Mój Peugeot 205 mi16 (Batmobil)

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Mój Peugeot 205 mi16 (Batmobil)

Post autor: grzesiek309 »

Batmobil dawno powinien jeździć ale skubany strajkuje. Nie działa zapłon...
Iskra pojawia się w momencie włączania zapłonu, a później jego wyłączania. Moduł sprawny, cewka też, pociągnąłem całą nową wiązkę do modułu, sygnał sterujący prosto z kompa i znalazłem problem. Moduł sterowany jest z kompa masą. Masa z kompa jest cały czas bez włączonego zapłonu ale słabnie przy jego włączeniu i kręceniu rozrusznikiem 8)7 Napięcie z 12V spada nawet do 2V. Pojawia się ponownie przy wyłączeniu zapłonu i wtedy iskra się pojawia 8)7
Pojęcia nie mam co jest przyczyną. Do kompa poprowadziłem nową grubą masę, ale to nic nie dało. Komp jest sprawny, drugie 205 na nim odpala.
Wtryskiwacze pracują normalnie, więc to nie wina czujnika położenia wału :N

EDIT:
Pug odpalił. Powód był oczywiście błahy i sam bym na to nie wpadł 8)7 Dzięki pomocy Zmac`a udało się zaradzić problemowi _O_
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mój Peugeot 205 mi16 (Batmobil)

Post autor: Martinoo »

czemu nie odpalał?
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Mój Peugeot 205 mi16 (Batmobil)

Post autor: egonszef »

Jeszcze klątwa wdupenhujona na nim siedzi i nie odpalał, został potraktowany Polskością i zaczyna się dziać. Coś za licznikami zwierało 8)

Jako prawowity właściciel tego statku mam ogromny problem z pedalskimi zapędami tuningowymi poprzedniego właściciela, coś trzeba zrobić z tymi zderzakami.
Opcji jest kilka.. :
-zostawić i być do końca życia podrywanym przez pedałów i później przyjmować od tyłu ( domyślam się, że w takim celu się zakłada takie zderzaki )
-sprzedać bo te zderzaki są coś warte gdyż to ceniona firma, tyle że na zagranicznym ebayu i nie wiem jak z wysyłką i to długo będzie trwało i trzeba będzie najpierw kupić jakieś zderzaki hetero a to się wiąże z dokładaniem kasy a w wygląd auta nie zamierzam przeznaczać kasy bo i tak do oryginału już nie wrócę, mechanika ma działać przede wszystkim
-zamienić się też niby można ale to trzeba by szukać kogoś kto chciałby to sobie założyć do auta i później nie będzie miał problemu z jego wyglądem.. może znajdzie się ktoś taki?! ale też te pedalskie zderzaki są więcej warte i będzie cebula przy rozliczaniu się więc musiałbym ustąpić i stracić na tym
-pokroić aby wyglądały mniej pedalsko, mam taki plan aby się przejechać do kogoś kto siędzi z umiłowania w detailingu i tuningu optycznym, może coś wymyśli aby się ludzie nie śmiali

Proszę o sugestie, może ktoś z was ma więcej we łbie i podrzuci jakieś racjonalne rozwiązanie :cry:
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mój Peugeot 205 mi16 (Batmobil)

Post autor: RafGentry »

Cofnij się w czasie i kup coś innego.

Mam nadzieję, że pomogłem : 8)
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Mój Peugeot 205 mi16 (Batmobil)

Post autor: egonszef »

Nie :D
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: Mój Peugeot 205 mi16 (Batmobil)

Post autor: czargosia »

egonszef pisze:Jeszcze klątwa wdupenhujona na nim siedzi i nie odpalał, został potraktowany Polskością i zaczyna się dziać. Coś za licznikami zwierało 8)

Jako prawowity właściciel tego statku mam ogromny problem z pedalskimi zapędami tuningowymi poprzedniego właściciela, coś trzeba zrobić z tymi zderzakami.
Opcji jest kilka.. :
-zostawić i być do końca życia podrywanym przez pedałów i później przyjmować od tyłu ( domyślam się, że w takim celu się zakłada takie zderzaki )
-sprzedać bo te zderzaki są coś warte gdyż to ceniona firma, tyle że na zagranicznym ebayu i nie wiem jak z wysyłką i to długo będzie trwało i trzeba będzie najpierw kupić jakieś zderzaki hetero a to się wiąże z dokładaniem kasy a w wygląd auta nie zamierzam przeznaczać kasy bo i tak do oryginału już nie wrócę, mechanika ma działać przede wszystkim
-zamienić się też niby można ale to trzeba by szukać kogoś kto chciałby to sobie założyć do auta i później nie będzie miał problemu z jego wyglądem.. może znajdzie się ktoś taki?! ale też te pedalskie zderzaki są więcej warte i będzie cebula przy rozliczaniu się więc musiałbym ustąpić i stracić na tym
-pokroić aby wyglądały mniej pedalsko, mam taki plan aby się przejechać do kogoś kto siędzi z umiłowania w detailingu i tuningu optycznym, może coś wymyśli aby się ludzie nie śmiali

Proszę o sugestie, może ktoś z was ma więcej we łbie i podrzuci jakieś racjonalne rozwiązanie :cry:
Racjonalnego rozwiązania nie ma! Widziały gały co brały. Teraz jak już masz samochód ogarnięty mechanicznie uzbieraj jeszcze trochę kasy i zainwestuj w wygląd. Jak nie to "ciesz" się co masz.
Takie to już życie.
PS poszukaj wzorów naklejek maskujących i przyklej na te zderzaki to zawsze jakoś będzie to inaczej wyglądało i nie będzie widać tych denerwujących kształtów zderzaka.
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Mój Peugeot 205 mi16 (Batmobil)

Post autor: egonszef »

Czargosia, z tymi naklejkami maskującymi to niekiepski pomysł.. zapewne niedrogie i można ciekawie przykombinować nie niszcząc materiału. _O_

Jakieś czerwone najbardziej będą pasowały :twisted:
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: Mój Peugeot 205 mi16 (Batmobil)

Post autor: czargosia »

Wpisz w wyszukiwarkę hasło to zobaczysz o czym mówię.
Stickerbomb
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mój Peugeot 205 mi16 (Batmobil)

Post autor: RafGentry »

czargosia pisze:Wpisz w wyszukiwarkę hasło to zobaczysz o czym mówię.
Stickerbomb
:| :N
egonszef
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis czw, 2013 8:36 pm
Posiadany PUG: Mi16
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Osipy

Re: Mój Peugeot 205 mi16 (Batmobil)

Post autor: egonszef »

Te kolorowe mi nie wchodzą, raczej jakieś paski po długości w taki sposób aby wizualnie zmienić wygląd.. ale to trzeba kogoś oblatanego.
Ciekawe czy można legalnie popylać w tych naklejkach, których się używa przy testowaniu prototypowych aut? Iluzję optyczną zrobić i sobie latać :mrgreen:

Jak na razie mam coś takiego, taki prototypowy wzór, pewnie jeszcze ulegnie zmianie tak aby napisów było więcej i były mniejsze ale póki co jestem ciekawy waszego zdania :roll:

Obrazek
ODPOWIEDZ