roznic") natomiast w drugim spiewneli bajońska sumkę... No coz i tak go kochamy :D
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: kubas »

stopx pisze:
MiceK pisze:Mało tego, że maski otwierają się w takim zakresie predkości... Ja również wracając świeżo zakupionym CTI zostałem zaskoczony jej otwarciem 2 km. od domu :)
Powinnismy zalozyc nowy watek pt. "Otwierajace sie maski w nowonabytych PUGach" :P

Malo tego 2 dni po zdarzeniu juz nowa czekala na zalozenie, ale u blacharza okazalo sie, ze nie pasi i nijak jej sie wpasowac nie da :evil: Do tego problemik z doborem lakieru- w jednym miejscu nie chcieli sie podjac ("Panie ja to bede ze trzy dni i trzy noce dobierac, a i tak kolor bedzie sie roznic") natomiast w drugim spiewneli bajońska sumkę... No coz i tak go kochamy :D
żeby dobrze dobrać lakier należałoby wypolerować najpierw samochód a potem przy doborze korzystać z SunGuna :)
Awatar użytkownika
MiceK
Maniak
Posty: 1969
Rejestracja: 30 lip pt, 2010 2:10 pm
Posiadany PUG: MG ZR 1.4 16v
Numer Gadu-gadu: 1295187
Lokalizacja: Warszawa/okolice
Kontakt:

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: MiceK »

Ja nadal nie mam dobrze spasowanej maski od Martinopa...może to kwestia zawiasów ?? Muszę się w końcu za to wziąć.
parking lotnisko modlin http://lotnisko-modlin.org/
taxi lotnisko modlin http://taxitransfer24h.pl/
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: skola »

mi w pugu przy 130 odpaliła do gory i trzymala sie w sumie nie wiem na czym bo zawiasy pozrywane :P ale miałem zonka i to delikatne wyhamowanie patrząc tylko na środek jezdni na biale kreski i pamiętając co bylo przed chwila przed autem :P

najlepiej mamuśka jak ty rozwaliłeś maske a przód masz przecież cały oO
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: Marin205 »

stopx pisze:
Para pisze:Maska poleciala na przednia szybe ??? Przy takiej predkosci to pewnie po szybie i dach uszkodzony ? Mam nadzieje, że aż tak źle nie było i maska się zatrzymała na zabezpieczeniu ? Miałem tak w S16, co kilkaset kilometrów na Euro Tripie miałem przymusowy PitStop i domykanie maski.
Dzieki Bogu Rafal nie wymienil zawiasow, wiec prawy puscil calkowicie i maska poszla calosciowo na bok na lewa strone. Tarla o asfalt niemilosiernie, az iskry szly :? Dach i szyba ocalone! :) Za to dwa blotniki szarpniete, ale juz wymienione :) Nowe zawiasy tez juz wstawione, maska wlasnie jedzie, listwy juz w podkladzie machniete.

to be continued........
to dobrze że tylko tyle :)

szkoda że nikt nie miał rolki srebrnej taśmy by zabezpieczyć na trasę chociaż
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: 2mouse »

stopx pisze:
MiceK pisze:Do tego problemik z doborem lakieru- w jednym miejscu nie chcieli sie podjac ("Panie ja to bede ze trzy dni i trzy noce dobierac, a i tak kolor bedzie sie roznic") natomiast w drugim spiewneli bajońska sumkę...
Pozwolę sobie zareklamować: Pan Ryszard Cybulski, (22)846 14 66. Muszkieterów, bodaj 5. Ja nie widzę śladów jego roboty, a Małżonka nieźle się owinęła Cytryną o latarnię 8) Fachman starej daty i doświadczenie z Pugami ma. Przykład? Tylko spojrzał na drzwi od Rallye i z głowy powiedział kod lakieru (który znałem oczywiście :D )
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gentry – nowy obywatel Warszawy

Post autor: Stopx »

kubas pisze:
stopx pisze:
MiceK pisze:Mało tego, że maski otwierają się w takim zakresie predkości... Ja również wracając świeżo zakupionym CTI zostałem zaskoczony jej otwarciem 2 km. od domu :)
Powinnismy zalozyc nowy watek pt. "Otwierajace sie maski w nowonabytych PUGach" :P

Malo tego 2 dni po zdarzeniu juz nowa czekala na zalozenie, ale u blacharza okazalo sie, ze nie pasi i nijak jej sie wpasowac nie da :evil: Do tego problemik z doborem lakieru- w jednym miejscu nie chcieli sie podjac ("Panie ja to bede ze trzy dni i trzy noce dobierac, a i tak kolor bedzie sie roznic") natomiast w drugim spiewneli bajońska sumkę... No coz i tak go kochamy :D
żeby dobrze dobrać lakier należałoby wypolerować najpierw samochód a potem przy doborze korzystać z SunGuna :)

Tak wlasnie bedzie, lakier juz dobrany powiedzieli 30zł. za setke :shock:
Nie mowie o podkladach i bezbarwnym,dobrze ze chociaz szpachli nie bedzie :)
Obliczylem wszystko i otworzenie maski kosztowalo mnie jakies 1300zł ,cena taka bo od razu pomalowane zostana poszerzenia no i wypłowiały dach, a tak to bym sie z tym jeszcze obsrywał. Morał z tego taki, ze: "nie ma tego złego , co by nie dopiescilo Gentrego" :)

Aczkolwiek ładne felgi ktorych poszukuje by za to były....(moze ma ktos takie na zbyciu? :D) RafGentry nie chcesz moze sie po taniosci pozbyc sl434 ??? 8)7
ODPOWIEDZ